Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek jogos, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos, hogy a párom anyja megsértödött mert nem volt ott mikor a párom megkérte a kezem?

Figyelt kérdés
Úgy terveztük párommal, hogy december 25-dikén lesz, akkor úgyis jön át hozzánk karácsonyozni, és ha már itt van, ennek keretében anyutól megkéri a kezem. Másnap átmentünk a párom anyjához és meg volt sértve, hogy ö nem volt ott. Hiába mondtuk neki, hogy ez nem külön eljegyzési este volt, hanem ha már ott vagyunk alapon.. És egyébként is nem a fiús anyukák szokták ezt szervezni? Vagy mit tudtok erröl?
2010. jan. 7. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom a lányos háznál van eljegyzés. nálunk is így volt, anyumék meghívták a férjem szüleit. de mikor megkért a párom, csak ketten voltunk!
2010. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lánykérés meg az eljegyzés az két különböző esemény.

A fiú kéri meg a lány szüleitől a jövendőbelije kezét.Ezen a fiú szüleinek nem kell ott lenniük,nem ők akarnak nősülni.

A megkérés után szokott lenni az eljegyzés.Ezt a lányos háznál tartják,és arra meghívják a fiú szüleit is.Felénk még az is szokás,hogy az eljegyzésre a fiú szülein kívül meghívja mindkét család a jövendő násznagyokat is.Így legalább már nem lesznek az esküvőkor idegenek.

Anyósod,csak akkor lehetne megsértődve,ha a lánykérés egyúttal eljegyzés is volt.Ez nem szokás.

2010. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
jaa értem! Köszi a segítséget!:) mert amúgy nálunk elég nagy gondot jelentene mert nagyon nem állunk jól anyagilag, sokszor nekünk sincs mit ennünk és ugye ha jönnek illik valamivel megkínálni öket. Vagy nem ciki, hogy ha jönnek semmivel nem tudunk szolgálni? Nálatok hogy volt?
2010. jan. 7. 11:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzést általában ebédeel egybekötve szokták tartani.

De ahogy írod,ez nálatok elég problémás lenne.A párod szülei tudják,hogy ti milyen anyagi helyzetben vagytok? Javaslom,hogy a pároddal beszéld meg,és az eljegyzést egy vasárnap délután tartsátok meg.Akkor elég egy kis bor és valamilyen sós sütemény is.És csak a szülőket hívjátok meg.Ha ezt a párod szülei nem érten ék meg,akkor ne legyen eljegyzés,csak enélkül húzzátok fel a gyűrűket.Sok boldogságot a továbbiakban.

2010. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen megfogadjuk a tanácsod!:)
2010. jan. 11. 19:49
 6/8 anonim válasza:
Ha már téged "önmagadtól" megkért, az más, mert az magánügy, de ha már családtag (szülő) jelen van, az már hivatalos lánykérés, és én nem hagynám ki az egyik félt sem. Sztem jogos volt a sértettség, mivel anyós anyuka úgy érezte, hogy nektek csak a másik anyuka mérvadó! Ez nem eljegyzés, akár egy kávéra is fel lehet hívni anyós anyukát, és meglepődik, hogy a végén még egy pezsgő is pukkant!
2010. jan. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem jogos
2010. ápr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy jogos-e az Tőled függ, de én nagyon örülnék egy ilyen anyósnak!! Ezt most nagyon komolyan mondom. Ez a szitu nagyon arra utal, hogy befogadnak a családba mert ha nem kedvelnének (sajnos nálunk ez van :S) akkor nemhogy nem sértődne meg hogy nem volt ott, hanem még tudni se akarna az eljegyzésről. Szóval szerintem ne fedd meg ezért, inkább örülj a jó viszonynak!

Anyós megnyugtatására pedig mondd neki, hogy rendeztek egy eljegyzési partit ahol párod "hivatalosan" is mindenki előtt megkéri a kezed. Így talán megnyugszik, hogy nem maradt le semmiről. De tényleg kezem lábam törném egy ilyen anyósért, becsüld meg és gratulálok az eljegyzéshez! :)

2012. nov. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!