Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Meg szeretném kérni a kezét a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg szeretném kérni a kezét a barátnőmnek. Hogy hogyan is illik ezt? Ha jól tudom van olyan is hogy jegyesnek lenni évekig és majd ha úgy gondolja a pár akkor összeházasodnak. Hogy van ez?

Figyelt kérdés

2015. jún. 15. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy ezt a kérdése ne névtelen vadidegenekkel, hanem a lánykérés után a menyasszonyoddal vitasd meg.

Alapvetően azt csináltok, amit akartok. Házasodhattok egy hónap múlva, egy év múlva, tíz év múlva, vagy akár soha. Ahogy tetszik.

2015. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenféle példát láttam már a környezetemben, voltak, akik 7 vagy 8 év jegyesség után házasodtak, de náluk 18 éves volt a lány, amikor eljegyezte a srác.


Függ attól is, hogy ti mit szeretnétek, ez megbeszélés kérdése. Lehet akár az anyakönyvi hivatalhoz való bejelentkezést követő 30 nap után rögtön is. Ha nagyobb esküvőt szeretnétek, akkor viszont érdemes kb 8-12 hónapot rászánni a szervezésre, illetve, hogy legyenek olyan szolgáltatók elérhetőek és azokon a napokon, amiket szeretnétek.


Ha csak egy egyszerű polgári és egy vacsorával egybekötött templomi esküvőt szeretnétek szűkebb családi körben, azt 3 hónap alatt meg lehet szervezni. Az sem mindegy, hogy mikor szeretnétek tartani, mert a május-augusztusi szezonra elfogynak az időpontok elég hamar az adott évre, de nekünk októberben volt a templomink, és így tudtunk találni könnyedén időpontot.

2015. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy a férjem - a tudtom nélkül - megkérte apámtól meg anyámtól a kezemet, majd megcsináltatta a jeggyűrűt. Amikor a gyűrű kész lett, akkor pedig megkérte a kezemet. Mi nem akartuk húzni az időt, így a következő évben, ha pontos akarok lenni, akkor az eljegyzés után 1 évvel és 2 hónappal össze is házasodtunk. De erre szerintem nincs bevált forgatókönyv. Én mindenesetre kedves gesztusnak tartom a férjem részéről, hogy előbb a szüleimtől kérte meg - formálisan - a kezemet.
2015. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!