Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzésen miért a "lányos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzésen miért a "lányos ház" állja a cehhet?

Figyelt kérdés

Anyukámék szerint ez így szokás.

Én ezzel tisztába vagyok, de már rég nem azokat az időket éljük, nem értem az éttermi végösszeget miért nem felezik le...

Mi fizetünk 50 ezret ők meg esznek egy jót.

Másnál is így van?

Normális ez?

A hagyományok szerint hogy kellene lennie?

Miért a lányos ház fizet?


2013. ápr. 25. 21:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%

A hagyományok szerint ez így van, de már valóban nem azt az időt éljük mint akkor.

Szerintem is úgy a legkorrektebb ha felesbe fizetitek. Bátyáméknál így volt.

2013. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%

örülnek, hogy megszabadulnak a lánytól :)

(írhatnám hosszan is, de valójában ez az igazság)

2013. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom ez hol volt szokás,nálunk fele,fele.
2013. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a szüleim meghívták otthon egy ebédre anyósékat. Így végül a lányos ház volt a vendéglátó, de nem is voltak 50ezres költségek vagy kifizetendő számlák utána. :)
2013. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%

Felénk az eljegyzésen csak a szülők, esetleg a násznagyok szoktak jelen lenni, és otthon tartják a lányos háznál.

Ilyenkor ismerik meg általában a fiú szülei a lány szüleit.

2013. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanazért amiért a lánynak kellett kelengyét gyűjteni a házassághoz. Régen a nő házasság után már a férje családjához tartozott elsősorban (ezért alakult ki az asszonynév is). Gyakorlatilag a lányos szülők befizették a lányt a másik családba, hiszen a házasság után anyagilag már nem voltak érte felelősek. A házasság után az anyagi rész már a férj családjához tartozott.
2013. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%

Régen azért a lányos ház állta az eljegyzést, lagzit, ill. adtak hozományt az asszonyhoz, mert utána már a nő egész életében eltartott volt. Ezzel kvázi előre kifizette az eltartásának legalább egy részét.


Ma már, hogy a nők is dolgoznak, nem kell ragaszkodni a hagyományokhoz. Azonban azt sem illik, hogy a fiús ház fizessen, a szüleinek semmi közük ahhoz, hogy ti vendéglátással egybekötött ünneplést szeretnétek. Tehát a számlát neked és a vőlegényednek kell állni, nem pedig a fiús- vagy lányos háznak.

2013. ápr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
36%
A szokás az szokás. Én több, mint 10 éve vagyok férjnél és én is gyűjtöttem kelengyét meg az eljegyzést is a szüleim állták, pedig nem voltunk gazdagok.Sőt!!! Mégis étteremben volt és anyósomék csak a nagyszölőket hívták, a testvéreiket nem, pedig mi szerettük volna, de ők nem akarták nagyobb költségbe zavarni az én szüleimet.Már bocsi, de ha most az 50.000-en spúloskodsz az eljegyzés miatt, akkor nagyon nagy én fizetem te fizeted balhé lesz az esküvőn.Az eljegyzés igenis a lányos ház kötelessége, mert a lányt jegyzik el.A gyűrűket kell a fiúnak megvennie, ő fizeti a saját karikáját a menyasszony karikáját és kísérőgyűrűt is vesz a lánynak, a lány szülei meg állják a vacsorát. Őrizzük a hagyományokat!
2013. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
46%
Azt úgy mondják, hogy spúRoskodsz.
2013. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%
mért kell ekkora ügyet csinálni az elejgyzésből?? Főleg ah ez probléma. Nem ezen múlik a kapcsolat, sem az esküvő.
2013. ápr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!