Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha fél év után megkérem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fél év után megkérem a barátnőm kezét, az korai?

Figyelt kérdés
Imádjuk egymást, beszéltünk is már róla.. És az utóbbi időkben azt veszem észre sutyiba mutogatja nekem milyen jegygyűrűk tetszenek neki. Ez jel lehet nem? :)

2014. szept. 30. 20:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Fél év nekem még kicsit korai lenne, de ti tudjátok. Hány évesek vagytok?
2014. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy utána az esküvőre évekig kell-e várni vagy el tudjátok-e kezdeni a közös életet belátható időn belül? Mert ha mondjuk még fiatalok vagytok és tanultok még, és még nem is éltek együtt vagy ilyesmi, akkor a jegyben járásnak nem sok értelme van még egyelőre.

EZért mondjuk leírhatnád, hogy hány évesek vagytok, együtt éltek-e vagy van-e erre lehetőségetek hamarosan stb.

2014. szept. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A kor mondjuk azért is lehet meghatározó mert a fél év relatív: foataloknál, mondjuk 20-as levek elején járóknál még rövid idő lehet, a 30-as korosztálynál meg már annyira nem.
2014. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
25 és 24
2014. szept. 30. 20:39
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem élünk még sajna együtt, de tervezzük. :)
2014. szept. 30. 20:40
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Igen, korai, főleg ha még együtt sem éltetek.

De sajnos garancia semmire nincs, vannak emberek, akikben 20 év után csalódunk. Mindenesetre nem árt pár évet együtt élni.

2014. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
Időszerű egy lakáskulcs lenne, a gyűrű még bőven várhat. (És véletlenül se gyűrűs dobozban add neki oda!:)) Nem vagyok tinik, de azért még fiatalok vagytok, fél év pedig nagyon kevés, főleg együttélés nélkül. Ha mutogatja neked a gyűrűket, akkor időszerű lenne megbeszélni, hogyan tovább. (Egyébként én is szoktam gyűrűket nézni, de még egyáltalán nem szeretnék férjhez menni, akkor sem, ha az van mellettem, akinek egyszer igent mondanék.) Kérdezd meg, hogy egyébként milyen esküvőt szeretne, gondolkodott-e már azon, hogy mikor akar gyereket vállalni, stb. Ezekből az infókból szépen ki lehet következtetni, hogy mikor lenne legideálisabb időpontja a lánykérésnek.
2014. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Előbb akkor próbáljatok meg együtt élni ha már úgyis tervben van. Mert amíg az ember csak jár a másikkal, akkor mindig a legjobb formáját igyekszik hozni, együtt éléskor pedig kiderülnek, hogy a hétköznapokban is szeretjük-e a párunkat, milyenek arigolyái és ami az egyik legfontosabb: az adódó problémákat hogyan tudják kezelni. Persze nem kell évekig együtt élni az eljegyzés előtt, nem kell éveket húzni a házasságot, ha mindkét fél eljegyzést, házasságot szeretne, de már egy fél-egy évnyi együtt élés is sokat tud mutatni ahhoz, hogy lásd, valóban működik-e a dolog.
2014. szept. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

Megkérheted szerintem a kezét, az eljegyzés még nem kötelez semmire. Sőt, esetetekben alkalmat is ad az összeköltözésre. Ha ezt megtapasztalva úgy érzitek, mégsem jó ötlet a házasság, akkor még mindig visszaléphettek. Ha meg jól alakul, akkor 1-2 év után az esküvőt is megtarthatjátok.


Az együtt töltött idő hossza semmire nem garancia. Van kolléganőm, aki 10 év együttélés után házasodott, fél év múlva már külön éltek és válnak. De ismerek olyat is, akik fél év után eljegyezték egymást, rá fél évre esküvő, és azóta is együtt vannak. Ha ti fél év után eljegyzitek egymást, összeköltöztök és 1-2 évet együtt is éltek az esküvő előtt, az teljesen korrekt hozzáállás, nem kamaszok vagytok már, akiket elborít a lila köd.

2014. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
Igen, nagyon elhamarkodott döntés. Nem is ismered még őt igazán. 1-2 év együttélés a minimum, ami után azt lehet mondani, hogy tudod is nagyjából, kivel kötsz házasságot.
2014. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!