Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A karikagyűrűt esküvő előtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A karikagyűrűt esküvő előtt (eljegyzést követően) vagy csak utána lehet viselni?

Figyelt kérdés
2016. febr. 10. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt kísérőgyűrű (remélem, jól írom, arra az általában köves gyűrűre gondolok, amivel a menyasszonynak megkérik a kezét és csak neki van, a vőlegénynek nincs).

A karikagyűrűvel jegyeztük el egymást, mindketten hordtuk esküvő előtt is.

Ahol van kísérőgyűrű is, nem tudom, mi a szokás.

2016. febr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen kisérőgyűrű is van ezért kérdeztem azt bal kézen hordom
2016. febr. 10. 08:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Van, aki esküvő előtt is hordja, de nekem az olyan fura. Így "kívülről" nincs különbség az esküvő előtti és utáni időszakban. Valahogy nekm az lenne az esküvő egyik fénypontja, hogy akkor húzzák fel - eléggé elveszik ennek a jelentőssége, ha korábban is hordták.


Ennek ellenére, ha ti szeretnétek hordani, akkor hordjátok; ismétlem: vannak akik hordják esküvő előtt is.

2016. febr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi hordjuk a jegyben járás alatt a jegygyűrűket. Régen is hordták. Van aki így, van aki úgy csinálja. Most az angolszász, kísérőgyűrű lett a divat.
2016. febr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

Azért van a kísérőgyűrű, hogy azt vegye fel. Mi értelme van megkérni a kezét, gyűrűt adni és másnaptól már felvenni a rendeset!!??

Szerintem nagyon furcsa, ha valaki esküvő előtt hordja!

2016. febr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
És akik kísérőgyűrű nélkül jegyzik el egymást? Vagy ahol a fiú nem vesz kísérőgyűrűt? Szerintem nem furcsa. Magyar szokás szerint a bal kézen hordták majd áttették jobbra az esküvő után.
2016. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bár én vajdasági vagyok és lehet nálunk kicsit mások a szokások, azért leírom, hogy felénk hogy is szokott lenni, lehet nálatok is hasonlóak a szokások.

Eljegyzéskor ugye a lány kap a fiútól egy gyűrűt (általában köveset). Utána nálunk szokott lenni egy úgynevezett kézfogó, ahol a hagyományok szerint a házasulandók bejelentik, hogy össze szeretnének házasodni. Erre a szűkebb családi kör hivatalos, lehet egy családi ebéd, de lehet egy nagy party-t is adni. Ekkor karikagyűrűt húznak egymás ujjára a fiatalok. A köves gyűrű ekkor jobb kézen, karikagyűrű a balon. Ez az esküvő napján aztán felcserélődik :-)

2016. febr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a bal kezemen hordom esküvőig a karikát, majd csere. De nekünk nem volt kísérőgyűrű. A dolog pikantériája, hogy eredetileg nem volt olyan igazi filmes lánykérés és ezért alakult így, viszont egyszercsak gondolt egyet a párom és lett filmes lánykérés is, de már nem szeretném levenni a karikát sem. Megszoktam, szeretem.


Úh most a karika a balon van a köves a jobbon, aztán majd cserélünk :)

2016. febr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!