Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy esne nektek, ha eljegyzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy esne nektek, ha eljegyzési gyűrű mellé kapnátok egy házassági szerződést is?

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 22:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
én megérteném. a házasságok 50%-a válással végződik.
2015. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Azt értékelném, hogy időben jelzi, hogy szerződést szeretne. Először biztos nem esne jól, hogy még el sem kezdődött és a végére gondol a házasságnak, de mivel az én családomban mindenki jogász, teljesen megszoktam az efféle prevenciós papírozásokat. Ennek ellenére nekünk nincs házassági szerződésünk. :)
2015. jan. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyban függ attól hogy mi van benne. A házasság vagyon szempontjából mindenképp egy szerződés, csak épp az anyakönyvvezető ezt meg sem említi :s, miért kéne minden párnak azonos, átlag pároknak kitalált szabályok szerint megosztania a vagyonát? Mindenkinek saját döntése. Amúgy ez nem csak válás esetén lehet hasznos, hanem pl öröklésnél.
2015. jan. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
79%

Ha válásra kerülne a sor, nyilván nem szeretné, ha kisemmiznék.

Ha meg nem akarod, mit problémázol?

2015. jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
20%

Nem ertenem meg


Tapasztalataim alapján ha a ferfi kezdeményez ilyet, akkor :

Felsőbbrendűnek hiszi magát,

Bebiztositja magát, hogy a nő ne tudja elhagyni

Vagy pedig azt,mhogy amikor elhagyja akkor amikor a3. Gyereket vállaják, és a nő nem tud ezidő alatt dolgozni, hiszen neki evidens, hoyg a nő esik ki a munkaból, anhszóval ennek örömér ugye a hazassagi szerződés alapjan kisemmizi a nőt, hisze igaz, hogy nem volt értékelhető jövedelme, de az elvileg közösen vállalt gyerekek miatt, nem, az enm zsámít, hogy otthon mosott gatya és meleg ebed van..atb


Egy átlag házasságban teljesen tiszta, hogy mi kijé, elvielg pont arról szól, hogy ketten vagyunk együtt, kiegészítve a masikat..

Ez igaz a megserzett anyagi javakra..


Jah, mielòtt barki pénzéhesnek tartana, igen volt olyan időszak, amikor a ferjemnek kelltt eltartania mert nem volt munkám, de volt olyan amikor neki nem volt, és egyébkent jelenleg 1,5 szerese a fizum, mint neki, (180nettoja van)


Persze ha beszéltünk volna róla és mindkettőnknek azonos a nézete akkor oké..


Másrészt az eljegyzés még nem házasság, még nem kell házassági szerződés..

2015. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%
Nincs problémám magával a házassági szerződéssel - de az már nem tetszene, ha a kedves leendő férjem egyoldalúan eldöntené, mi áll benne, és elém már a kész szerződést rakja le. Korrekt eljárás: jelezni még eljegyzés előtt, hogy ilyet szeretne, és közösen megbeszélni, mi kerül bele.
2015. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
94%
én kifejezetten örülnék, még az elején megbeszéltük, hogy nálunk lesz. Lett is. Édesanyám nagyon csúnyán megszívta, hogy nekik nem volt, apám lógatta a lábát és ivott, mint a gödény éveken át a nyakán, és most még a lakást is volt pofája perelni. Ha nem lennének olyan barátai, amilyenek, most már lakása se lenne.
2015. jan. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
19%

Soha nem volt hazassagi szerzodesem pedig mar elvaltam, megis evidens volt h az en hazam az enyem, a ferjeme pedig a sajat haza es senki nem probalta meg lenyulni a masik cuccait.


Egyetlen dolgon veszekedtunk: kavefozon.Ez igy eleg hulyen hangzik leven egy kb.1000 feintos kotyogosrol van szo, mikozben mindkettonknek ennel sokkal ertekesebb dolgai vannak, pl: kondigepek, ilyesmi.


Szoval a kavefozon ment a vita ami odaig fajult h azt mondtam neki, h vigyen amit akar de a kavefozo maradt.8 eves koromban kaptam egy nagyon ertekes medalt, es azt mondta hogyha azt viheti akkor enyem a kavefozo es ugyan a medal sokat jelentett, a kavefozohoz ragaszkodtam (eszmei erteke van:-))))

2015. jan. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
48%
A magyar jogrend teljesen jól, világosan és egyértelműen szabályozza házasság vagyonjogi kérdéseit, mind a különvagyonról, mind a közös vagyonról - mi állna pontosan ebben a házassági szerződésben? Miben lenne ez más, mint a Polgári Törvénykönyv szabályozása? Miért gondolja bármelyik fél, hogy a Polgári Törvénykönyv szabályozása számára nem megfelelő?
2015. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
84%

Egyetertek azzal hogy a mai vilagban kell hazassagi szerzodes.... jobb felni mint megijedni!

de hogy rogton az eljegyzesi gyuruhoz? meg a megbeszelesem nelkul? esetleg olyan gazdag a volegenyed?

2015. jan. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!