Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Érdemes gyémánt gyűrűt venni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes gyémánt gyűrűt venni? Igaz ez a szöveg?

Figyelt kérdés

"A gyémánt egy mesterségesen felfújt árú cikk. A bányász országok kartellben tartják az árát magasan, mert annyi van belőle. Próbáld meg visszaadni az ékszerüzletben. Meglátod mennyit ajánlanak érte.

A kartellnek sok baja van az oroszokkal, mert ficánkolnak. Ezt kartellban nem lehet. A De Beers cég a fő játékos. Ausztrália is nyakig benne van.

Az angolszász országokban néhány évtizede hihetetlen kampányozással bevezették a gyémántgyűrűt, mint eljegyzési ajándékot, mintha a jegygyűrű nem lenne elég. "Diamonds are the girl's best friend..." - szólt a sláger (A gyémántok a lány legjobb barátai)

Dél-Afrikában, Namíbiában fegyveresen őrzik a felszínen található gyémántmezőket. Helikopterrel járőröznek és lövik le azokat, akik egyik éjszaka bekúsznak az elkerített területre, a nappalt a homokba betemetve hanyattfekve töltik, szívószállal lélegeznek, hogy a következő éjszaka kimenekülhessenek az "értékes" kavicsokkal.

A 60-as években a gyarmatosításból "felszabaduló" országok közül néhánynak a vezetője megpróbált kiszállni a kartellből: Nkrumah Ghánából vagy Lumumba Congóból, de megbuktatták vagy megölték őket a CIA és a belga titkosszolgálat segítségével, az Európai Értékek képviseletében.

Aztán ott van még a mesterséges gyémánt is, a cirkónium, amit csak szakember tud megkülönböztetni a valóditól, az ékszerben laikus nem.

Úgyhogy lúzer, méghozzá top lúzer az, aki gyémántra egy vasat is költ. Az erkölcsi oldaláról nem is beszélve."


ez így igaz?


van értelme 150.000ft gyűrűt venni vagy elég a cirkónium (vagy mi) ?


mindenképp valami szépet szeretnék, a cirkónia elvileg mattul idővel, nem tudom.


az a dolog se tetszik nekem hogy 20-30.000 ft-ért veszek gyűrűt, mert az nems okat "jelentene".


Eljegyzési gyűrű lehet egyben a karikagyűrű is?



2015. ápr. 28. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Ebben annyi baromság van összehordva, hogy sikítva fetrengek a röhögéstől...
2015. ápr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

És akkor mi van? A Merci meg keveset fizet a dolgozóinak itt magyarban, köcsög multi, az audi szintén, a bmw pedig a bunkók autója.


Akkor nem veszünk se Mercit, se Audit, se BMW-t?


A gyémánt az gyémánt. Mindenhol van presztízse, mindenütt menő. Nem mellesleg baromi erős, csak gyémánttal lehet csiszolni, időtálló, strapabíró, tartós ékszer. Azért olyan drága.


Milyen ékszer van még aminek ilyen tulajdonságai vannak?


Én nem vennék ilyen mesterséges szarokat, az olyan mintha hamis nike cipőt vennél. A gyémántnál nincs jobb ékszer. Én is azt fogok venni majd ha eljegyzem a barátnőmet, nem pedig valami vackot. Ez egy életre szól és legfontosabb esemény az életben. Szerintem akinek nincs pénze egy normális gyűrűre az inkább hagyja a fenébe az egészet.

2015. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Ó, én hlyét is kapnk, ha valami gyémánt, vagy ehhez hasonló "szépséget" kapnék a barátomtól.


Nekem egy szimpla bármi megfelel, a tűzzománc, például, sokkal szebb, mint akármelyik gyémánt.

2015. ápr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

A kartellhez nem tudok hozzászólni, de igaz, hogy a gyémántot a mesterséges gyémánttól hétköznapi ember nem tudja megkülönböztetni. (Legfeljebb azt hiszik.) A cirkónium ugyanaz a kő, csak a kialakulásához szükséges körülményeket idézik elő mesterségesen. Ugyanez a helyzet pl. az igazgyönggyel is. A kagyló a "lenyelt" szennyeződést a héjához hasonló anyagba csomagolja, ez lesz az igazgyöngy.. Ma már mesterségesen juttatnak szennyeződést a kagylókba, hogy elkezdődjön a folyamat, attól a végtermék ugyanaz lesz. Tulajdonképpen csak eszmei értéke van annak, hogy tudod, amit viselsz, hogyan alakult ki. Antik bútort is lehet pontosan ugyanolyanra és ugyanolyan állapotúra készíteni, mintha 100 éves lenne. Te tudod egyedül, hogy mégsem az, attól viszont ugyanolyan szép.

Van-e értelme gyémántköves gyűrűt venni? Ha a menyasszony szeretné, akkor igen. Ha neki plusz értéked ad az, hogyan alakult ki, akkor számára megéri, és ez a fontos. Trendet követni viszont nem érdemes, ne másnak jelentsen sokat a gyűrű, hanem annak, aki viseli. Egyébként nekem pl. nem tetszenek a gyémántgyűrűk, a zafír (fehérarannyal) sokkal szebb, bár az is kezd divatba jönni.

Tudomásom szerint egyébként a karikagyűrűvel is eljegyezhetitek egymást, nem szükséges kísérőgyűrű, és azt sem hiszem, hogy bárhol meghatároznák, milyennek kell lennie a karikagyűrűnek (lehet-e köves pl.).

2015. ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Én leszarom, hogy honnét jön és mennyi van belőle, nekem az a lényeg, hogy a gyémánt és más drágakő (smaragd, rubint, zafír és társai) időtállóak, megfelelő keménységűek így nem kopnak el, és a színük sem változik el.


Ezzel ellentétben a cirkónián 1-2 év múlva látható a színelváltozás, mert egy puha, könnyen karcolódó és roncsolódó anyag. Sima ékszerbe szép, de olyanba nem való, aminek örökké kellene tartania. Ugyanígy, szeretem, sőt imádom az ezüstékszereket, de tény és való, hogy véges élettartamúak sajnos. Az arany vagy fehérarany ezzel szemben jóval hosszabb életű.

2015. ápr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
4-es, rettenetes butaságokat hordasz össze. legalább ne tennéd közkinccsé az ilyen marhaságaidat.
2015. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Az a legszebb, hogy a 4-es a cirkónium és a cirkónium-dioxid (cirkónia féldrágakő) között sem tud különbséget tenni, de azért jár a szája...atyaég.
2015. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak ahhoz a részhez szólnék hozzá, hogy a 'Diamonds are the girl's best friend'.


Ezt azért mondják, mert a gyémánt értéke viszonylag állandó és eredeti állapotában megmarad, így jó az értékesíthetősége.

2015. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

A fenti szöveg szerintem hülyeség és nem magyaráz meg semmit... viszont...


Én nem kaptam gyémántot és nem dőlt össze a világ. Nekem nem az számít, hogy mennyibe kerül, acél-e vagy fehérarany, gyémánt-e vagy egyéb kő. Hanem, hogy tőle kaptam, és ez azt jelenti, hogy érdemesnek talál arra, hogy velem élje le az életét.


Amúgy meg mi van, ha elhagyom, vagy ellopják, vagy kiesik belőle a kő? Bukunk rajta valamennyit, attól függően, hogy miből volt. Viszont a szándékot és a szeretetet nem tudod elhagyni, nem tudják ellopni - ha elég erős! De a szándék és a szeretet nem a gyűrűben lévő köveken fog múlni.


Annyit költs rá, amennyit szerinted ér! Amennyit neked megér a dolog. Ha kevesled a 30-ezret, találsz 60-ezerért, 100-ezerért is. De szerintem a szándék és a gesztus a lényeg. Szerintem.


Mi külön vettük a jegygyűrűt és a karikagyűrűt, mert ez utóbbit közös elképzelés alapján csináltattuk acélból. Szóval egyengyűrűnk lett, nekem nincs benne kő.

2015. ápr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Hiába pontoztok le akkor is irtózatosan nagy baromságokat hordotok össze. A kérdező is, meg a 4-es is. De legalább vennétek a fáradtságot, hogy KÉRDEZTEK és nem hirdetitek a marhaságot.
2015. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!