Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzésre milyen gyűrűt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzésre milyen gyűrűt illik venni? És az lesz az esküvőn is vagy arra külön kell venni? Mert én úgy hallottam, hogy ami eljegyzéskor fel van húzva a bal kézre az kerül majd át a jobbra az esküvőn.

Figyelt kérdés
Meg milyet szoktak? Karika? Köves? Arany? stb...a lány is vesz a fiúnak?
2014. nov. 23. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk csak egy gyűrű volt, eljegyzéskor a bal kézre, esküvőkor a jobbra, arany karikagyűrű a fiúnak és a lánynak is. De mikor férjem kezdte fontolgatni a lánykérést, megkérdezte, hogy szerintem is így szokás, mert ő sok mindenkitől úgy hallotta, hogy eljegyzéskor köves gyűrűt kell adni a lánynak, és csak esküvőre van karikagyűrű.
2014. nov. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sima karika, és a kő nem törheti meg, vagyis kisebbnek kell lennie, mint a gyűrű. A kő nem kötelező bele.
2014. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Eredetileg úgy volt, hogy sima karikagyűrű a bal kézen mindkét félnek, házasságkötéskor az ment a jobbra. Aztán egy ideje divat az is, hogy eljegyzéskor csak a lány kap egy köves gyűrűt, ez általában egy gyémánt köves szokott lenni, az ékszerboltok teli vannak ezekkel az úgynevezett eljegyzési gyűrűkkel. (olcsóbban is meg lehet venni, ha csak cirkónia kő van benne.) ÉS van még egy harmadik forma, amikor mindkét fél felhúzza a karikagyűrűt a bal kezére, a lány pedig kap mellé egy úgynevezett kísérő gyűrűt, ami az előbb említett köves gyűrű. Én mindenképpen azt a verziót választanám, amikor a hagyományos karikagyűrűt húzzák egymás bal kezére, mert így van párja a gyűrűnek, akkor is ha ez még csak eljegyzés, de látszik mindkét fél kezén az elkötelezettség. Aztán akinek annyi pénze van, hogy még kísérőt is vesz, az is szép dolog, de így együtt az már elég drága mulatság :).
2014. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én köves gyűrűvel lettem megkérve. Innen nyitott volt a kérdés, hogy a karikagyűrűt mikor csináltassuk meg, a jegyesség alatt is viseljük, vagy csak a házasságkötés után. Utóbbiban egyeztünk meg.


A beszélgettetek a témáról, akkor tudod/sejted, hogy a hölgy "mire esküszik", mindenki más mellett teszi le a voksát.


Nekem fontos volt a meglepetés, viszont a karikagyűrűt közös döntésnek képzeltem el régebben is. Nálunk ezért alakult így.


Több szokás is van, de nem lehet elrontani, mert bárhogy is történik a lánykérés, úgy is nagy öröm lesz ;)

2014. nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem mi is a hagyományos mellett fogunk döntetni, esetleg a lányos gyűrűben lesz egy kis minta vagy kisebb kő! De szerintünk is így az igazi hogy majd az esküvőn átkerül a jobb kézre!
2014. nov. 23. 16:17
 6/11 anonim ***** válasza:

Én a karikagyűrűk híve vagyok, lánykérés gyűrű nélkül, majd kiválasztani közösen a karikagyűrűt, amit esküvőig bal kézen, utána meg majd jobb kézen hordunk. Azért szimpatikusabb ez nekem, mert így a pár mindkét tagja hordja a gyűrűt, ami az összetartozást jelenti.

A kövesgyűrűk olyan fölöslegesek...

2014. nov. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenki mást tart "igazinak". Nálunk lánykéréskor köves gyűrű volt, utána meg együtt megvettük a karikagyűrűket, és felhúztuk mikor elkészültek a bal kézre, esküvőkor meg ét a jobbra. Nem volt hivatalos eljegyzés.
2014. nov. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Arra figyeljetek, hogy a jobb kéz ujjai általában nagyobbak, mint a balon, ráadásul ha valaki elhízik, az ujja is vastagabb lehet. Sokan próbálják bal kézre a gyűrűket, aztán az ott is marad, mert nem lehet áttenni.

Sokszor örökre marad, ha le sem bírja venni később...

2014. nov. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, már megvettük, egy egy karika, és mintás kicsit, jó mind2 ujjunkra!
2014. dec. 2. 15:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem értem ezt az egyik kezemről átkerül a másikra, dolgot! Nálunk fele az a hagyomány vagy karika gyűrű mindkét félnek bal kézen és a templomi esküvőnél megszentelődik és vissza kerül de mindenképpen a bal kézre!

Én kaptam foglaló gyűrűt, köveset és a bal-kezemen viselem, ezzel kért meg a karika gyűrűt a család előtt húzzuk fel, és ezek lesznek megszentelve. A foglaló gyűrűm átkerül a középső ujjamra, gondolom ezért is hívják kísérő gyűrűnek is! Angliában láttam több nő kezén is, hogy ez a két gyűrűt egy ujjon viselik bal kézen. Sok boldogságot kívánok a párnak!

2014. dec. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!