Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit tegyek, ha azt szeretném,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha azt szeretném, ha a párom is hordana jegygyűrűt?

Figyelt kérdés
A barátom már megvette a jegygyűrűmet, és hamarosan meg is fog kérni. Én viszont jobban örülnék neki, ha ő is hordana jegygyűrűt, és úgy vettem észre, hogy ez mostanában sok párnál így van (hogy a pasi is hord). Szerintetek ezt mondanom kellene neki, miután megkért? Vagy most már mindegy, mert már megvette az enyémet?
2016. dec. 28. 03:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már előre le van dumálva a lánykérés akkor kinyitod a kicsi számat, hogy "Macim, drágám, tündéraranybogár, Laci (egyéb megnevezés szabadon választható) szeretném ha te is viselnél gyűrűt a -hivatalos- eljegyzés után!"

Ha leselkedtél és csak meglett valahol a gyűrű akkor ugyanezt a mondatot elmondod a lánykérés után.

2016. dec. 28. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
ha meg csak eljegyez akkor neki minek? majd a hazassagkoteskor gondolom lesz neki is. vagy mondta is hogy nem akar? miert nem?
2016. dec. 28. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

"és úgy vettem észre, hogy ez mostanában sok párnál így van (hogy a pasi is hord)"


tipikus mai gondolkodású csaj vagy, hogy ha a másik is hordja, akkor már nektek is úgy kell, nehogy véletlenül kimaradjatok a sorból, vagy nehogy különbözzetek a másiktól..

olvadjunk bele a tömegbe..stb. iszonyatosan fontos, hogy a másik mit gondol rólad / rólatok..stb.

MEGFELELÉSI KÉNYSZERnek hívják ezt! FONTOS a külvilág!


tényleg ennyire fontos, hogy a tömegbe beleolvadjatok? szépen megkéred, de ha nem fogja hordani, akkor se ess kétségbe, mert ez nem egy kényszerzubbony, hogy kötelező legyen hordani

2016. dec. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Én megértelek, kérdező. Szerintem ez a kezdeti lelkesedés. Az a fázis, mikor úgy vagy vele, hogy lássa a világ, hogy ti együtt vagytok, összetartoztok. Szerintem a párod is csináltathat még gyűrűt amúgy, hiszen az esküvőnél majd neked is fel kell húznod az ujjára az övét.

Az én férjem pl elsőnek vett kisérőgyűrűt, (egy köveset) azt hordtam kb 3-4 hónapig, majd mellé vett egy full egyszerű karikagyűrűt.

Ebből tényleg a lehető legegyszerűbbet képzeld el, de azért mert nekem kifejezetten ez volt a kérésem, hogy mindenféle csicsa mentes legyen a gyűrű.

Párom magától csináltatta meg saját magának is, tehát mindkettőnké egyszerre lett készen.

De ő hordani akarta a gyűrűt, ehhez az egy ékszerhez kifejezetten ragaszkodott.

(munkájából adódóan semmilyen ékszert nem hordott és alapból nem is szerette).

Ennek sok éve már, és a munkája kapcsán sokszor -biztonsági okból- lekerül a gyűrű vagy eleve hetekig fel sem veszi.

De engem nem zavar.

Nagyon jól ismerem őt és tudom, hogy bármi történne, nem csalna meg, nem használná ki, hogy "üres az ujja", teljes mértékben megbízom benne és gyűrű nélkül is tudom, hogy mi egyek vagyunk.

Sejtem, hogy miért annyira fontos ez számodra, de hidd el, hogy a gyűrű hordásnak az égvilágon semmi köze nincs a hűséghez, őszinteséghez és az egészhez, amiről szól a házasság.


Volt egy ismerősöm, ők "csodálatos" (számomra a mi egyzserű karikagyűrűnk volt az, de alapból gondoltam, hogy mindenki oda lenne érte, hogy milyen szép, stb) gyűrűt csináltattak. Több százezer ft-ért.

A férje is hordta az első perctől kezdve.

Viszont mellette elkaszinózta a rezsipénzt... ivott, idegbeteg volt... ha olyan kedve támadt, agyba-főbe verte a feleségét.

Konkértan az esküvő előtti estén is még jól elverte, mert valamin nem tudtak megegyezni.

Látod, ő az eljegyzéstől kezdve hordta a gyűrűt, mégis egy f**kalap volt!

Nem ezen múlik semmi! Hidd el! ;)

2016. dec. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Igen, így kezdődik a kapcsolat alattomos szétrombolása.

Én ezt szeretném, én azt szeretném, stb.

Jön az, ha szeretsz...........akkor...... Na és egy idő után, a másiknak elege lesz ebből. Hajrá, csak így tovább.

2016. dec. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

hordja is, ha autót vezet akkor csessze szét a kormányt meg a váltógombot mert neked így jó, ha gyárban dolgozik akadjon bele egy gépbe a gyűrűje szakadjon le az ujja, mert neked így jó.


Erről jut eszembe a villanyszerelős sztori:

Jön a villanyszerelő, a nő kezdi:

- Vegye le a cipőjét.

- Rendben, de akkor maga fog villanyt szerelni :)

2016. dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Most lehet en keveredtem ossze. Csak karikagyurut kapsz, koveset nem? Mert a koveset csak a no viseli az eskuvoig onnan meg mind a ketten, a jobb esetben kozosen kivalasztott gyurut.


Az en ferjem sem akarta hordani de olyat csinaltattunk otvosnel amit szivesen hord. Vannak munkak ahol nem lehet de melo elott es utan nyugodtan felveheti aki akarja...

2016. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Elég lesz egy foglalt tábla a nyakába.
2016. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jegygyűrűt vett a párod, vagy eljegyzési gyűrűt? Nem mindegy ám!

Az eljegyzési gyűrű (a köves "kísérő" gyűrű) az, amit a románcos-nyálas "hozzám jössz" kérdésnél az ujjadra húz, az csak neked van, neki nincs.

Ezt követően (vagy ezt kihagyva, mert nem kötelező) lehet tartani családi körben eljegyzést, ahol egymás ujjára húzzátok a jegygyűrűket - ezek már a későbbi karikagyűrűk, csak éppen a házasságig a másik kézen hordjátok. Ez utóbbi az, amit a férfiak is viselni szoktak.


Egyébként a mai világban már egyik verzió sem kötelező, van, ahol mindkettőt tartják, van, ahol egyik sem. Ha megkéri a kezed a köves gyűrűvel, utána még mindig megbeszélhetitek, hogy tartsatok családi körben eljegyzési ebédet/vacsorát, ha te ezt szeretnéd, persze a karikagyűrűk megvételét követően.

2016. dec. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkért egy köves gyűrűvel, később kiválaszthatjátok a karikát együtt és hordhatjátok bal kézen, az esküvő után pedig a jobbon. Mi igy csináltuk. Vagy a párod karikát vett? Mert az fura lenne, mivel abból kettőt szoktak.
2016. dec. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!