Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A barátnőm régebben nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm régebben nagyon szerette volna, ha eljegyzem. A hétvégén megkértem a kezét, de nemet mondott. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Azt mondta, túlhúztam a dolgot, hogy túl sokáig vártam vele és az évek alatt ő sajnos benne "megtört" valami.

Azt állítja, hogy eleinte még reménykedett, egyre csak várta és várta, hogy mikor kérem meg, mert akkoriban még nagyon szerette volna, de mivel mindig hiába várt, így egy idő után belefáradt és mostanra eljutott odáig, hogy már nem akar menyasszony lenni.

Azt mondta, hogy ettől függetlenül szeret és nem akar szakítani velem, de ő már nem vágyik se eljegyzésre, se lánykérésre, se családi ünneplésre, semmi ilyesmire, igazából már nem is érdekli ez az egész. Azt mondta, ne haragudjak rá ezért, de neki ennyi év után ne adjak semmiféle gyűrűt, mert ha eddig nem kértem meg a kezét, most már minek? Szerinte már tök felesleges lenne... :(


Nem tudtam, hogy benne ilyen negatív érzések vannak, hiszen sose mondta, sose beszéltünk róla. Régebben célozgatott rá, hogy szeretne majd eljegyzést, én csak ennyit tudtam, és én is így készültem, mert én is szerettem volna majd megkérni és feleségül venni, de azt sose mondta utána, hogy meggondolta magát ezzel kapcsolatban. Most mi legyen?



2016. szept. 4. 18:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
44%
Elég gáz, hogy számára a házasság annyit jelent, hogy "eljegyzés, lánykérés, családi ünneplés". Szerintem nagyon hülyén magyarázza ezt az egészet, hiszen azzal, hogy most nemet mondott, és közölte, hogy ő erre már nem vágyik, azt mondja, hogy nem vágyik arra, hogy veled összekösse az életét.
2016. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Eéső kérdés: hány évesek vagytok, mióta vagytok együtt?

Gyerek? Van e már, tervezitek esetleg?

Miért nem kérted meg korábban?


Szerintem két lehetőség áll fenn:

1. Van más jelentkező / keresgél ő is, olyat aki megadja amire vár

2. Nem voltál elég romantikus stb., szóval ilyen női dolog hogy kicsit még kéreti magát (vizsgáztat, tényleg akarod e)

2016. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom, de ez a magyarázat nekem se volt egészen érthető, főleg azért, mert eddig azt gondoltam, jól működik köztünk a kommunikáció és bármi is nyomja a szívét, azt mindig megoszthatta velem, de ilyesmiről eddig szó se volt, hogy ő már nem akarja mindezt...


Egyébként kicsivel több, mint 5 éve vagyunk együtt. Én 26 éves vagyok, ő 25 éves.

Gyerekünk nincsen, de mindketten szeretnénk majd - bár ezek után már nem vagyok biztos benne, nem tudom, hogy ő nem gondolta-e meg magát efelől is...

2016. szept. 4. 19:00
 4/32 anonim ***** válasza:
81%

Biztos akar majd gyereket is, de lehet hogy nézelődik.

Az én agyam 3,5 évig húzta a pasi 28 éves koromig, és 2,5 év után tört el az a valami.....:(


Próbáld még egyszer megkérni, lehet arra vár hogy elég elszánt vagy e. Ha ekkor is nemet fog mondani, akkor viszont sanszos hogy másvalaki is van a képben.

2016. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Ja, és azért nem kértem meg eddig, mert nem lett volna értelme. Mostanra fejeztük be mindketten a főiskolát, mostanra tudtunk többé-kevésbé a magunk lábára állni és mostanra jutottam el én is odáig, hogy komolyabban tervezgettem a közös jövőnket, mert végre lett volna hozzá alapunk és hátterünk anyagilag is. Mostanra tudtam összegyűjteni egy jegygyűrű árát, és mostanra jutottam el odáig, 26 éves fejjel, hogy szeretnék végre véglegesen is megállapodni mellette.
2016. szept. 4. 19:04
 6/32 anonim ***** válasza:
89%
Nem késtetek el semmivel, és a te indokaid is érthetők. Nem értem a barátnődet, pedig nő vagyok. Nem arról van szó, hogy már együtt vagytok tizen-x éve túl a 30-on és semmi, a húszas éveitek közepén jártok. Ha gondolod, próbáld meg még egyszer, esetleg beszéld meg vele, miért vártál eddig, és ha továbbra is hajthatatlan, döntsd el, hogy te akarod-e így folytatni, vagy inkább most váljanak el az útjaitok.
2016. szept. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sajnálom! Szerintem is próbáld meg még egyszer, hátha. Ha nem, akkor más lesz a menyasszonyod. Beszéljétek át, hogy mi ,,tört megbenne". Érdekesség képpen, van két kollégám, férfi-nő, a fiú 12 év ismertség és együttlét után kérte meg a lány kezét. Ma boldog házasok. Bár sztem a 12 év a marha sok. Én Ha minden sitimmel egy lánnyal, max 3 évet várnék a leánykéréssel. Sok sikert! 28/f
2016. szept. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
71%

Érlelgette magában ezt a sérelmet, hogy nem kérted meg. Lehet ez kicsinyes bosszú, hogy most te érezd magad rosszul.

De az is lehet, hogy már nem biztos, hogy veled fogja leélni az életét.

2016. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
74%

Már az 5 évre is azt mondtam magamban, hogy ennyit azért még érdemes várni (szerintem 2-3 évnél hamarabb nem érdemes házasodni, mert ilyenkor szoktak megváltozni a kapcsolatok), de az #5-ös kommented végképp ráébresztett, hogy te ezt higgadt fejjel, józanul átgondoltad, és kivártad a megfelelő időpontot.


Ezek szerint ő az álmodozóbb, aki viszont nincs tisztában a körülményekkel, ha ő már hamarabb akarta volna. (Ezért szoktam én mindig azt mondani, hogy tiszta szerencse, hogy a férfiak kérik meg a mi kezünket, és nem fordítva, mert ők képesek logikusan átgondolni, hogy mikor van itt az ideje.)


Ez az eltöréses dolog egyértelműen arra utal, hogy ő csak a csillogást akarta, meg a bulit, de nem magát a házasságot. Csak azért akarta, hogy eljegyezd, mert az menő dolog. Szerintem kérdezd meg tőle, hogy veled akarja-e leélni az életét, akar-e gyerekeket, stb. Ha nemet mond, akkor sosem gondolta igazán komolyan.

2016. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
28%
Dobd ki. Hidd el, jobban jársz. Úgy tűnik, egy álomvilágban élő elkényeztetett csaj. Később ez még rosszabbul sülhet el, ha vele maradsz.
2016. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!