Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hol a legolcsóbb az arany?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol a legolcsóbb az arany? Lehetőleg Debrecenben, mert karikagyűrűt szeretnénk venni/csináltatni.

Figyelt kérdés

2014. okt. 2. 13:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2014. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szia!


Mi is ebben a helyzetben voltunk nyár elején. Nagyon drága az arany. volt olyan bolt, hogy 100ezerből nem jött volna ki 1 gyűrű...

Nyíregyházán a Kelet áruház alatt van egy ékszerbolt, mi ott vettük meg úgy, hogy beadtunk egy közepesen vastag aranyláncot (az enyémet, mert utáltam azt a láncot, sosem volt rajtam). Így 15 000 Ft volt a két gyűrű. Grammra ellett vinni az aranyat. Nem belőle csináltattuk a gyűrűt, hanem felvásárolta a láncot.

Ma divatos háromszínű, vésett mintás színarany, és gyönyörű :)!!!


A csináltatásról annyit mondtak nekünk az egyik boltban, hogy nem tudod, hogy milyet kapsz...csak ismerős ötvössel érdemes.


Ha van olyan arany ékszered, amit nem hordasz, akkor érdemes beleadni a gyűrű árába. Nekem nem törtarany áron vette be, hanem rendesen. Csak a gyűrű súlya feletti grammok mentek törtarany áron. Nekünk megérte :).

2014. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Arra számíts, hogy elég jelentős előleget kell otthagyni, amíg kész a gyűrű! Nekünk 40.000Ft-ot kellett, abból visszakaptunk talán 20.000Ft-ot, de nem biztos. Amikor konkrétan megrendelitek, legyen nálatok pénz.
2014. okt. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Gabica, ne haragudj, hogy kiigazítalak, de ha valami színarany, akkor nagyon puha. Egy gyűrű nem lehet színarany, mert megszorítod a fakanalat lekvárfőzés közben és már nem kör, hanem ovális. A gyűrűket 14 vagy max 18 karátos aranyból készítik, 24 karátos színaranyból soha...
2014. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Ja, és a kérdezőnek annyit, hogy egy gyűrű árában a kisebbik tétel az arany ára. A nagyobbik rész az ötvös munkadíja, hogy mennyire macerás, mennyire bonyolult a gyűrűt előállítani. Ezt hívják fazondíjnak.

Ugyanazt a nyakláncot, amit törtaranyként 20 ezer forintért vesznek be (mert ennyi az arany értéke benne) lehet, hogy nyakláncként 80 ezer forintért vetted, mert 20 ezer az arany értéke, a fazondíj (készítés) ára pedig 60 ezer forint.

Válassz egyszerű fazonú gyűrűt, amit nem bonyolult előállítani. Valószínűleg sokkal olcsóbb lesz, még akkor is, ha jóval több gramm, mintha nagyon díszes gyűrűt választanál...

2014. okt. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Az arany ára naponta változik a világpiaci árfolyam alapján. Mindenhol ugyanannyi, ha valahol olcsóbban kínálják ugyanazt a gyűrűt, akkor valszeg átvágás vagy kevesebb arany van benne.

Amiért esetleg drágább lehet ugyanabból az aranymennyiségből készült, de eltérő formájú gyűrű, az az ötvös munkája miatt fordulhat elő.(pl. bonyolultabb forma v esetleg vmilyen speciális egyedi tervezésű).

2014. okt. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónál a pont. Az ékszerészek folyamatosan figyelik az interneten az arany világpiaci árát, ebből élnek. Mindenhol ugyanennyibe kerül.
2014. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van. csak azért írtam, hogy "színarany", hogy nem aranyozott. Elfeledkeztem a karátokról, pedig én is tudom. :(

Lehet készíttetni gyűrűt, csak nehogy átverjenek. Minket ettől óvtak sokan. Mert a boltiról még elhiszi az ember, hogy xx karátos, de amit készíttetsz, azt bemondásra kell elhinned.


Válassz olyan fazont, ami olcsóbb. Így jössz ki a legjobban, és nagyon sok boltot járjál be!


Azért írtam le a mi példánkat, hogy így is lehet. És töredékét fizettük, jó áron vette be a láncot, és csak a gyűrű súlya feletti grammokat vette be törtaranyként.

Bár hozzáteszem, hogy a láncot 18 éves koromban kaptam, és azóta 2x volt rajtam, a dobozában pihent. Azt úgy, tisztítás nélkül kitehette a pultra, hogy eladó. Mondta is, hogy milyen jó állapotban van...persze, mert nem hordtam.

2014. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam hogy együtt szeretném hordani a kísérőgyűrűvel (egy ujjon).. próbáltam nemesacélba egy olyan variációt (akkor még úgy volt hogy nemesacélt veszünk) hogy a karikagyűrű kövekkel volt kirakva körbe teljesen, tehát full apró köves volt az egész, a kísérő gyűrűben pedig egy nagyobb kő volt a tetején. Nagyon passzolt a 2 együtt. Jegygyűrűket fele annyiért láttam és sokkal szebbek - mint az egyszerű karikagyűrű, ami minimum dupla árú.. de inkább tripla.. Még aranyban nem láttam full köveset, de lehet hogy ha párban árulják nincs is ilyen!? Csak külön? Szerintetek mennyiért csinálnának egy full köveset? Ami vékony. Mondjuk ha kiválasztanék mellé egy eljegyzésit ami kb 50.000 Ft és csináltatnék mellé egy kövekkel körben kirakott karikagyűrűt.. meg akkor gondolom páromnak is külön kéne.. ha csak nem találnánk külön olyat, ami összapasszol színben.
2014. okt. 2. 23:15
 10/14 A kérdező kommentje:
Kb erre a variációra gondoltam.
2014. okt. 2. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!