Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzési gyűrűt amikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzési gyűrűt amikor veszek csak barátnőnek szokás, vagy mindkét fél részére illik akkor gyűrűt vásárolni?

Figyelt kérdés

Hallottam már így is úgy is, és a neten erre most nem találtam semmit. Nem vagyok járta ebben a témában,de úgy érzem most már szeretném megkérni a barátnőm kezét.

Köszi előre is (mosoly)



2016. szept. 19. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Vegyél egy pár karikagyűrűt, azaz 2 db-ot, egyet neki, egyet magadnak és húzzátok fel egymás ujjára. Szokás a kísérő gyűrű is, de nem mindenki él ezzel a szokással, lehetőséggel. Az egy másik gyűrű, az eljegyzési gyűrűn kívül, azt csak a menyasszony kapja.
2016. szept. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Az eljegyzési gyűrű az az, amit csak a menyasszony kap. A karika gyűrű, amit mindkét fél hordani is fog, azt pedig a házasságkötéskor kell felhúzni.


Na már most, ha valaki spórolni akar, akkor csak a két karikagyűrűt veszi meg, de akkor azt illik mindkét félnek felvennie már az eljegyzéskor. Ezzel csak az az egy hézag van, hogy ugye elvileg a karika gyűrűt sosem szabadna levenni, viszont, ha csak ez van, akkor kénytelenek vagytok a házasságkötés előtt levenni... :-)


Sok boldogságot!

2016. szept. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a jókívánságot is.

Igen én arra gondoltam, hogy "csak" eljegyzési gyűrűt adok most át. a karikagyűrűt majd amikor... :)


sokat segítettetek, hálásan köszönöm :)

2016. szept. 19. 13:53
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Karikagyűrűt szerintem semmiképpen ne egyedül válassz, azt ketten szokták közösen kiválasztani, mivel ugye mindketten hordani fogják. Eljegyzési gyűrűt csak a lány kap.
2016. szept. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon örülök, hogy anno a férjem kísérő gyűrű mellett döntött. Az apró köves volt. Azzal kérte meg a kezem. Majd a karikagyűrűt én választhattam ki, az én ízlésemnek megfelelően (persze vele együtt). És azt a házasságkötéskor húztuk fel egymás ujjára.


És a karikába nincs kő, abba nem akartam. Az legyen letisztult, egyszerű.

2016. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
A lánykéréshez nem kell gyűrű. Kérd meg, és ha igent mond, akkor vegyétek meg közösen a karikagyűrűket. Manapság nem ez a "szokás", viszont nekem ez a szimpatikus.
2016. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Kis koves gyuru csak a lanynak.Karikagyurut majd egyutt valasztotok kozos izlesnek megfeleloen.
2016. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jobb, ha veszel egy eljegyzési gyűrűt, nem kell gyémánt gyűrűnek lennie. A karikagyűrűket pedig együtt választottuk ki később.
2016. szept. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

A második válaszolót kérdem, ki mondta, hogy soha egy percre nem lehet levenni a jegygyűrűket? Mi lesz akkor, ha megtesszük? Mert ha olyan munkát végzünk, akkor pl. mi le szoktuk venni. Még nem szakadt ránk az ég. De a házasságkötéskor, gyűrűhúzás előtt is ki lehet bírni azt a pár percet.

Meg oké, hogy most a kísérőgyűrű a divat, de pl. nekem az olyan idétlennek tűnik, hogy esküvőig csak az egyik félen legyen ékszer. Tudom, lehet külön venni a vőlegénynek is, de az meg már megint csak bonyolítja az egészet. Meg egy karikagyűrű mellett szerintem bután néz ki bármilyen más, főleg egy köves gyűrű, de ez már tényleg ízlés kérdése.

2016. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!