Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Túl korai egy év után?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl korai egy év után?

Figyelt kérdés
A párommal egy éve vagyunk együtt és én nagyon szeretném,ha eljegyezne. Esküvőt és házasságot meg nem szeretnek, de egy romantikus lanykeres mondjuk egy fel év múlva nagyon jó lenne. Szerintetek utaljak rá ? Vagy még korai lenne?

2018. dec. 2. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha a helyében lennék és már együtt éltünk azalatt az egy év alatt + minden csodás, akkor könnyen lehet, hogy utalgatnod sem kéne.

Ha csak egy éve járogatunk, akkor sorry, de nem is értem, hogy milyen alapon.

Ennyi alapján kicsit korainak tartom.

32/f

2018. dec. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez aranyos.:) Ilyen nekem is volt a fejemben.
2018. dec. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
A férjem 8 hónap után kérte meg a kezem, kb ugyanennyi idő telt el az esküvőnkig is. Fiatalok voltunk, nem kellett sietnünk, de tudtuk, hogy egymást akarjuk. 10 éve élünk boldog házasságban. 😊
2018. dec. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha 1-2 éven belül nem hàzasodtok össze akkor minek? 5-8-10 évig majd menyasszony leszel? Teljesen komolytalan.

Engem 1 hónap utàn kért meg a férjem, nem szàmítottam rà. 17 hónapra rà esküdtünk meg. 7 éve vagyunk hàzasok:). Első pàr randi óta tudjuk , hogy egymàst akarjuk.:)

Jàtszmàzni, utalgatni elég gyerekes dolog. A nyílt komunikàciót javaslom, pl beszélgess vele, hogy egyàltalàn akar- e valaha ilyen jellegű elköteleződést. Lehet hogy hàzassàgellenes. Akkor viszont a büdös életben nem fog megkérni hiàba vàrsz. Az őszinte kommunikàció minden valamire való kapcsolat alapja.

2018. dec. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen fölösleges, amíg nem akartok tényleg összeházasodni...
2018. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Ne utalgass rá, mert a legtöbb férfi nem érti, vagy ha ő (még) nem akar házasodni, akkor elengedi a füle mellett. Te meg fél év múlva már teljesen ki leszel készülve, hogy miért nem kért még meg, biztosan nem szeret, más kell neki, soha nem vesz el, stb. Inkább beszéljétek meg nyíltan, hogy hogyan képzelitek a közös jövőt. Szeretne-e házasságban élni, mikor tervez esküvőt, milyen feltételekhez köti (pl. X ideig együtt élni előtte, saját lábra állni)


Az eljegyzést az teszi igazán romantikussá, hogy mindkét fél komolyan gondolja, hogy a másik a társa, és minden hibájával együtt elfogadja és vele akar élni hosszú időn át. Kevesen tartanak ott egy év randizás után, hogy pontosan tudják mire mondanak igent. Az ilyen korai eljegyzésekből sokszor azért nem lesz esküvő, vagy hamar válás, mert nem tapasztalták meg, milyen hosszútávon együtt lenni, kezelni a konfliktusokat, befizetni a számlákat, pucolni a közös vécét. A randizásra, hétvégi együttlétre vagy közös nyaralásra mondanak igent, és 1-2 év együttélés után derül ki, hogy nem illenek össze.


Romantikus programokat eljegyzés nélkül is lehet szervezni. Felesleges kikövetelni az eljegyzést, csak hogy évekig menyasszonynak nevezhesd magad egy bizonytalan férfi mellett. Az eljegyzés lényege, hogy mindketten házasodni akartok (jó esetben néhány éven belül). Ha nincs mögötte ez a szándék, akkor semmi értelme.

2018. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valójában én magát az esküvői ceremóniát nem szeretem és nem annyira szeretnek egyelőre tartani, de a jegyben járás igazából szerintem jó lenne. Lehet fél megkérni, mert a családja igazán gyűlöl engem és talán ezért nem próbálkozik még. Van arra is esély, hogy ő csak egyetem után szeretne megkérni, de tudom hogy velem képzeli el az egész hátralevő életet. Viszont már mondta, hogy eldöntötte majd hogy kéri meg a kezem, de tudom hogy meglepetés lesz így nem is merek rákérdezni mikor tervezi mivel úgysem mondja meg ha a közeljövőben lenne. Szóval valószínűleg varok és nem surgetem. Meglatjuk mi lesz:)
2018. dec. 3. 15:34
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Minek akarod, hogy egy év után eljegyezzen, mikor te magad sem akarsz (még) házasságot? Főleg, hogy ő még egyetemre jár... most azért ilyen fontos, mert jó lenne mutogatni facebookon vagy instán a tőle kapott gyűrűt (amit a zsebpénzéből venne neked, amit a családjától kap - tudod, akik gyűlölnek téged)?
2018. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!