Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Valóban jogos a családom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban jogos a családom kritikája, amiért a vőlegényem nem tőlük kért el?

Figyelt kérdés

Számomra ez nagyon visszás szokás, hogy apámtól kérje el a használati jogot, mintha nem évek óta a szüleimtől külön (párommal együtt) élő, dolgozó, önálló nő lennék, hanem még mindig tehetetlen kislány, apám tulajdona. De nem is gondoltam, hogy probléma lenne, semmilyen (értsd: semmilyen) szokást nem tartunk, a karácsony abból áll, hogy 24-én halászlé a menü és mindenki kap a családban egy pár új zoknit, majd szétszéled mindenki a maga kis szobájába-zugába.

De miután a párom megkérte a kezem, és én ezt boldogan újságoltam otthon, konkrétan csak a testvérem volt az egyetlen, akinek a száját elhagyta a gratuláció. Anyám még mondjuk elmegy, ő hozzáfűzött pár negatív kommentárt, majd gyorsan hozzátette, hogy de azért örül nekünk. Nagynénim annyit mondott, hogy "hát ezt nem így kell", apám meg lereagálta egy egyszerű "jó"-val. Egy idősebb rokon, amolyan nagymamaféle (élő nagyszülők nem lévén) meg jól kioktatott, hogy mennyire önző és szívtelen lány vagyok, amiért kész tények elé állítottam a családot, és ezzel mennyire megbántottam apukámat, akinek a szeme fénye vagyok (és erre nyilván az elmúlt 5 év- amióta elköltöztem otthonról- alatt nettó egy óra beszélgetés a fentiekhez hasonló bőbeszédűséggel aztán alapos bizonyíték). Konkrétan le lettem szidva, hogy hogyan képzeltem- mindezt apám temetése után két nappal, minthogy sajnos ma egy hónapja váratlanul elhunyt.


23 éves vagyok, két éve élünk együtt a legnagyobb egyetértésben, anyagilag függetlenül a szülőktől, és nem is arról van szó, hogy őt utálnák, mert az a kemény 3 alkalom, ami találkozást hajlandóak voltak megejteni (folyamatosan kerestem az alkalmakat, nagyon ritkán mentek bele- nem miatta, egyszerűen aszociálisak, nem szeretnek új/idegen emberekkel találkozni és megismerkedni), az alapján nem utálják, sőt, abszolút szimpatikusnak találják, és egyébként sincs semmi kivetnivaló benne- becsületes, dolgos, jóravaló férfi, rendes és a többi olyan dolog, ami fontos lehet esetleg a szülők szemében.


A testvérem ugyanabban a városban lakik és dolgozik, mint én, ő gyakrabban találkozik vele, minthogy mindketten programozók, közös témából is akad bőven, kedvelik egymást, jóban vannak, de nem is ő a probléma, ő támogat, a család előtt is kiáll mellettem.


Komolyan ennyire probléma, hogy a fentiek figyelembe vételével (az általános hagyományok nem-tartása, a szüleim rideg elutasító véleménye a párkapcsolatommal kapcsolatban, apámmal való határozottan rossz kapcsolatom, nem beszélve arról, hogy szerintem ez rémesen megalázó hagyomány) nem kért ki a párom?


Nagyon bánt, hogy ennyire ellenzik, vagy legalábbis, látványosan nem örülnek neki, szájhúzogatva állnak hozzá, így nem is tudok velük egyébként a tervekről beszélni, hogy mikor, hol, hogyan, fel tudjanak ők is készülni rá, kb amint szóba kerül a téma, két percen belül valaki felvet egy másikat, és egyszerűen nem tudok a családommal örülni.


Szerintetek? Mit lehet itt tenni? Mindezek mélységesen beárnyékolják az egyébként boldog készülődést (májusban lesz az esküvő).


2016. júl. 28. 17:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így mondd meg a szüleidnek, illetve kérdezd meg tőlük azt is, hogy eddig miért nem tartottatok meg sokkal jobban más hagyományokat, neked azok fontosak lettek volna.
2016. júl. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezt a hagyományt a töbség nem tartja.A rokonok csakkötekednek.Ne nyomja rá a bélyegét a kedvedre,az a lényeg,hogy ti megértitek egymást.
2016. júl. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
De most akkor el meg apukad vagy nem?
2016. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem él. Bocs a zavaró igeidőkért, egyelőre még nem teljesen sikerült felfognom/hozzászoknom, gyakran beszélek róla jelen időben. Az eljegyzés pillanatában (meg utána még két hétig) viszont még élt.
2016. júl. 28. 17:38
 5/13 anonim ***** válasza:
Olyan zavaros és hosszú.... De nem jogos a kiakadásuk,ma már nem igazán tartják ezt a hagyományt. Semmi értelme, ma már általában együtt élnek a párok nem a szülői házból kerül ki s nem szülők választják neki a férjet. Lesz még itt pár veszekedés a készülődés során ha ilyen begyöpösödöttek.
2016. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a többi hagyományt nem tartjátok akkor miért ragaszkodnak ehhez? Nem otthon laktál már, nem épphogy nagykorú lettél hogy ki kelljen kérni. Gondolom nem is olyan a viszonya a párodnak velük hogy hű de jóban vannak, sok időt töltenek együtt hogy ilyennel csak úgy előjöjjön, bizalmas legyen a dolog. Nagyon ritka ez a hagyomány amúgy. Az esküvőn szokták a vőféllyel megcsinálni, megemlékeznek a szülőről, nagyszülőről ha már nem él.

Inkább csak kötekedési pontot keresnek... Be vannak savanyodva és tokosodva. Próbáld meg kizárni őket. Ha ők nem akarnak osztozni a boldogságodban akkor ne is oszd meg velük, csak lehúznak, ha pedig nem partnerek és lehúznak akkor te is lehúzhatod őket a listára. Testvéréknél is lett közeli rokon lehúzva ezért, nem kell oda hogy húzza a száját! Maguknak állják, azt hívnak meg akit akarnak és tudják hogy osztozik az örömükben, nem ünneprontónak megy.

2016. júl. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Figyu, ha jól számoltam 18 éves koros
2016. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Véletlenül entert ütöttem. Szóval ha jól számoltam 18 éves korod óta külön élsz. Az, hogy a szüleid hozzájárultak a fogantatásodhoz és adtak pénzt, hogy ne halj éhen nem teszik őket szerető családdá. Én 16 éves korom óta nem beszélek apámmal, azt tervezem, hogy meg se hívom az esküvőmre, mert úgy érzem semmi köze hozzá. És sajnálom, mert halottról jót vagy semmit, de a te családodnak sincs túl sok köze hozzád. Sz.rd le ezt a károgást, nem a 19. Században élünk...
2016. júl. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Asszem manapság már nem igazán.
2016. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem jogos a kiakadâs, haladjanak a korral. Ne foglalkozz velük. Ha nem tudnak örülni a boldogsàgodnak, az ő bajuk.
2016. júl. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!