Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miert kell eroltetni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert kell eroltetni az eljegyzest/eskuvot?

Figyelt kérdés
Nem vagyok hazassagparti, nem akarok hazasodni. A parom(no) honapok ota azzal nyaggat, hogy az xy meghazasodott, hogy a kolleganojeet most kertek meg stb. Nincs szuksegem 1 darab papirra(mivel vallasos nem vagyok), ahoz, hogy szeressem a baratnomet, marha draga, stresszes, ertelmetlen egy csomo embert etetni, itatni. Lehet en vagyok maradi. Nem felek attol, hogy ferj lennek, az elkotelezodestol se, de nem hiszek a hazassag intezmenyeben, nem akarom, nem tudom minek a hiszti.
2015. ápr. 15. 00:13
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%
Kérdezhetné ő is, hogy minek a hiszti, miért nem vagy képes két tanuval megesküdni vele, ha neked nem fontos a papír, neki meg igen.
2015. ápr. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Mert nem vagyok hazassagparti. Tokeletesen tisztaban van vele. A napi hisztikkel meg elmegy a kedvem tole, mi t embertol.
2015. ápr. 15. 00:30
 3/39 anonim ***** válasza:
98%
Akkor szakítsatok, ne húzzátok egymás idejét...
2015. ápr. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szakítsatok, mert máshogy tervezitek a jövőtöket.


Ha annyira nem számít a papír, akkor nem mindegy, hogy van-e?


Egyébként ezt azok szokták írni, akik igazából nem is akarnak elköteleződni, így bármikor le lehet lépni. Csak a saját dolgodat nehezíted meg, mert 20 év egymás élés mellett házasság nélkül csúnyább és tovább tartó pereskedésre lehet számítani.


AZonkívül bármi történik vele vagy veled, hivatalosan nem vagytok rokonok. Még esetlegesen a kórház sem ad ki semmit, és nem is látogathatod.

2015. ápr. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
39%

Nem értem a logikát, ha valami nem számít, az legyen meg.


Nekem felesleges a papír, felesleges dolgokat meg nem gyűjtök.

2015. ápr. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
De mikor osszejottunk szoba jott, letisztaztuk es belement. Hiaba irja nekem egy hozzaszolo privatban, hogy biztonsagra van szuksege ezaltal. Tehat: nincs meg a biztinsagerzete, ha nincs egy papir ami mellette tart engem? Ugyan.
2015. ápr. 15. 02:13
 7/39 anonim ***** válasza:
86%

Én is ebben a helyzetben vagyok, csak én nő, ő férfi. Azt tudom neked tanácsolni: kössetek kompromisszumot, vagy hagyd el őt, ha ennyire félreismerted. Egy kérdés: barátnőd mindenképp arra a nagy, filmekben látott hacacáréra vágyik, vagy csak a papírra van szüksége? Én az utóbbiba belemennék, leginkább kényelmi, anyagi, jogi szempontok miatt érdemes megfontolni. (Van abban valami, amit 4-es mondott.)

Más téren egyeztek? Például gyerekek? Összeköltözés volt már? Mióta vagytok együtt? Vele tervezed a jövődet, vagy inkább napról-napra élsz?

Lehet csak mások befolyásolják és el kéne beszélgetned vele. Az is lehet úgy érzi, te nem szereted őt annyira, mint azokat a nőket, akiket elvesznek. Bizonyítsd neki más módokon! Ha hajthatatlan, akkor buta, felszínes, és lehet, hogy még ki is használ, szóval jobb lesz külön utakon.

2015. ápr. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
14%

Én ugyan így vagyok vele!Nekem nem kell papír hogy valakit szeressek.

Szerintem a barátnődnek ez csak presztízs dolog az egész.

2015. ápr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
93%
Azt hitte majd idővel megváltozol, te is vágyni fogsz a házasságra, esetleg nem gondoltad komolyan. Érdemes lenne tisztázni vele nem indulatosan; hogy nem, nem változott semmi te továbbra is ezt gondolod. Ezt így vagy elfogadja és leszáll a házasság témáról vagy ha nem megfelelő neki a helyzet akkor szabadítsátok fel egymást.
2015. ápr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem "csak" egy papír, hagyjuk már ezt!

Ez egy jogi elköteleződés, és igen, biztonságot akar a barátnőd, hogy nem hagyhatod ott csak úgy olyan könnyen, na meg csomó egyéb vonatkozása van, valaki említette a kórházas példát, teljesen igaza van, ti most még nem vagytok rokonok, családok, ennyi erővel lehettek lakótársak, haverok is, az intézményes hatalom számára ti nem léteztek mint egy pár, leszarja rendőrség, kórház, bíróság, minden hivatal, ha bármi jogi helyzet adódik, nektek semmi közötök egymáshoz, és azért ez tud rossz helyzeteket eredményezni.

Erről szól ez, egy jogi szerződés, ország-világ előtt, és igenis van jelentősége, ahogy a pénz is csak egy papír, és mégis mennyire számít! Ez csak egy hülye szöveg.


Ha nem számít, akkor tényleg miért parázol rajta? Akkor nem félnél tőle, hiszen nem lenne jelentősége. De te is érzed, hogy igenis van jelentősége!


Tehát nem az a baj, hogy házasság-ellenes vagy, hanem hogy magadnak és mindenkinek hazudsz ezzel. Akkor lennél őszinte, ha nem azt hajtogatnád, hogy "ez csak egy papír", "ez csak egy papír", mint valami mantrát, hanem szembenéznél azzal, hogy nem akarod a jogi következményeit. Pont. Erről van itt szó.


Ugyanakkor, a barátnőd részéről meg az a gáz, hogy ha te már egyszer az elején tisztességesen megmondtad neki, hogy te nem akarsz házasodni, és kész, akkor neki ezt el kell fogadnia, vagy mást kell keresnie. Ilyen szempontból te korrekt voltál.

Mi történhetett vajon vele? Az elején mondjuk nem akart ő sem házasságot csak meggondolta magát, vagy már akkor is akart, csak azt hitte meg fog majd tudni változtatni téged? Na erre mondjuk hülyeség várni, ilyen csak a romantikus filmekben van.


Még egyszer: abban korrekt voltál, hogy már az elején mondtad neki a hozzáállásod, de az érv sántít.

2015. ápr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!