Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi van akkor ha az egyik fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor ha az egyik fél már akarja az eljegyzést, a másik pedig még (anyagi okok miatt) kevésbé?

Figyelt kérdés

Mindketten szeretnék, az egyikük úgy gondolja a pénz ne legyen akadály, az egyetem se hisz ennyi együtt töltött év alatt mindkettejük számára biztos a közös jövő.

A másik fél ugyanígy gondolja a közös jövőt de szeretne 1. rendes gyűrűre pénzt (ami egyetem alatt nehezen megoldható) 2. munkát stb...

De mivel az iskolából még sok vissza van ez a másik félnek annyira nem jó.


Tehát az egyik fél meggondolatlanabb a másik pedig valamelyest referenciát akar mielőtt megkéri a lányt.


Természetesen a férfi az aki megfelelő anyagi hátteret akar.


Mi a véleményetek erről a helyzetről?



2013. márc. 24. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
ilyenkor az van h a lány elfogadja és vár, amíg a férfi hajlandó megkérni a kezét.
2013. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs eljegyzés.
2013. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Vagy nem vár és hisztizik, majd rámegy a kapcsolatuk egy ilyen hülyeségre.
2013. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanígy van/volt. Barátom megmondta, hogy szeret, velem szeretne lenni, feleségül fog venni, együtt leszünk, stb., de meg szeretné várni, amíg tud egy normális gyűrűt venni. Én abszolút megértettem, nem erőszakoskodtam, vagy ilyesmi, annak mi értelme? Noha nem is várok el semmilyen több százezres, tízezres gyűrűt, ő ragaszkodik hozzá. Most nyáron már kilátásba van helyezve, azt mondta akkor választunk gyűrűt. Szóval ilyen esetben amíg nincs rá lehetőség, szépen várni kell.
2013. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez kétemberes dolog, ha az egyik nem akarja, nem megy.
2013. márc. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

AkadáJ??? Esetleg akadály...


Ha jól értem itt a másik fél megint egy hisztis leányka, aki minél előbb szeretné elvetetni magát, mindegy kivel és hogyan...


Úgy gondolom, hogy a férfinak van igaza: ha eljegyzés legyen komoly, tisztességes, olyan gyűrűvel, amilyet szeretnének, hiszen egy életen át fogják azt viselni. És igenis ki lehet bírni, amíg vége az iskolának - nem is értem, hogy iskolánylányok hova akarnak még házasodni?

2013. márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez a helyzet, azzal a különbséggel, hogy én nőként nem szeretném egyelőre az eljegyzést, a párom viszont már erősen töri rajta a fejét, ellenben tiszteletben tartja a kérésemet.

Számomra az eljegyzés egy nagyon fontos dolog és szeretném, ha ez azt jelentené, hogy 1-2 évre rá esküvő is lesz. Mivel még van egy évem vissza az egyetemből, így ezt most még nem lehet kivitelezni, 1 év múlva se lehet és azután meg még a fene sem tudja mi lesz. Nincs semmink, nincs közös életünk, én az esküvőt már úgy szeretném, hogy utána saját lábon tudjunk együtt élni, legyen hova hazamennünk stb. Amíg ez javarészt kilátásban sincs, addig lánykérést sem szeretnék.

A párom ezt elfogadta és kijelentette, hogy legalább több ideje van megkeresni a tökéletes gyűrűt. Nekem végtelenül jó érzés, hogy ennyire figyel rám és tiszteletben tartja az én akaratomat.

2013. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

végre egy megfontolt férfi :) nekem ez a véleményem.

ha tényleg összeilletek, akkor teljesen mind1, h mikor lesz eljegyzés, esküvő. előbb-utóbb összejön rá az anyagi keret, és mehet a buli :P


sulis korban pedig teljesen felesleges házasodni, még akkor is, ha az történetesen egyetem/fősuli. előbb legyen végzettség, állás, összeköltözés, és utána kiderül, h érdemes-e felhúzni a gyűrűt. :)

2013. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sajnos szinte biztosra veszem, hogy a nő szenvedni fog emiatt, amit igyekszik majd elrejteni a férfi elől, de ez nem mindig sikerülhet. Nagyobb gond, ha együtt is élnek, és így persze egyre jobban keverednek majd a barát-férj, barátnő-feleség szerepek, hiszen már komolyabb a kapcsolat, nem járás, hanem inkább együttélés.

Valahogy közelíteniük kéne az álláspontjukat, például a nő időt ad még a férfinak, a férfi pedig megpróbál minél hamarabb valami kisebb munkát keresni (ha már csak heti néhány ezer forintot megkeresne, akkor biztosan összegyűlne egy-másfél év alatt a pénz egy szűkkörű családi esküvőre és a gyűrűkre, ha ez fontos neki).

A másik pedig talán bele kéne abba gondolni, hogy nem véletlenül végeznek egyetemet a fiatalok. Ez sokszor nem egy szórakozás, ahol a szülők pénzét költik, hanem egy előre mérlegelt döntés, ami nagyon hasznos a jövőben munka keresésnél.

Sajnos ebben az esetben az a gond, hogy a férfi és a nő is nagyon máshogy látják a kapcsolatot, a házasság lényegét stb. Nőként nem érzem úgy, hogy képes lennék átérezni a férfi egzisztenciára alapozó gondolkodását, de talán már jobban megértem, mint pár évvel ezelőtt. Mindenesetre jó tanács a nőnek, ha a férfi ezt így kijelentette és nem tűnik úgy, hogy változna ebben a gondolkodása, akkor ne próbálja meggyőzni a asát érveinek igazságáról, forduljon inkább pszichológushoz és próbálja értékelni a kapcsolatukat (ha tényleg csak ennyi a gond náluk). Minden jót a párnak!

2013. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ilyesmit szóba sem hoznék egyetem alatt. Elvégeztem, 5 évig jártam valakivel, össze is költöztünk... majd szétmentünk. Az élet nem az egyetemen, hanem utána kezdődik. És ki tudja, kit hova vet a szél.


És mondhat bárki bármit, az egyetem igenis köszönő viszonyban nincsen azzal, mikor már csak a saját pénzünk van és abból kell megoldani a dolgokat. Én eleve amondó vagyok h eljegyzés előtt sem árt 1-2 év együttélés úgy, hogy a saját megkeresett fityingeinkből kell kijönnünk. De ez csak az én álláspontom. Lehet, h másnak máshogy jó.

2013. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!