Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyibe kerül egy pár karikag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül egy pár karikagyűrű, ill. egy köves gyűrű?

Figyelt kérdés

Az interneten egészen elképesztő árak vannak! Szeretnénk egyedi darabokat (persze egész egyszerűeket)!

Az esküvő gondolatával kezdtünk el komolyan foglalkozni, szeretnénk egy szép de egyszerű esküvőt (mindössze 40 fővel)! Mennyibe kerülhet egy ilyen esküvő?


2008. aug. 3. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a párommal elmentem a városba nézelődni gyűrű után, és amiket néztünk(szép és nem a legegyszerűbb gyűrűk voltak) kb. olyan 40 ezer körül voltak.Szóval csak a neten vannak csillagászati árak. :)
2008. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászóló által írt összeg reális. Most nem értem egészen, hogy az esküvő után lesz vacsi, vagy nem? Ha lesz, akkor a 40 fős esküvő szerintem úgy 40* minimum 8000 Ft, tehát 320 000 + terembérlet meg a zenészek, és ugye egyszer sem biztos, hogy azt a pénzt viszontlátjátok. Én nem is szerveztem lagzit (persze a fél család így el sem jött az esküvőmre, mert ugye hogy képzelem...), inkább másra költöttem azt a pénzt.
2008. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

A mi szeptemberi esküvőnk 300 000 forintból meglesz. Leírom a tételeket:

Házasságkötő terem bérlése díszítéssel, zenével, pezsgővel: 21 000

Jegygyűrűk: 15 000/2 db - ezüstből vannak, párom és én is utáljuk az aranyat.

Menyasszonyi ruha: 25 000, cipő, ékszer van hozzá.

Vőlegény ruhája: 29 000.

Menyasszonyi csokor: 5000

Vacsora helyszíne: terembérlés ingyenes (de csak mert a tulaj anyósomék ismerőse, egyébként 30 000), vacsora 30 személyre: 175 000. Ebben egy pohár pezsgő van benne, a továbbiakat minden vendég maga fizeti: nem szeretnénk, ha az esküvőnk arról szólna, hogy mindenki leissza magát a sárga földig...

Szállás foglalás a vidéki rokonok részére: 30 000

Zenészek nem lesznek, nászút szintén elmarad.

Sminkemet, frizurámat a barátnőim készítik.


Hozzátenném, hogy nekünk nagyon minimalista esküvőnk lesz, részben a pénzhiány, részben a helyi lehetőségek miatt, részben pedig, mert párommal együtt meglehetősen puritán felfogásúak vagyunk, nem szeretjük a felesleges rongyrázást (pl. lovas hintó, vagy limuzin formájában)...

Sok boldogságot nektek!

2008. aug. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha bemész egy ékszerészhez, ő konkrét darabokat is tud majd mutatni. Én a köves gyűrűt százezerért vettem, de ráment minden pénzem.
2008. aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi gyűrűnk 3 éve volt 57.000 ft. Ez a pár karikagyűrűt jelenti, úgy, hogy kifigyeltük, hogy az üzletben éppen 50%-os akció volt. Köves gyűrűről nem tudok nyilatkozni.

Az esküvő költsége attól is függ, hol szervezitek, fővárosban, vidéki kis-ill. nagyvárosban, vagy falun.

A miénk falun volt tavaly, egy jó étteremben, a végén fejenként 5040 ft-ra jött ki. Ebben benne volt a vacsi, svédasztalos gyümik, összes ital, éjfél utáni vacsi.

Aztán ezekre jött még a pluszköltség: vőfély, zenész, videós, fotós, kellékek.

A mi esküvőnk 80 fős volt, kb. 1.000.000 volt az összköltség, ha mindent beleszámolunk(étterem, előbb felsorolt szolgáltatások, ruhák, kellékek, sütik, egyéb kiadások)

Amúgy nem volt egy rongyrázós lagzi, középkategóriának mondanám!

Plusz a nászút, amit sztem ne hagyjatok ki, soha többé nem lesz ilyen lehetőségetek az életben!!!

Sok boldogságot és jó szervezkedést!!

2008. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ékszerboltban 20-tól 150-ig van! Ne a netet bújd, attól jóval olcsóbban kaptok!

Mi is az egyszerű de szép elvén haladunk! Vesd bele magad a körülnézésbe! Ki lehet fogni jó dolgokat olcsón!

És ne esküvőszervezővel, mert aki ennyit nem tud megzervezni az birka! Mi 50 főt tervezünk és nagyjából 800ezer lesz! De semmi extra.

Egyébként a 40 pont jó! nem kell nagy cirkusz! Nincs is miből!

Ha elfogadsz egy jó tanácsot! Ha rendeled a csokrod akkor előre döntsd el milyet akarsz (most bújd a netet) majd a lagzit megelőző napon küld el egy férfi ismerősöd, hogy csináltassa meg!

Sunyiban kiválszthatsz virágboltot nézheted a kínálatát meg minden! Azért ez a kommandózás mert virágboltos ismerőseimtől tudom, hogy amint kiejtik a szájukon a kedves vevők, hogy menyasszonyi vagy esküvőre, abban a pillanatban ugrik az ár 10000-rel többre! Nem mindegy! gusztustalanul rájátszanak! Az a tuti ha kér a vevő rá egy boldog névnapot vagy ilyesmi kártyát,azt később leszeded. Kerül 50 ft-ba de mégse 10000!


Egyébként meghívót is csinálhatsz házilag! Fantázia vagy net!


De a lényeg, hogy közben érezd jól magad! Nem vizsgára készülsz!


Nagyon sok boldogságot kívánok!

2008. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Ötletes és jó dolgokat írtatok nekem, sokat segítettetek!

Várom az esetleges többi tapasztalatot is! :)

2008. aug. 4. 22:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most kaptam a páromtól egy kísérőgyűrűt (fehérarany,köves) 8000Ft volt akció volt a debreceni boltban :D
2008. aug. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi csináltattunk gyűrűt ékszerésznél. A lány gyűrűben van 9 kis brill, a fiú sima arany. 140 ezer körül lett a kettő, de beszámítottak tört aranyat, és a családból előkerült annyi felesleges ékszer, hogy csak a felét kellett végül készpénzben fizetni.
2008. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!