Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért csinálhatja ezt egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csinálhatja ezt egy férfi? Nekem kellemetlen.

Figyelt kérdés

Lassan 4 éve vagyok együtt a párommal, én 28 vagyok, ő 29. 14 hónapja együtt is élünk. Nagyon jónak tartom a kapcsolatot, és nagyobb konfliktusoktól, vitáktól, veszekedésektől mentesnek. (Néha még ennyi idő után sem tudom elhinni, hogy ekkora szerencsém van, hogy ilyen párt találtam.)


Különösebben nincs kialakult véleményem a házasság szükségességéről, ha megkérne, persze hozzá mennék szívesen, de különösebben nem érdekel a dolog. Nagyon sok válását látok a környezetemben, és én is tapasztaltam már, hogy bármikor otthagyhat a másik, a legváratlanabb pillanatban is. Így én inkább ajándéknak tekintem a párkapcsolatot, ami csak és kizárólag a jelen pillanatban létezik.


Szóval a barátom, célozgat (?), de elég furcsán, nem is értem. Úgy fél éve kérdezte először, hogy ha úgy lenne, hogy megkér és ő szeretné, hozzá mennék-e. Nem lánykérés volt, csak amolyan, "ha sor kerülne rá a jövőben" alapon gondolkodott róla. Pár hónapja kérdezte, mondta, hogy "ugye mielőtt gyerekünk lesz, összeházasodunk", meg az előtte való hónapokban is kérdezte kétszer, hogy és nálunk mikor lesz esküvő? (de én vagyok a lány XD - most mit lehet erre mondani? Ha tényleg komolyan akar, csak meg kéne kérne, nem?)

Úgy egy hónapja meg mutatta nekem az interneten, hogy a plébánián ősszel milyen felkészítő csoportok indulnak házasulandóknak, akik korábban nem voltak megkeresztelve.


De mit lehet ilyenkor mondani? Nem is értem. Ha komolyan meg akar kérni, akkor vegyen egy gyűrűt és tényleg kérjen meg, mert különben mit lehet felelni neki ilyenkor?

Ráerőltetni nem fogom magam senkire és persze hogy nem mondom azt, hogy "na akkor júliusban esküvő".


Ezt az egy dolgot nem értem, miért csinálja. Igaz, előtte nem is volt komolyabb kapcsolatom. De azt képzeltem, hogy a férfi ilyenkor nem ilyen homályos és furcsa kérdéseket meg utalásokat tesz, hanem vesz egy gyűrűt és felteszi a kérdést, így világos, hogy komolyan gondolja, nem csak elméletben gondolkodik róla.


Egyébként ha sosem megyek férjhez, de kapcsolatban élek, akkor is boldog ember maradok, csak nem értem a barátomat.


Más férfiak is kérdezgetnek ilyen dolgokat, csak úgy "elmeéletben?"


2015. okt. 10. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen kérdezz rá, mire célozgat.

Amúgy attól, hogy nem térdel eléd, ez elég egyértelmű.


Nálunk úgy volt, hogy megbeszéltük, hogy mielőtt összeköltözünk, jó lenne egy eljegyzés, már csak a szüleink megnyugtatása miatt is. elmentünk Olaszországba nyaralni, nézelődtünk az ékszerüzletekben, aztán vettünk egy-egy gyűrűt, és aznap este Velencében a kikötőben egymás ujjára húztuk. Nem kell ennek akkora feneket keríteni. Ha tudjátok, hogy összetartoztok, és házassággal is meg akarjátok pecsételni a szerelmeteket, akkor minek a letérdelős nagyjelenetre várni?! Egyértelmű a célozgatása, egyszerűen kérdezz vissza, aztán beszéljétek meg a részleteket.

2015. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerinted ezek szerint nála ez azt jelentheti, hogy tényleg szeretne házasodni, de egyszerűen csak úgy, hogy például megbeszéljük közösen, melyik hónapban legyen?


Legközelebb tényleg visszakérdezek akkor, hogy ő mikor gondolja.

2015. okt. 10. 21:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem már az meglep, hogy egy pasi ilyen kitartóan rugózik ezen a témán. A pasikat nem szokta csak úgy érdekelni az ilyesmi, tehát ha ennyire feszegeti, az csakis azért lehet, hogy feltérképezze a te hozzáállásod. Lehet, azért nem rejt gyűrűt a zsömlébe, mert attól fél, talán visszautasítanád első meglepetésedben. Ezért inkább puhatolózik.


Sok szerencsét! :-)

2015. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem mi ebben a furcsa. Azt válaszold, amit gondolsz. Hogy ha megkérnél, ez meg ez lenne. Mondd el, hogy számodra nem fontos a házasság, de azért nemet sem mondanál. Ha kérdezi, hát válaszolj vagy poénkodj vele. Ha úgy sem érdekel, hogy megkér-e vagy sem, akkor meg főleg nem értem, hogy miért olyan nagy ügy ez... Válaszolj őszintén, ne is foglalkozz vele, aztán ha megkér, megkér, ha nem nem...
2015. okt. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abbból ahogy beszél róla, ill. abból következtetve, hogy együtt éltek, nem biztos, hogy szükségét érzi annak, hogy hagyományosan meg akarja kérni a kezed, eljegyzést tartani stb. Az viszont kivehető, hogy házasodni szeretne. Sokaknál nincs eljegyzés, csak megbeszélik mikor házasodnak össze. Igazából ezek csak gesztusok, a szokásokon múlik minden. Fontos, hogy tudjatok erről beszélni, hogy kinek mi a fontos. Ha legközelebb szóba hozza az esküvő témát, mond el, amire gondolsz ezzel kapcsolatban. Ha te szeretnéd, hogy legyen hagyományos lánykérés előtte, akkor mond el neki, mert valószínű ő a fenti okok miatt nem érzi ennek szükségességét. Viszont amiket írtál a hozzáállásával kapcsolatban, biztos vagyok benne, hogyha tudná, hogy szeretnéd, akkor meglepne egy gyűrűvel.
2015. okt. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Más férfiak is kérdezgetnek ilyen dolgokat, csak úgy "elmeéletben?""

Ha ez megnyugtat: az én párom folyamatosan ezt csinálja. :D Nálunk annyi a különbség, hogy tudom, hogy még várni akarunk a dologgal XY okok miatt, így nem érzem annyira furcsának, mint te.


Vélhetően azért csinálja, mert puhatolózik, hogy miképp reagálnál, ha feltenné a nagy kérdést. A pasik szeretnek biztosra menni. :) Csak ilyenkor maguknak kavarják a dolgokat, én pl. simán elpoénkodom azért, mert tudom, hogy ez még a jövő zenéje, ő meg volt már, hogy berágott miatta, hogy próbálkozik itt komolyan romantikázni, erre tessék... :)


Azt tudom még elképzelni, az általad leírtak alapján, hogy nem biztos benne, hogy ezt akarod. Mert ahogy írtad, neked ez így jó, de csak a jelen pillanatban gondolkodsz. Ha nem emlegetsz távoli jövőképet vele, akkor könnyen lehet, hogy azt hiszi, nincsenek is benned ilyen gondolatok. :)

Ha pozitívan reagálsz ezekre a homályos kérdésekre, szerintem előbb-utóbb előkerül a gyűrű is. :)

2015. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális párkapcsolatban ez a téma terítékre kerül. Még a konkrét lánykérés előtt nem árt, ha néha beszélgetnek a felek a távolabbi elképzeléseikről, nem?

Mi már úgy fél-egy év után beszélgettünk házasságról, gyerekvállalásról, elmeséltük ismerőseink tapasztalatait, meg a saját véleményünket, vágyainkat. Nem sokkal később már körvonalazódott hogy egyféleképp gondolkodunk: gyerekvállalás előtt lesz esküvő, de korábban feleslegesnek érezzük.

Ez aztán időről-időre feljött, hogy milyen tájt lenne alkalmas a baba, most ott tartunk, hogy egy-két éven belül. És ennek megfelelően már beszélgettünk arról is, ki milyen esküvőt szeretne. Mázli, hogy ebben is egyezünk, mindketten minimális, szűk körű, családias, max. 20 fősre vágyunk.


Szóval konkrét lánykérés nem volt, lehet, nem is lesz, csak megbeszéljük, hogy akkor kérjünk időpontot. :)


De nekünk alap, hogy mindenről nagyon sokat beszélgetünk és így ez is feljött. Szerintem ez így jó is, mert kezdettől nincs a témában egy ilyen kínos feszengés, ahogy a "lány" várja, hogy megkérjék "már végre", a fiú meg az istennek nem bírja kitalálni, mit mikor és hogy csináljon. Valahogy nálunk ez hozzátartozik ahhoz, hogy a kapcsolatunk amúgy is elég demokratikusan, egyenrangúan működik. (Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy az a pár, ahol tartják a hagyományokat, van nagy lánykérés-eljegyzés stb. az ne lenne egyenrangú vagy ugyanolyan jó kapcsolat. Csak nekünk ez így természetes.)

2015. okt. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as és 6-os válaszoló leírta, amit én is gondolok.

Csak ki akarja puhatolni, hogy mit reagálnál és ha megbizonyosodik, hogy biztosan örülni fogsz neki, akkor előkerül a gyűrű is.


De ez nekem is furcsa, hogy tudsz kizárólag a jelen pillanatban létezni, mi már maximum fél év után megbeszéltük, hogy mi lesz a gyerekeink neve és hogy ez bizony életre szóló közös kaland lesz. Nem tudom miért félnek erről beszélni az emberek, talán pont azért, mert sokan attól tartanak, hogy a párjuk máshogy gondolja és nehogy összedőljön az illúzió.


Na mindegy. Szerintem nálatok nem lesz semmi gond, csak tényleg lehet, hogy neki is furcsa, hogy nem tervezgetsz vele a jövőre.

2015. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!