Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Megszokás, ellaposodott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megszokás, ellaposodott kapcsolat vagy csak hullámvölgy?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt.Sajnos még nem tudtunk összeköltözni,mert elég messze lakunk egymástól a tanulmányaink miatt,szerencsére már csak fél-egy évig.

Magányosak vagyunk.A hétvégi találkozások már nem tűnnek elégnek,össze akarunk költözni,eljegyzés,esküvő...A következő szintre lépni.Most viszont mintha megfeneklett volna minden.

Azt mondta,kiüresedett a kapcsolatunk,jó barátok vagyunk extrákkal,lehet,hogy szakítanunk kellene,de még mindig szeret és én is őt.

Mi lenne a megoldás?

(még sosem volt ilyen hosszú kapcsolatom,és össze sem költöztem senkivel,ez egy új lecke lesz)


21/N és 24/F



2015. ápr. 26. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna hagyni, hogy 3 éves kapcsolat egy tinikapcsolat szintjén megrekedjen. Szerintem ez elhidegülés, hisz alig találkoztok, külön életet éltek.


Megmondom őszintén szerintem fiatalok vagytok, és lehet inkább tiszta lappal kéne indulni az életben. A tizenéves kori szerelmi kapcsolatomat nekem pl. egy sokkal jobb váltotta fel huszonévesen.

Nem érdemes vergődni valamiben évekig, ami nem működik, márpedig ha nem volt eddig megoldható a következő szint, akkor ez vergődés.

2015. ápr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tönkrement a 18 éves koromban létrejött, két évig tartó kapcsolatom. Vergődés lett volna, ha összeházasodunk, pedig a szüleink nagyon szerették volna.

Ez nem hullámvölgy :(

2015. ápr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor vagy szakítani kell véglegesen és kegyetlenül,vagy pedig küzdve küzdeni.

Bár kiderülhet,hogy a küzdelem ebben az esetben felesleges,és jobb a szakítás.Lehet,hogy ő már nem akar....sőt biztos,hogy nem akar veled lenni,és várja,hogy te mond ki a végszót.Én is azt mondom,hogyha lehetőséget adott arra,hogy te mond ki,és ő beleegyezik,akkor ám legyen,végül közös megegyezéssel nem kell,hogy csúnya vége legyen a kapcsolatotoknak.

2015. ápr. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menthető lenne, ha mindketten akarnátok, de egy olyan mondat után, hogy "jó barátok vagyunk extrákkal", ő nem biztos, hogy akarja. Tény, hogy a pillangós szerelmi vonzódás nem tart örökké, és megvan lőve hosszútávon minden párkapcsolat, ahol a felek nem barátok mindeközben. Kellenek közös programok (vidám, minőségi együtt töltött idő), és közös célok az életben, amiért közösen tesztek és ezek nagyon jól összekovácsolják a szétcsúszott kapcsolatot. De mindkettőnek igazán akarnia kell megmenteni a dolgot, és nem csak "na jó, ha ennyire akarod, próbáljuk meg", mert ha az egyiknek csak nyűg, akkor jobb minél hamarabb szétválni, mert a belelkesült másik nagyot koppanhat.
2015. ápr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Katy123789 válasza:
100%
El kell döntenetek, hogy tényleg szeretitek egymást, vagy csak megszokásból vagytok még mindig együtt. Vagyis barátként szeretitek egymást, vagy párként. Esetleg próbálhattok szüneteltetni. Sok kapcsolatban segít.. Mindketten buliztok, te pasizol, ő csajozik, aztán x hónap múlva megbeszélitek, hogy mi van.. Addig ne is beszéljetek egymással. Ha mindenki jobban érezte úgy magát, akkor szakítsatok, ha pedig hiányoltátok egymást, akkor ideje rendbe hozni a kapcsolatot, majd pedig magasabb szintre lépni! Nem feltétlen megy tönkre minden 'tiniszerelem' (bár nem voltatok akkor sem tinik).
2015. ápr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. ápr. 29. 16:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt kár húzni. Mi értelme eljegyzésről beszélni ott, ami nem működik? Vagy rászántok rengeteg időt és energiát, hogy fenntartsátok, vagy léptek. Korotokagt meg a helyzetet tekintve ez talán még nem az az életszakasz, mikor foggal-körömmel kéne küzdeni valamiért, ami már félig elment.


Le kell vonni a konzekvenciát, és legközelebb megpróbálni elkerülni a helyzetet.

2015. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már a tönkrement kategória.Nem biztos,hogy érdemes bele energiát fektetni,főleg úgy,hogy ezt a másik fél már annyira nem akarja.
2015. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szeretni úgyis lehet, h nem vagytok együtt. Összejártok, ha jól esik, akkor szex, ha nem, akkor csak beszélgettek, nem fognak szép szemmel nézni ezért sehol, mert milyen dolog már ez, de le kell tojni, ha összeköltöztök, és utána rájöttök, h ez nem működik, akkor nehezebb lesz. Bár egy pár hónap összeköltözést megérne, ha közelebb kerülnétek egymáshoz, kipróbáljátok, h milyen együtt egy másik emberrel. :)
2015. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!