Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A Kedvesemmel szeretnénk 2 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Kedvesemmel szeretnénk 2 év múla (fősuli után) összeházasodni. Eljegyzés lehet most szilveszterkor, vagy inkább az esküvő előtt pl. egy évvel?

Figyelt kérdés

Nincs még keresteünk, de szeptembertől szeretnénk iskola mellett dolgozni.A párom 23 én 20 éves vagyok.

Szeretnénk mind ketten az eljegyzést, érzelmink is rendben vannak, de nem tudom, hogy érdemes-e most megtartani az eljegyzést, vagy inkább az esküvőhöz közelebbi időpontban?


2008. júl. 24. 19:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Az én kezemet hét éve kérte meg a párom. Tisztában voltunk vele, hogy a közeljövőben szó sem lehet esküvőről sem másról, de azzal is hogy mi együtt akarunk élni. Ragaszkodtunk a gyűrűhöz és kész. Hogy nem ez a szokás? Kit érdekel , hogy mi a szokás? Többen kérdezgették eljegyzés után, hogy na mikor lesz lagzi stb.. de egy két szóval simán helyreraktam mindenkit. Nyugodtan legyen eljegyzés, ha szeretnétek.
2008. júl. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha úgy érzitek, miért nem tartotok eljegyzést? Ezt egyedül nektek kell tudni.
2008. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!Nagyon várom már, hogy mennyasszony lehessek, de félek, hogy valami miatt nem siekrül jól, vagy hogy valami külső okból meghiúsul.

Szóval szerintetek nem korai.

Várom a további véleményeket is!

2008. júl. 24. 20:05
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem gáz, ha most megtartjátok az eljegyzést. Én is két éve vagyok menyasszony, szeptembertől pedig már feleség, úgy, hogy még egyetemre járunk mindketten.
2008. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A párommal 4 éve jegyeztük el egymást,de összeházasodni soha nem szeretnénk.Most 22 hetes terhes vagyok,de meg sem fordult a fejünkben,hogy ezért legyen esküvő.A szülők már hozzászoktak a gondolathoz.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy simán eljegyezhetitek egymást 2-3-4-5 évvel a tervezett esküvő előtt.Sok boldogságot!
2008. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne tartson vissza az eljegyzéstől az, hogy akár a végén felbontjátok. Gondolj bele: férj-feleség elválik 10-20 év és 2-3 gyerek után is,de ez pl. nem tartott engem vissza attól, hog férjhez menjek.


Ez jelzés a külvilágnak, hogy 9összetartoztok, komolyan gondoljátok. Ha eljegyzés után5 évvel házasodtok csak össze, az már a ti dolgotok.

2008. júl. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Most már egyre biztosabb vagyok abban, hogy jó döntés lesz!Igazából a Kedvesem Anyukájától tartok...elég érdekes szerzet...nem vagyok oda érte, és ő se értem szerintem, és félek, hogy nem fogja támogatni a jövőre való terveinket... :(

Amúgy sem nagyon birom már...ha csak rá gondolok ideges leszek és görcsbe rándul a gyomrom!

Várom a további válaszokat, és köszönöm az eddigieket!!

2008. júl. 26. 22:17
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
szerintem az eljegyzés csak az ékszerészeknek és az éttermeseknek jó, a szerelmespárnak meg baromság. most akkor akarjátok egymást vagy sem? ha igen és ehhez az is kell, hogy ország világ tudja, akkor házasodjatok össze. ha meg elég az, hogy egymásról tudjátok, hogy fontos a kapcsolat és szeretitek egymást, akkor nem kell semmilyen ceremónia szerintem.
2008. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
ja, és még annyit hozzátennék, hogy 27 éves vagyok, összehoztam egy két lakást már, meg még pár tízmilliós vagyond, de még így is sajnálnék pénzt kiadni ilyen baromságra, mint az eljegyzés. Ez olyan langyi félmegoldás.
2008. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért tegyük hozzá, hogy hagyományosan valamikor az eljegyzés azt jelentette, hogy még abban az évben meg kellett ejteni a lagzit. Ezért a sok kérdezősködő, értetlenkedő idősebb rokon, mert ők még úgy tudják, ez így szokás.


Egyébként én is két évig voltam menyasszony. :)

Sok boldogságot és nagyon szép eljegyzést kívániok Nektek! :)

2008. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!