Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A barátom gyereket akarna, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom gyereket akarna, de még nagyon fiatalok vagyunk, beijedtem. Mi lesz ebből?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, tudom, már van, aki ennyi idősen anyuka, de én még épphogy elkezdtem élni, a barátom 25 éves, ő is nagyon fiatal még. Nem is értem, hogy ez hogy jött nála, de hónapok óta ezt mondogatja, meg a házasságot. 3 éve vagyunk együtt, ami még nem akkora idő,nyilván nagyon szeretem, de ezekkel a dolgokkal teljesen elijeszt..nem vagyok az a fajta, aki ilyen korán akarna családot.

Nem tudom, mit tegyek, de már mondtam neki, hogy nekem ez gyors, nekem ehhez még évek kellenének, legalábbis a gyerekhez, de ő folyton ezen agyal és ez engem teljesen megrémiszt. Rossz embernek érzem magam, hogy önző vagyok, de egyszer fiatal az ember, nem akarom elcseszni ezeket az éveket meggondolatlanul annak ellenére, hogy szerelmes vagyok belé.


2013. máj. 31. 23:48
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
87%

Teljesen igazad van! Senkinek se kéne érzelmileg terrorizálnia a párját egy ilyen témával. Nem tesz jót a kapcsolatnak, ha az egyik fél ennyire elutasító.

Bár azt hozzá kell tennem, hogy nagyon elgondolkodtató, és szép dolog, ha egy férfi annyira szeret téged, hogy téged akar a gyermekei anyjának! Ebből az derül ki, hogy bármeddig elmegy érted, és nem kényszerként élné meg az "apaságot".

Bár én a "fiatalon szeretnék családot" tábort gyarapítom.

2013. jún. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
91%
Nézd, ha nem érzed úgy, szerintem ne tedd. Több ismerősöm volt aki vagy korán született, vagy korán becsúszott egy baba. Aztán végül mindenki megbánta nagyon, hogy elveszett a fiatalkora. Egyik ismerősöm egyenesen a lánya szemébe mondta h tönkretette a fiatalkorát. Szerinted lehet ennél kegyetlenebbet mondani egy gyereknek? Szenved is szegény miatta. Ott is nagy volt a szerelem meg minden, de később rengeteg keserűséget okozott a gyerek. Anyu 24 volt, mikor engem szült, de ő sohasem érzett ilyesmit, szóval biztos egyénfüggő is. De aztért csak gondold meg amit mondtam.
2013. jún. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem, nagyon jó minden most, nagyon szeretem, gyerekre egyáltalán nem vágyom ennyi idősen, főleg hogy még tanulok és egyáltalán nem lennék alkalmas szülőnek néhány évig, amíg a saját életemet nem teszem rendbe.

Nem vagyunk érettek még és ezt az ő nevében is mondhatom, úgy fogja fel, mintha egy baba csak poén lenne, akivel játszani lehet egész nap, pedig pont az ő élete olyan most, ami képtelen egy ilyen rendszert és felelősséget befogadni, nem igazán méri fel a dolgok súlyát.

2013. jún. 1. 00:21
 4/24 A kérdező kommentje:

Én szeretném, ha majd a gyerekeim büszkék lennének a szüleikre, letennék előtte valamit az asztalra és nem félig gyerek fejjel vergődném végig ezeket az éveket. Úgy képzelem, hogy a szakmámban elérem, amit szeretnék, a barátom is, és utána boldogan vághatnánk bele.


Igazából ettől a nagy szerelemtől félek, hogy így is rengeteg hülyeséget követtem el, egy gyerek ha becsúszna, nem lenne átgondolt dolog. Én is ilyenből születtem, a szüleim hamar el is váltak és ez nagyon fájt. Nagyon szerelmes vagyok és nem tudok mást elképzelni magam mellé, de ahogy mi élünk egy ilyen döntés még egyáltalán nem lenne felnőtt dolog.

2013. jún. 1. 00:29
 5/24 anonim ***** válasza:
18%

Épeszű 22 évesnél egy gyerek nem csúszik csak úgy be. Az más ami becsúszik...

Azt pedig neked kell eldöntened, hogy mikor szeretnél "hordozórakéta" lenni. Teljesen jól gondolod, a sorrendet is. Mondd el neki, hogy megrémiszt ezzel az erőszakos magához kötési vággyal , nyugtasd meg, hogy nem szeretnéd elhagyni,stb., mert biztosan van oka annak, hogy miért agyal folyton ezen.

2013. jún. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

Az én édesanyám akkor vállalt engem, mikor már minden vágya volt egy gyermek. Édesapám meg mindig is szerette a gyerekeket. :)

Mindketten szakmunkásképzőt végeztek, így 24(anya) és 26(apa) éves korukra már túl voltak az iskolán, mindketten dolgoztak és saját lakásban laktak. Mindig is jó volt hallani, ahogy anya mesélte, mennyire várt engem, meg hogy apa is mennyire örült (bár éretlen volt még :D ).

Szerintem minden gyermek megérdemli azt az élményt, hogy ne egy elszakadt gumi eredménye legyen, vagy ne azért szülessen, mert mindenki azt akarta, csak az édesanyja nem. Sosem lenne olyan jó a kapcsolatod a gyermekeddel, ha nem teljes szívvel várod.

Ebből az lesz, hogy vagy leapad a barátod lelkesedése, vagy a teljesen eltérő gondolkodás miatt előbb-utóbb zátonyra fut a kapcsolat. Gondolom nem vállalnál gyereket csak az ő kedvéért...

2013. jún. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
Nyugi el fog múlni nála. Én 16 voltam amikor összejöttem a 21 éves barátommal. Ő már akkor azt mondogatta, hogy elvesz feleségül, ahogy betöltöm a 18-at, meg addigra lesz pénzünk és nekem nem kell dolgoznom se, jöhet a gyerek, stb., stb. Édes volt ilyen szerelmesen, de tudtam, hogy egyszer elmúlik nála az álomvilág. El is múlt... :) 5 éve vagyunk együtt, az eljegyzés már megvolt, esküvő jövő nyáron, aztán a többi alakul magától. Szóval még most is szerelmes, hisz ha nem lenne, nem akarna elvenni, de azért nagyjából 1 év után elmúlt az, hogy szinte minden héten megkérte a kezem, és azt hallgattam, hogy mi hogy fogunk élni, hány gyerekünk lesz, milyen esküvőnk, stb. Viszont ha téged ez teljesen eltaszít tőle, akkor ideje továbbállni, és kifogni egy bulizós pasit, akivel talán majd együtt komolyodtok meg.
2013. jún. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
66%
Ha ennyire más terveitek vannak, akkor ennek a kapcsolatnak nem igazán van jövője. Ha te még nem szeretnéd ezeket a dolgokat, szíved joga, ne hagyd, hogy kényszerítsen rá, érzelmileg zsaroljon, viszont ha ő mást szeretne te sem kényszerítheted rá, hogy az legyen, amit te akarsz. Akkor hagyd, hadd menjen, keressen magának olyan lányt, akivel családot alapíthat, te pedig nyugodtan élhetsz és fiatal lehetsz, kötelezettségek nélkül.
2013. jún. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%
Ahol egy férfi is nagyon várja a babát,ott nagyon jó sora van minden gyermeknek!!! Ha te úgy érzed nem értél meg az anyaságra akkor kérd meg a párod várjon addig míg eldöntöd akarsz-e gyermeket.Nagyon nagy felelősséggel jár egy emberke felnevelése! Áthidaló megoldásként lehetne alkalmazni:menjetek el együtt szórakozni vagy amit szerettek együtt csinálni. Miért is zárnád be magad egy csemetével addig míg te másként érzel? Van még időd nem maradsz le semmiről.
2013. jún. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Mond el neki ezeket amiket ide leírtál, hogy csak akkor tudnál felhőtlenül gyereket vállalni ha már megvannak az anyagi alapok. Veszett sokba kerül a gyerek, én 34 éves fejjel mertem vállalni, egyetem és karrier után. Nem akartam egy lyukban tengődni vele a szülőkhöz költözés meg nem alternatíva...
2013. jún. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!