Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 17 éves lány lehet érett az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 éves lány lehet érett az elköteleződéshez?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, nincs konkrét személy, akiről kérdezem!
2011. okt. 26. 12:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
46%
Nem.
2011. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2011. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
66%
Nem
2011. okt. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Antimod ***** válasza:
93%
Ez nem ennyire korfüggő. A nagy átlag nem, de van aki még 37 évesen sem válik azzá, más meg már 17 évesen az. De ha házasságról van szó, azzal várjatok még szerintem.
2011. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
67%

17 évesen az ember még elég ha hősszerelmes, nem muszáj azonnal házasságot kötni.

ki kell forrnia a személyiségnek, sokat kell tapasztalni, hogy megtudd mit is akarsz az élettől.


meg kell ismerni a világot, hogy definiálhasd önmagad.

2011. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%

Nem, és én meg is tudom indokolni, miért. A személyiségfejlődés ebben az életkorban még javában tart. Még a huszas évek elején is.

Megismersz valakit, aki megszeret olyannak, amilyen vagy. (Ha nem olyannak szeret, akkor nem beléd szerelmes, hanem az ideáljába.) Közben te fejlődsz, változol, alakul a személyiséged. (Mindenképpen alakul!) Nagy kérdés, hogy ezt a változást el tudja-e fogadni, ill. ha ő is hasonló korú, te el tudod-e fogadni az ő változását. A fiatalon kötött kapcsolatok általában azért szakadnak meg, mert a felek nem tolerálják azt, hogy a másik megváltozott, és nem az az ember, akibe beleszeretett.

Illetve ebben a korban még az ön- és társismeret sem elég fejlett, mert ez tapasztalati úton alakul ki, és a korodnál fogva még keveset tapasztaltál. Pedig mindkettő nagyon fontos egy jól működő kapcsolathoz.

2011. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
14%

a 13.00-nak teljes mértékben igaza van. Egyrészt tény is, amit leírt, másrészt én magamon ezt meg is tapasztalhattam anno.

Nagyon kicsi az esélye annak, hogy egy irányba fejlődik, változik két fiatal. Nálunk is kiderült, teljesen más a világunk, értékrendünk stb.

Nagyon ritka esetben mégis előfordulhat, hogy sikeres egy nagyon fiatalon kötött kapcsolat, láttam már rá példát, de ezek sajna a kivételek.

2011. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
87%
Van aki már sajnos 12 14 évesen felnőtt,mert rákényszeriti az élet,mig van aki negyvenévesen is szülőfüggő életképtelen.
2011. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
14%

pedig jót ír a 13:00 válaszoló, nem tudom ki és miért pontozta le?

Én 17 évesen plátóilag beleszerettem egy rokonom haverjába. Barátnője volt, csak futólag ismertem, de mégis Róla álmodoztam stb. Pedig komoly gondolkodásúnak vallom magamat, akkor is az voltam. 23-24 éves korig (vagy még utána is...) fejlődik egy ember személyisége, szóval változik.

2011. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
23%

Gondolom az elkötelezettség alatt a házasságot érted.

Mert ha így vizsgálódunk tovább akkor kimerem mondani: Éretlen az elkötelezettséghez! Hogy miért? Mert önmagát eltartani egyedül képtelen. Nincs lakása, nincs munkahelye még iskolában lenne a helye. Főleg, hogy szakma nélkül esélye sem lesz rá, hogy munkát kapjon. Környezetem látom, tapasztalom, hogy sokan 20-on éves is szüleiktől várják el a gondoskodást és olyan alapvető háztartási ismeretek elsajátítására képtelenek, hogy így kérdéses, hogy képesek e lesznek családot alapítani.

Mert régen alkalmasak voltak az elköteleződéshez, de manapság NEM!

2011. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!