Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy zajlik egy eljegyzés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zajlik egy eljegyzés, esküvő?

Figyelt kérdés

Az én elképzelésem:

A fiú vesz egy gyűrűt, a lány tudta nélkül, és megkéri azzal a kezét. (tán a bal kezére húzza) Aztán az lesz az esküvőig. Esküvő előtt pedig együtt választanak ki egy pár karika gyűrűt, és azt húzzák fel egymásnak az esküvőn.


Ez így van? Vagy rosszul tudom? És eljegyzés után 1éven belül muszáj az esküvő? Vagy ráér 1-2 év múlva is?


Köszönöm a válaszokat, 17/L


2011. máj. 2. 19:20
 1/7 napietus ***** válasza:
nincs időkorlát, bár szerintem a túl hosszú jegyességnek nincs sok értelme. a jeggyűrűt a bal kézen hordjuk az esküvőig, utána a jobbon. tehát ezt érdemes együtt választani. amivel megkéri a kezét, az lehet a kísérőgyűrű. persze kell a gyűrűmérete, az én férjem egy gyűrűmet vitte el, amit nem hordok minden nap, és nem tűnt fel, azt mérte hozzá a boltban a gyűrűkhöz. a jeggyűrűt együtt választottuk, mégiscsak egy életen keresztül viseled.
2011. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól írtad, nem kötelezö.

Lehet úgy is hogy karikagyürüt veszik meg akár közösen vagy egyedül a férfi és azzal kéri meg a nö kezét. akár együtt is kitalálhatják, nem muszály titkolózni.


Magyar szokás nem ez volt, ez az angol szokás amúgy amit leírtál, de ez a romantikusabb így ezt vettük át.


a magyarnál a szülök és ha a gyerekeknek szerencséjük van akkor velük együt kitalálták a jegyeséget, majd a lánykérést, majd az esküvöt. álltalában csak karikagyürü volt.


én sem látok sok értelmét évekig jegyesnek lenni. azt a legtöbb férfi azért csinálja hogy ne csesztesse a nö, így le van a gond róla, a csaj boldog, de az még sem házaság azért.

2011. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat :))

Csak azért kérdeztem hogy "kötelező-e" 1éven belül, mert amikor 18 leszek, után 1-2 hónappal meg fogja kérni a párom a kezem. (Titok, de tudom.. túl jól ismerem :))

Ezt én is szeretném, és Ő is. De viszont az esküvő ugye még korai 19évesen :)

20-21évesen már mehetne az esküvő is :))

(Lehet leszólni a korom miatt, de nem érdekel, nem ez a lényeg most:))

2011. máj. 2. 20:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

:) Régen volt szokás h egy éven belül össze is házasodott a pár!Ma már nem divat,max falun!:)Addig vagy menyasszony ameddig úgy érzitek!:)

Az én Életem karikagyűrűt vett,de azt még nem tudni h ez marad e vagy másik lesz az esküvőn!Szerintem ez emberre válogatja ki h gondolja!:)

2011. máj. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ :)

Sok boldogságot!! :))

2011. máj. 3. 15:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon elvileg a karikagyűrűt viselik a bal kézen esküvőig aztán áthúzzák a jobbra. De ez régen volt ma már szokás egy kövessel megkérni a kezet, ami a balra kerül, aztán a karika a jobbra. De Én tuti mindkettőt a balra fogom tenni, mert nem értem ezt a jobb oldalt, baloldalon van a szívem úh a gyűrűt is oda fogom tenni, de csak ha lesz :D
2011. máj. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem, köszi :)
2011. máj. 5. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!