Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha nem lesz egyházi esküvőnk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem lesz egyházi esküvőnk, az mennyivel csökkenti a költségeket?

Figyelt kérdés

Egy gyönyörű helyszínen szeretnénk esküvőt, ahova kijön az anyakönyvvezető, és ott ad össze, mint az amerikai filmekben. Így mennyivel lesz kevesebb, hogy nem megyünk templomba?


Kb 50 fő lesz jelen, vidéken.



2019. nov. 16. 15:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Azt mondja hogy kb annyival amennyibe kerul egy templomi szertartas plusz utazas, plusz ruha, ha masba lennel. Ja es ne feledjuk el a perselypenzt se
2019. nov. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem kb ugyanannyi mintha a kulso helyszint kihagynatok es melle menne a templomi. Mert kulsore kimenetelert fizetni kell.
2019. nov. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%

Ez még mindig sok mindentôl függ. Ami nagy tétel szokott lenni, az a lagzi. Megetetni-megitatni a vendégeket, terembérletet fizetni, és valami talpalávaló is kell, a zenészek sem ingyen dolgoznak.

A menyasszonyi szett szokott még horror összeg lenni. Menyasszonyi ruha, cipô (a jó, kényelmes ÉS szép cipô nem olcsó), ékszerek, fodrász, kozmetikus, manikûr-pedikûr. Plusz esetleg menyecske outfit. Ha Nektek fontos Isten és a házasság szentsége, akkor nem szabad az egyházi esküvôn spórolni. Ha csak kirakat lenne, mint "az amerikai filmekben", akkor tényleg ne pózoljatok a templomban.

2019. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Istenhívő vagyok, csak az egyházzal nem vagyok kibékülve. Isten pedig mindenhol ott van, mindegy, hogy templomban vagyunk, vagy sem.
2019. nov. 16. 16:00
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk pl. ingyenes lesz a templomi, mert ott kötjük, ahová tartozunk eleve. A szentségkiszolgáltatás eleve ingyenes, kántort ismerjük, a kórusban én is szoktam énekelni, nyilván nem kérnek tőlünk pénzt ezért.

"Istenhívő vagyok, csak az egyházzal nem vagyok kibékülve. Isten pedig mindenhol ott van, mindegy, hogy templomban vagyunk, vagy sem."

Nem is azért megyünk mi sem a templomba, mert Isten ne lenne máshol is jelen...

Fogalmam sincs, hogy hol mennyiért jön ki az anyakönyvvezető, gondolom ez településenként más. De hogy írták, tuti nincs ingyen ez.

2019. nov. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi 50 eurot adtunk a papnak (ez az osszeg valtozo, van aki kevesebbet ad), 50 eurot adtunk a viragokert a neniknek, akik a templom takaritasat intezik. Plusz 50 euro volt a diszites (padsorok stb, nagyon szep volt). Volt meg a bejarati ajto korul egy elo, fonott boltiv viragokkal diszitve, ez 40 euro volt.

Szoval 200 euro, forintra szamitva 50-60.000 forint. Lehet elsore soknak tunik, de igy nem volt dolgunk semmire, hogy ki menjek disziteni es mikor, mikro szedjuk le a diszitest...igy mindent megcsinaltak helyettunk. A papnak meg adhattuk volna az osszeg felet is, de mi igy akartuk.

2019. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocsanat, azt lefelejtettem, hogy iden nyaron volt az eskuvonk, es meg egy-egy doboz sutit kapott a korus, a pap meg a ministransok. A papnak egy uveg bort is adtunk.
2019. nov. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eléggé kis tétel. Templom díszítést felénk a rokonok végzik vagy a ...néni rak ki a padok végébe művirágokat.20-30 ezer max amit tudtok spórolni.
2019. nov. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%
Isten hívő vagy de nem akarsz templomi esküvőt... amugy pont hogy a templomi nem fog falhoz vágni... most egy normal méretű templomban ahova nem vagytok bejelentve azaz nem oda tartoztok akkor az kb 10-30 ezer forint között van! Pl a pesti bazilikában 80 körül van... de hat az a bazilika... meg hat az ember azert megy templomi esküvőre mert nagyon szép és hangulatos.... 😏😏😏
2019. nov. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Azt én aláírom :D Viszont azt meg nem, hogy a gyerekeim kötelező vallásos neveltetésben részesüljenek, és azt hallják a templomban, amit.
2019. nov. 16. 17:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!