Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikor a srác megkéri a lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor a srác megkéri a lány kezét akkor melyik kezére kell húznia a gyűrűt és ha ez megtörtént utána a lánynak is kell vennie gyűrűt vagy nem?

Figyelt kérdés
Meg kell családi vacsit tartani és ott is kell gyűrű,de ott megint másik kell,megint kell venni a srácnak meg a lánynak is vagy akkor már csak a lánynak?És esküvőkor ha jól tudom a jobb kézre kell a gyűrűt húzni,de oda már karikát, ugye?Kérlek segítsetek.Köszii
2008. júl. 10. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően van karikagyűrű vőlegénynek és menyasszonynak egyaránt, illetve kísérőgyűrű csak a menyasszonynak, ez általában köves.

Ha előre meg van beszélve a leánykérés és az esküvő, akkor sok pár csak karikagyűrűt vesz, ezt eljegyzéskor húzzák egymás ujjára, bal gyűrűs ujjra, majd az esküvőn ugyanezt húzzák fel, de akkor már átkerül a jobb kézre.

A testvéreméknél így volt, ők korábban nem is húzták fel, csak a családi összejövetelen, az volt a hivatalos eljegyzés.

Nálunk a (filmekből jobban ismert) verzió volt, a párom meglepetésszerűen kérte meg a kezem, köves kísérőgyűrűt húzott a bal kezem gyűrűs ujjára, ez volt tulajdonképpen az eljegyzés, később ültük meg a családdal, akkor már nem volt külön gyűrűhúzogatás, csak ittunk az egészségünkre és megünnepeltük az eljegyzés tényét. Az esküvőnk szeptemberben lesz, előtte vesszük meg a karikagyűrűt, azt már közösen és az esküvőn húzzúk fel jobb kézre.

Tehát nekem ekkora már két gyűrűm lesz, mindkét kezemen egy-egy, a páromnak csak az esküvőtől lesz jobb kézen.

2008. júl. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a karikagyürűvel volt az eljegyzés!Akkor a bal kezünkre húztuk,esküvőnkkor meg a jobbra,azóta is azon hordjuk.Amikor a srác megkéri a lány kezét azt teheti egy kisebb köves gyürűvel,azt húzhatod a karika gyürüd mellé majd ha az is lesz.Én a jobb kezem középső ujján hordanám
2008. júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sok boldogságot szeptemberben,szóval akkor csak a lánynak lesz 2gyűrűje a fiúnak meg egy.Értem.De hallottam olat is hogy a srác veszi a köves gyűrűt és a lány meg pecsétgyűrűt ez is olyan kísérő jellegű, nem?Mert esküvő még nem most lenne hanem rá pár évvel és ha ugy lehet hogy családi vacsinál előre lehúzzok a lányét és ott huzza fel a srác és a lány meg pecsétgyűrűt?Nah és a pecsétgyűrűt hova kell huzni (kéz, ujj)?
2008. júl. 10. 21:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lánykérésnél bal kézre, esküvőkor át kell húzni a jobb kézre a gyűrűket.
2008. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez a pecsétgyűrűs dologhoz nem tudok mit hozzáfűzni, én nem ismerem azt a megoldást, hogy a fiúnak is kell külön gyűrű a karikagyűrűn kívül.

Ennek kicsit olyan szaga van számomra, hogy azért kell valamit mindenképpen húzni a pasi ujjára, hogy meg legyen jelölve, ő már nem szabad préda. Tudom, biztos nem ez a lényege, csak én gondolom így. Meg azt is vallom, hogy nem ezen múlik, karikagyűrűvel is félre lehet lépni...

Ha olyan sokára tervezi egy pár az esküvőt, akkor célszerűbbnek látszik inkább megvenni a karikagyűrűket és felhúzni azt balkézre. Vagy várni az egésszel addig, amíg elérkezettnek látjátok az időt a házassághoz és előtte fél évvel, évvel eljegyezni egymást.

Tudom, sok minden kell az esküvőhöz, de én akkor sem vagyok az évekig jegyben járás híve, meg egy idő után a párnak is kellemetlen. Legalábbis a testvéreméknél így volt: már hét éve felhúzták a gyűrűt azzal a szándékkal, hogy három-négy év múlva megházasodnak, de végül minden előre került, legyen először ház, kocsi, meg gyerek, nem akartak feleslegesen 1-2 millát kidobni az ablakon.

Tudod mi a vége? Mára már mindketten lemondtak az egészről, a sógornőm csalódott, a bátyám bánja, hogy nem házasodtak össze inkább szük családi körben és mindketten azt vallják, hogy jobb lenne inkább élettársként élni simán, mint éveken keresztül égetni magukat azzal, hogy ők jegyesek.

Persze lehet, hogy nektek nem lesz ilyen gondotok és ez sok embert nem zavar!

Sok sikert!

2008. júl. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Én apecsétgyűrűről még nem hallottam.Nálunk teljesen úgy van, ahogy az 1. válaszoló mondta!!!
2008. júl. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én eljeygzésemen csak én kaptam és a bal gyűrűsújjamra húzta a párom. A bátyáméknál viszont mindketejüknek vagy gyűrűje.
2008. júl. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És a bátyád milyen gyűrűt kapott, pecsét vagy milyet szoktak így férfi kísérőnek???
2008. júl. 14. 15:46
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a karikagyűrűket vettük meg. Köves gyűrűt nem kaptam. A páromnak sem vettünk másikat. Felesleges is lett volna, mert a karika is a dobozban pang a fiókban.
2008. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Nekünk karácsonykor volt az eljegyzésünk. Már augusztusban megvoltak a karikagyűrűk, közösen választottuk ki azokat. A kisérőgyűrűmet a párom egyedül intézte.


Szóval a karácsony: én megkaptam a bal kezemre a karikagyűrűt, rá a kísérőt, a párom pedig az ő karikagyűrűjét.

Esküvőn majd átkerülnek a jobb kézre.

A pasinak csak egy gyűrűje van.


A kísérőgyűrűs dolgot még a középkorban találták ki a gazdagok (persze a férfiak), hogy így is mutassák, hogy van pénzük elvenni a lányt.

Ez ma már szokás lett mindenkinél, általában egy köves gyűrű tölti be ezt a funkciót.


A pecsétgyűrűről annyit tudok mondani, hogy nálunk nem szokás ilyet venni, igaz, apunak van, de ő még az ballagásra kapta a szüleitől anno.

2008. júl. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!