Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ilyen esetben mikor lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben mikor lehet felhúzni a jegygyűrűt?

Figyelt kérdés
Párom pénteken megkérte a kezem. Kísérőgyűrűt kaptam. Májusra tervezzük az esküvőt. De ha pl 3 hónap múlva megvennénk a jegygyűrűket, akkor azt felhúzhatnánk rögtön, vagy csak az esküvőn?
2013. aug. 4. 17:35
 1/5 anonim válasza:
75%

Ha kísérő gyűrűt kaptál akkor az marad a szertartásig s mellé lesz felhúzva a karikagyűrű. Független attól, hogy aznap vagy előtte 4 hónappal veszitek e meg.


Hivatalosan (már nem is tudom, melyik a jobb és a bal) lánykéréskor van az eljegyzés és kapod a köves kísérőt a "jegyes" kezedre. Szertartáskor kerül át a másikra egyben a karikával. Valahol már karikával történik az eljegyzés is.

2013. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mi a bal kezünkre felhúztuk...megkért, másnap megvettük a jegygyűrűt


esküvőre gravíroztatunk, és ott a jobb kezünkre húzzuk...

2013. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly ősz óta szerveztük az esküvőt, akkor mondtuk meg a családnak, hogy esküdni szeretnénk, azóta vagyunk jegyespár. Kísérőgyűrűm nem volt, a jegygyűrűket januárban vettük meg, akkor tette fel a párom romantikus formában a nagy kérdést. Azóta hordjuk a gyűrűnket a bal kezünkön és az esküvőtől fogva fogjuk a jobbon hordani. Nekünk így jó, amúgy szabadon választott szerintem.


25N

2013. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én hordom mind kettőt szeptemberben lesz az esküvő.

Az ok az hogy a párom mindenképp szeretett volna gyűrűt a jegyesség alatt a pasiknak meg nincs kísérőjük :)

2013. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi hordtuk amikor elkészült, esküvő előtt bal kézen utána jobbon (az eljegyzési gyűrűt pedig mindig a másik kezemen hordom, mint a karikát). De ahogy nektek jól esik!
2013. aug. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!