Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi idő házasságkötéshez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő házasságkötéshez püspöki engedélyt szerezni?

Figyelt kérdés

2019. okt. 23. 19:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
De miért?
2019. okt. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz, hogy az egyik fél nem katolikus és ezért kell az engedély, az viszonylag hamar meg van.

Ha jól emlékszem nekünk néhány hét volt.

(férjem református, én katolikus)

2019. okt. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Én katolikus vagyok, férjem ateista. Megkeresztelve sincs. Odamentem a Püspökatyàhoz, h ez a helyzet, annyit kérdezett :" jó ember?" Mondtam, jó. " Akkor rendben van". Később még elmentünk a plébàniàra, ahol a vőlegényem alàírta, h tàmogatni fog engem abban, h a gyerekeinket r.katolikus hitben neveljem.
2019. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem idő, hanem a bekészített boríték vastagságának függvénye. Tudod, mint a viccben, amikor kutyának akar halotti misét tartatni a fazon, a pap elzavarja, aztán mikor kiderül, hogy adna érte párszázezret akkor "hát miért nem mondtad, hogy katolikus volt a kutya"


Na, itt is ez van. A papok többsége korrupt. Politikai korrektség jegyében leírandó, hogy a lelkészek, rabbik és imámok többsége is.

2019. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Néhány hét - ha tényleg arról van szó, hogy a leendő házastárs nem katolikus és ehhez kell az engedély. Mivel a házasságkötés előtt kb. 3-4 hónappal korábban kell amúgy is jelentkezni a plébánián, így ez idő alatt bőven átfut.

A 4. válaszoló meg láthatóan még nem intézett ilyen ügyet, fogalma sincs az egész menetéről. Ami nem baj, én sem tudom, hogy pl. a buddhistáknál hogy megy a temetés, de nem is okoskodok bele, ha az a kérdés.

2019. okt. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy miért van rá szükség. Ha előbb érvényteleníttetni kell az egyik (vagy főleg, ha mindkét) házasságot, akkor évekig is eltarthat, az is lehet, hogy sose jön össze. Ismerek ilyen párt, akik kb. húsz éve tartották a polgári esküvőt azzal a szöveggel, hogy majd lesz egyházi is, ha megjön az engedély, de az azóta se jött meg - viszont már nem is érdekes, mert közben pár évvel ezelőtt el is váltak...
2019. okt. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

#5


Véded a mundér becsületét, a papok mindenért elkérik a maguk kis "mellékesét", ahogy az orvosok is. Ebből élnek, nem a röhejes fizetésükből. Meg miből lesz kilós aranykereszt a pápa kezébe? Sok kicsi összeadva...

2019. okt. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Speciel nàlunk nem volt szükség borítékra.
2019. okt. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én katolikus vagyok, a jövendőbelim nincs megkeresztelve.

Nem hinném, hogy szükség lenne borítékra, egyrészt mert minden vasárnap járok szentmisére, szoktam adakozni, másrészt a mi papunk nem ilyen.

2019. okt. 25. 20:09
 10/15 anonim ***** válasza:
2019. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!