Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szeretnénk tartani egy eljegyz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnénk tartani egy eljegyzést, ebédet csinálunk családi körben. Milyen gyűrűt érdemes venni? Nektek milyen van? Karikagyűrű vagy csak a lánynak kísérőgyűrű?

Figyelt kérdés
Szívesen fogadom a leírást a Ti eljegyzésetekről. :-)
2015. szept. 10. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Karika. Bevallom, a kísérőgyűrűnek nem sok értelmét látom. Nekem van már kövesgyűrűből vagy 6, amit különböző alkalmakra (ballagás, szülinap) kaptam. Viszont a karikagyűrű az olyan, amit nem nagyon lehet mással összekeverni.
2015. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a kísérőgyűrű onnantól értelmét vesztette, hogy megbeszéltétek közösen, hogy házasodnátok. Így a karikagyűrűre voksolok.


Kísérőgyűrűt akkor szoktak venni a nőnek, ha a lánykérés "meglepetés". Na nem magában a tény, mert jobb esetben ismerik egymás szándékait, és már réges rég eldöntötték, hogy együtt szeretnének élni, összeházasodni. Ettől függetlenül az elhatározás a férfi részéről, a lépés a házasság felé, hogy úgy érzi minden készen áll az előrelépéshez, még lehet egy szép esemény.


Szóval ha már megbeszéltétek, hogy összeházasodtok, nem meglepetésként történt egy lánykérés (gyűrűvel), akkor már inkább egy közösen választott karikagyűrű.


Nekem legalábbis fura lenne, hogy a párom megkér gyűrű nélkül, majd azt mondja, hogy "Szivi, nézzünk neked valami csinosat.."

2015. szept. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Eljegyzési gyűrű nem egy nagy dolog.. a karikagyűrű házasságnál, ami már más kérdés.

Egyébként egy jelképes ezüst kövesgyűrű pár ezerért is tökéletesen megteszi ha valamihez ragaszkodsz, tényleg csak a jelkép kedvéért. Semmi értelme erre költeni többet.


Leírás.. én ilyet kaptam és nagyon boldog voltam. :) Egy eljegyzés maga az érték.. nem az ékszer.

2015. szept. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk spontán volt a leánykérés, így nem volt tervezve, sem gyűrű, sem semmi (azért romantikus volt). Szóval leánykérés után elkezdtünk karikagyűrűt nézni, majd vettünk egyet, ezt hordjuk jegyesség alatt is. Az esküvő meg 1 éven belül lesz.
2015. szept. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben szerintem párban vegyétek a gyűrűt, a köveset tényleg akkor szokták, ha meglepetés a lánykérés :)

Nálunk pl. nem volt nagy csinnadratta, egyik este feljött a téma, megbeszéltük, hogy igen, mindketten ezt szeretnénk, másnap felkerekedtünk, és választottunk egy szép pár karikagyűrűt. Nem is volt horribilis összeg (igaz, nemesacél, mert az aranyat nem szeretjük, és ez jóval tartósabb az ezüstnél), és szerintem sokkal jobb, hogy mindkettőnknek van, így nem azt látják, hogy nekem van valahol egy vőlegényem, hanem hogy mi ketten összetartozunk :)


23L

2015. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
16:50 Mi is nemesacélt szeretnénk. Milyen tapasztalatod van a gyűrűvel kapcsolatban? Nektek milyen van, esetleg képet tudnál mellékelni róla? :-)
2015. szept. 11. 17:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi együtt néztünk gyűrűt, majd utána rávett, hogy mondjak lánykérő szöveget. Végül bejelentettük a rokonoknak.
2015. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Fehérarany-arany keverék/ötvözet volt.
2015. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!