Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Milyennek kell lennie egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyennek kell lennie egy eljegyzési gyűrűnek? Az is mindkét félnek kell?

Figyelt kérdés

2014. aug. 19. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Többféle változat van:


1. a férfi egy (álatlában köves) gyűrűvel megkéri a nő kezét.


2. vagy gyűrű nélkül van lánykérés vagy amikor megbeszélik, hogy összeházasodnak és együtt elmennek karikagyűrűt választani, azt amit mindketten viselnek a házasságban. Ezt a gyűrűt mindketten a jobb gyűrűsujjukon hordják esküvő előtt, esküvőkor pedig átkerül a bal gyűrűsujjra (azért a balra, mert arról van a szívünk)

2014. aug. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az eljegyzés pusztán egy szokás, semmilyen jogszabály nem szabályozza.


A szokás évszázadokon át, a közelmúltig Magyarországon az volt, hogy az eljegyzésen ezüst karikagyűrűt húzott egymás ujjára a pár, majd az esküvőn arany karikagyűrűt.


Az utóbbi 10-15 évben ez a szokás erősen visszaszorulóban van, számos változat kezd elterjedni, a leggyakoribbak valóban az első válaszadó által leírt megoldások.


E két megoldásból gyémántgyűrűs leánykérés eredetileg amerikai szokás, filmekből terjedt el Magyarországon.

A Jobb kéz, majd bal kéz karikagyűrűs megoldás eredetét nem ismerem, csak feltételezem; hogy az ezüst-arany karikagyűrűs régi szokás takarékosabb továbbélése.


De mivel jogszabály nem szabályozza, így minden a párodon és rajtad múlik...

2014. aug. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

mi az, hogy kell? semmi sem kell.

én szeretem a falvakat, meg a vidéki embereket, de ezek a megrögzött "kell"-ek, meg "mit fognak szólni"-k, ezek valahogy az árnyoldalhoz tartoznak.

2014. aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk sima karikagyűrű mindkét félnek, amit bal kézen hordanak, és esküvőkor átkerül a jobb kézre.
2014. aug. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyannak ami a barátnődnek tetszik:) pl ÉN nem szeretem az 1 köves gyűrűket és a túl csicsásakat sem.


Nálunk az a változat volt, hogy lánykéréskor ami egyben eljegyzés volt nekünk, én köves gyűrűt kaptam (ezüst gyűrű, 3 kővel) a férjem pedig egy egyszerűbb acélgyűrűt kapott. Előzőleg együtt választottuk ki. Aztán megkérte a kezem, felhúzta a gyűrűmet az ujjamra, én meg az övét az ő ujjára, és ezt viseljük a mai napig a bal kezünkön.


Az esküvő előtt 1 hónappal csináltattuk az arany karikagyűrűket, amit az esküvő napján húztunk fel egymás ujjára, és a jobb kezünkön viseljük.


Szóval sok módja van az eljegyzésnek, és nem kell fél , 1 évvel, vagy fix idővel eljegyzés után házasodni. Hülyeség. Akkor házasodtok amikor akartok.


Nekünk pl a jegyesség 17 hónap volt, mert 1 hónap után volt az eljegyzés/lánykérés, nekünk ez ugyan az, és össz-vissz másfél év kapcsolat után házasodtunk.

2014. aug. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!