Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ezüst karikagyűrűt szeretnénk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezüst karikagyűrűt szeretnénk, de anyósom nagyon problémázik rajta. Szerinte arany kell, mert az alap egy házasságkötéskor. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, hogy az ára és a kinézete is jobban tetszik. Ha aranyból csináltatnánk, akkor tuti, hogy fehéraranyból. Ezüstből olyan gyönyörűek vannak kb 20 ezer ft-ért/pár (mintás, köves stb.), s ha ugyan azt szeretném aranyból akkor az minimum 100-120e ft/pár, ha nem több. Mi azt a pénzt inkább egy klassz kis nászútba fektetnénk be. Illetve a párom a munkája miatt nem is hordhatná a gyűrűjét, nekem pedig sokkal jobban állnak az ezüst színű ékszerek.


Anyósom nem érti meg, szinte hisztérikusan veszekszik velem, hogy "normális" gyűrűt kell venni (ami aranyból van) és kész.

Most tényleg ennyire normálatlan dolog az ezüst karikagyűrű? Nem inkább az kéne, hogy számítson, ami mögötte van, nem pedig az anyaga??



2013. jan. 10. 12:13
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Már azon is gondolkoztam, hogy azt mondanánk neki, h fehérarany. :)
2013. jan. 10. 12:15
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

csak nehogy megnézze a pecsétet :D



Amúgy ezek az anyósok már csak ilyenek: az enyémnek azzal van a baja, hogy milyen pénzből akarjuk megvenni. Értsd: közösen, vagy a párom vegye egyedül...(mi közösen szeretnénk, mivel a páromnak még nincs munkahelye, és nem szeretnénk várni addig, míg lesz...)


Sosem lesz nekik semmi sem elég jó...

2013. jan. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi köze van hozzá bárkinek is? Azt vesztek amilyet akartok, ő meg majd megnyugszik...
2013. jan. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy ha kifizeti, akkor lesz arany karikagyűrű, dicsekedhet vele a munkahelyén vagy a nyugdíjasklubban. Ha még az árakat is megmondod neki, biztosan elmegy a kedve az egésztől.
2013. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőmnek volt ugyanez a problémája. Ő tudod hogy oldotta meg???

Az anyósa elé állt és azt mondta

"- Anyuka! Ha megveszi az általunk kiválasztott aranygyűrűt akkor rendben! Legyen arany a gyűrű ha így illik. Ha nem veszi meg, akkor marad az én ötletem. Ezüst gyűrű..Innentől kezdve a gyűrűről nem vagyok hajlandó vitázni"

ennyi. Az anyósa nem vett neki gyűrűt, és a végén egy szót sem szólt hogy az ifjú párnak ezüst gyűrűje lett.

Igaza volt a barátnőmnek amikor mindig mondta nekem, hogy az anyóst tisztelni, becsülni kell, de ha konfliktus van, akkor tisztelettudóan meg lehet magyarázni a dolgokat..

Sajnos én hagytam hogy az anyósom a fejemre nőjön..

2013. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
58%
Na, ilyenkor szokott az eszembe jutni, hogy menjen férjhez a drága Mama és akkor lesz aranygyűrű. Inkább örülhetne, hogy ilyen menyjelöltje van, aki nem a drágábbnál drágább ékszereket hajkurássza, még ha tök ronda, akkor is XD
2013. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

nálunk anyu problémázik rajta...ezen az egy dolgon...neki minden más jo, de arany gyürünk legyen...nincs rá pénz, ha lenne se szivesen költeném rá...mondjuk van jópár arany-fehér arany kombináció ami tetszik, apu meg azt mondta, hogy segít ebben is, legyen arany...uh majd csak megtetszik vmelyik....én sem értem, miért olyan fontos ez...anyu azt mondta, hogy meg ne mondjam, hogy ha ezüst lesz, hogy ezüst, mert az tök égő...:D no mindegy...ha találunk nekünk megfelelőt arany lesz, ha nem, akkor nem!

24L

2013. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
mondd hogy az, és kész. mi is azt mondtuk. mién is ezüst illetve volt... elkevertem az enyém :(
2013. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Jajj, még azt is mondta, h inkább odaadja az árát. Mikor meg mondtam neki, h mennyibe kerül, akkor kicsit elhallgatott. Egyébként, 100% biztos, h azért szeretné aranyból, h dicsekedhessen vele.. Így meg sztem cikink érezné mások előtt, h a fiának "csak" egy ezüst. :)
2013. jan. 10. 12:28
 10/38 anonim ***** válasza:
Én bizony azt mondanám neki, hogy fehéraranyból lett végül csináltatva, még az is lehet, hogy valamilyen módon bele lehet gravíroztatni egy lenyomatot az ezüst gyűrűbe, mintha arany lenne. De ennek utána kellene járni. Különben meg világosítsátok fel, hogy ezt ti fogjátok hordani és ti ilyet szeretnétek. Ha ebben engedtek neki, akkor a későbbiekben is mindent úgy akar majd csináltatni veletek, ahogy ő szeretné... jobb még most tisztázni, kinek hol a helye. Ő max véleményt mondhat, te pedig meghallgatod, de úgyis úgy csinálod, ahogy te szeretnéd. Ha ezt nem tudatosítod benne, akkor a fejedre fog nőni. Nem kell veszekedni vele, szépen megmondod, hogy te nem ezt szeretnéd, és kész. Egyik füleden be a másikon ki, ráadásul nem esett szó róla, hogy ehhez a párod mit szól, hogyan reagálja le, hiszen mégiscsak az ő anyja, beszélje meg vele ő, ha veled emiatt vitatkozik.
2013. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!