Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nálatok mennyi idő után volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok mennyi idő után volt eljegyzés? Hány évesek voltatok akkor? Mennyi ideig jártatok jegyben utána?

Figyelt kérdés

Illetve, ezek picit indiszkrétebb jellegűek, ha nem akartok, nem muszáj rá válaszolni, de azért érdekelne, hogy:

Magatoknak fizettétek az esküvőtöket vagy esetleg a szüleitek állták a költségeket? Volt már saját lakásotok? Ha nem, akkor hol laktatok az esküvő után?



2015. aug. 30. 11:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
5 éve voltunk együtt. Addigra felépült már a házunk, előtte albérletben éltünk együtt. Nyilván mi fizettük az esküvőt, miért kellett volna a szüleinknek??
2015. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Négy barátnőm ment férjhez az elmúlt évben és mindegyikőjüknek a szülők fizették (vagy legalább is jelentős összeggel támogatták) az esküvői kiadásokat.


24-25 évesek.


Mi azért nem házasodtunk még össze a párommal, mert nincs elég pénzünk olyan lagzira, amilyet szeretnénk.

2015. aug. 30. 12:33
 3/21 A kérdező kommentje:

Egyelőre gyűjtünk rá, hogy ki tudjuk fizetni a lagzinkat. A barátnőimnek kivétel nélkül a szülők intézték. Szerintük az a normális amúgy és nem értik, mi miért nem kérjük meg a szüleinket, hogy szálljanak be. Nálunk sajnos egyik oldalon se tehetős a család, és mi úgy gondoljuk, az a normális, ha a mi esküvőnket mi fizetjük. De sok ismerősünk szerint csak kifogásokat gyártunk, miért nem akarunk házasodni... pedig ez nem így van.


Egyelőre nincs saját lakásunk se, illetve én örököltem egyet a nagyszüleimtől, de azt kiadtuk albérletnek. Szeretnénk saját házat építeni, de nekem még van egy fél évem az államvizsgáig, addig nem dolgozom.

2015. aug. 30. 12:38
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha segíteni akarnak a szülők, de akkor inkább nászajándékba adják...nem fogadtam volna el az esküvőmre semmiképp, azt, hogy ők fizetik. Ennek egyik oka pl. hogy itt is gyakran olvashatod: aki elfogadja, annál feljogosítva érzik magukat a szülők arra, hogy a szervezésbe is beleszóljanak.
2015. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Két év után idén márciusban volt az eljegyzés, 30-31 évesek vagyunk, jövőre tervezzük az esküvőt, mi fogjuk fizetni. Saját lakásban lakunk.
2015. aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nálunk 22-23 évesen volt az eljegyzés, a férjem szülei ragaszkodtak, hogy ők fizessék a karikagyűrűket (akkor még egyetemisták voltunk). Idén nyáron volt az esküvőnk 150 emberrel, nagyjából saját költségből és ajándékpénzből. Amiben tudtak segítettek a szüleink (sajnos édesapám már meghalt :() az előkészületekben...Sütésben, vendégek ellátásában.



Kövezzetek meg, de nem volt meg a pénzünk a teljes lakodalomra, az előlegeket kifizettük és még volt kb. a negyed költségre való. Reméltük, hogy azért visszajön annyi, hogy nem kell maradjunk mosogatni :). A férjem szüleitől 500 eurót kaptunk ajándékba. Sajnos nincs saját lakásunk, albérletben lakunk, mint az előtt. 30 évre szóló hitellel tudnánk házat vásárolni, de ennyiért nem adjuk el a lelkünket. Akkor inkább leélem az életemet albérletben. (itt mindig kibukik belőlem, hogy szomorú, hogy két fiatal egyetemet végzett fiatal számára ez a jövőkép... )


25-N

2015. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
uccsó vagyok: kimaradt, hogy nem maradtunk mosogatni, összesen kb. 8000 eurót kaptunk, amiből fele elment a kiadásokra (virág, torta, zenészek, vendéglő, vőfély) a többi megmaradt nekünk.
2015. aug. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Mi most 24 és 26 évesek vagyunk. 5 éve vagyunk együtt. Én fél év múlva végzek az egyetemen, a párom 2 éve végzett és azóta dolgozik.

Mindketten a rövid jegyben járás hívei vagyunk, ezért már korán megbeszéltük, hogy eljegyzésnek köztünk csak akkor lesz értelme, ha már össze is tudunk házasodni. De egyelőre ugyebár csak a párom keres. Az ő családja se tehetős, meg az enyém se. Nekem apukám meghalt 3 éve, neki pedig az anyukája halt meg még kicsi korában, így nem is várnánk el semmit, szegény szüleink örülnek, ha egyedül meg tudnak élni.


4 éve élünk együtt és már sokan megszóltak minket, hogy miért nem házasodtunk még össze. Amíg tanulok és nem kezdek el én is dolgozni, nem igazán lenne miből, plusz nem is várnám el a páromtól, hogy mindent egyedül csak ő fizessen. Egy fizetésből amúgy se lehetne olyan esküvőnk, amilyet szeretnénk... :( Ezért muszáj még gyűjtenünk, spórolnunk, hogy tovább tudjunk lépni.


Annak se látjuk értelmét, hogy valamelyikünk szülője nyakán éljünk az esküvő után, de albizni se szeretnénk életünk végéig. Jó lenne egy saját kis kuckó, ahol férjként és feleségként élhetünk majd. Erre is gyűjteni szeretnénk még. Mások szerint ez is ostobaság a részünkről, mert hát milyen jól le lehet élni egy életet albérletben is. Mi meg úgy vagyunk vele, hogy nekünk fontos a saját kuckó, ezért ha már úgy állunk, eladom majd azt a lakást, amit örököltem, meg ő is belead, amit tud, és veszünk egy kis lakást, ami csak a miénk. :) Ott már lesz értelme házas életben gondolkodni, oda lesz értelme családot alapítani és gyerekeket vállalni. De addig...?


De mások szerint ez is csak időhúzás. :( Pedig csak arról van szó, hogy szerintünk nincs értelme 10 évig jegybenjárni csak azért, mert már "illene", ha egyszer jelenleg még nem áll módunkban összeházasodni úgy és olyan körülmények közé, ahogyan azt mi szeretnénk.

2015. aug. 30. 16:27
 9/21 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló vagyok...


Nekem az a véleményem, hogy nem érdemes várni a "tökéletesre" az esküvővel. Ha vártuk volna a saját lakást-autót-pénzt, akkor szerintem még tíz évig várhattunk volna. Nyílván én sem, mi sem szeretnénk egy életet leélni albérletben, de egyelőre ez van...Nekünk sokat jelent, hogy végre összeházasodhattunk, nem élünk a szüleink nyakán, 3 éve ugyanabban az albérletben élünk, tehát van saját kuckónk. Nyílván nem olyan, mint a saját, de nyugatabbra szinte senki nem vesz saját házat, olyan a munkakör, hogy állandóan költözni kell, az albi sokkal megfelelőbb. Nos, ezzel vigasztalom magam. És igen orvos-pszichológus házaspárként, nem erre számítottunk annó...de nem gondolom, hogy elítélendó, ha valaki albérletben kezdi az életét...még mindig jobb, mint egy 30 évre felvett hitel.

2015. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
6,5 év után volt az eljegyzés, 26 és 27 évesek voltunk, 3 hónapig jártunk jegyben, magunknak fizettünk volna mindent, de nászajándékként kaptunk sok segítséget. Albérletben laktunk és lakunk.
2015. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!