Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért van ez? (Bővebben lent)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sok olyan párral találkoztam, akik már régóta együtt vannak és szépen megvannak. A lány már várja, mikor kéri meg a párja a kezét, a pasi viszont nehezen szánja rá magát.

Miért nem akar elköteleződni? Elvégre egy házasság nélküli kapcsolat is elköteleződés, nem? Vagy ennyire nem biztos a partnerében?

Nem én vagyok így, csak a környezetemben vannak páran ilyenek, kíváncsi lennék azok véleményére akik hasonló szituban vannak, vagy vannak ilyen ismerőseik.



2019. máj. 18. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször azért, mert nem kommunikálnak róla vagy nem őszintén, és így elcsúsznak a dolgok.


Nekem pl exem megismerkedéskor kijelentette, hogy ő nem házasság párti, nem akar menyasszony lenni, ne is erőltesse őt senki ebbe az irányba (mikor mondtam, hogy ez még változhat)


Sosem beszélt, de még csak nem is célzott rá, hogy változott, csak gyűjtötte magában a feszültséget, hogy miért nem lépek.


Nagyon sok nő ráhagyja a férfire is, ha az mondja, hogy nem akar házasodni, amit a férfi úgy értelmez, hogy a nőnek ez így megfelelő

2019. máj. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

"Elvégre egy házasság nélküli kapcsolat is elköteleződés, nem?"


Ez ellene is szólhat. Minek házasodjak, ha a házasság nélküli kapcsolat is elköteleződés? Bár azért nem teljesen értek egyet. Nekem fontos, hogy ha ki akarok lépni egy kapcsolatból, összecsomagolok, és becsukom magam után az ajtót és soha többet nem kell látnom őt, nem kell bíróságra járnom.

2019. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

A kérdés fordítva jobban áll: Miért ne lenne ez? A srácoknak semmiféle előnyük nem származna a dologból és feleslegesnek tartják. Miért kérjék meg bárki kezét? Az ő fejükben nem él az, hogy kirakják instára meg legyen cuki rucijuk az esküvőn.


Az én környezetemben is vannak ilyenek, én is voltam már kétszer ilyen kapcsolatban. Nagyon szépen hangzott rólam elmondani, hogy félek az elköteleződéstől... Csak épp ott volt az érem másik oldala. Nem féltem én az elköteleződéstől, csak a másik félen nem láttam, hogy alkalmas rá. És ezt közöltem is, elmondtam, hogy milyen dolgok terén éretlenek még a másik felek. Csak ezt egy külső szemlélő nem látta...


Most meg már egyáltalán nem is akarok eljegyzést, de kerültem kapcsolatba olyan lányokkal, akik így is (akár 1-2 hónap után), már tervezgették az eljegyzést.

2019. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as: férfiként kérdezem, miért voltál együtt vele, ha nem láttad benne a potenciált arra, hogy életed párja legyen?


Mondtad neki, vagy csak sunnyogtál, húztad az idejét, mert tudtad, ha bevallod, akkor lapát?

2019. máj. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4: Mert fiatalabb voltam és szerettem őket. Sokakkal ellentétben nem csak rózsaszín ködszerűen szeretek embereket, hanem látom a reális helyzetet is.

Persze, hogy közöltem. Miért sunnyogtam volna? Aki ilyenért lapátra dobja az embert, ez nem is érdekelne.

2019. máj. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

"Sokakkal ellentétben nem csak rózsaszín ködszerűen szeretek embereket, hanem látom a reális helyzetet is."

Tehát soha nem voltál még szerelmes? Releváns véleményt tudsz írni az eljegyzésről.

2019. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
#6: De, voltam. Mindig is csodáltam azoknak az együgyű egóját, akik szeretik a szavak jelentését átírni és mindent csak a saját, beszűkült világképük alapján definiálni.
2019. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem beszűkült világ. A szerelem elején törvényszerű a "rózsaszín köd", bármennyire is nem tetszik.
2019. máj. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!