Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Áprilisi esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Áprilisi esküvő?

Figyelt kérdés
Esküvőre vagyunk hivatalosak 3 hét múlva. Kb 80 fő. A pár meg akarja tartani a lagzit. Mi pedig a vírus miatt nem szeretnénk menni, még ha hivatalosan meg is lehetne tartani. Szerintetek megsértődik a pár, ha lemondjuk? közeli rokon (unokatestvér)

2020. márc. 19. 17:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
Engem nem érdekel, hogy ki sértődik meg, mi sem megyünk el egy esküvőre, ami júniusban lesz. A menyasszony nem akarja felfogni, hogy itt semmilyen lakodalom nem lesz, nem lehet megtartani.
2020. márc. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj, nem lesz megtartva
2020. márc. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ki az, aki lepontoz, mindenki korrekt választ adott, nem lehet, és felelőtlenség is megtartani egy ekkora rendezvényt áprilisban, amikor pont tombolni fog a járvány. Polgári esküvőt lehet és temetést, de az önkormányzatok megszabják, max hány fő vehet részt rajtuk.

Kérdező, ha meg is tartják tényleg, ne menjetek el. Óriási felelőtlenség tőlük, hogy nem mondják le. Az ilyenek miatt fog meghosszabbodni ez az egész helyzet. De tudod mit, szerintem a meghívottak többsége ugyanúgy gondolkodi, mint te, és nem fog elmenni.

2020. márc. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Áprilisra semmi nem fog megoldódni, a járvány sűrűjében leszünk. Ez most csak a kezdet.
2020. márc. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 3 naponta változik, hogy mit lehet és mit nem. Jelezném, hogy nem a járvány miatt nem fogok menni valószínűleg. Én is lemondanám: 89 éves nagyapámat valószínűleg elvinné a vírus, biztosan nem akarnám hazahozni neki. A csapból is az folyik, hogy mindenki maradjon otthon. Ez a felelős magatartás.

Nyilván a pár nagyon akarja ezt a lagzit, azért nem akarja lemondani és azért nem hozza meg ezt a döntést. De nem is biztos, hogy lesz esküvő, sőt szerintem 3 hét múlva szigorúbb rendelkezések is lesznek.

2020. márc. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Meg fogjuk mondani hogy nem megyünk, megsértődnek akkor sértődjenek. Idős szüleinket féltjük, nem akarjuk hazahozni, hiába nem lakunk már otthon, mi járunk nekik bevásárolni.
2020. márc. 20. 14:21
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így felelős Kérdező! Jól döntöttél.
2020. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Pont tegnap olvastam a településünk honlapján, hogy nálunk esküvőzni se lehet, max annak akinek már van időpontja, de nekik is max 5 fővel. Az anyakönyvvezetőnél jelenleg apai elismerő nyilatkozatot lehet tenni és halálozási anyakönyvet ír, mást nem. Áprilisig meg csak szigorodni fognak a szabályok, szerintem meg se tarthatják amúgy, úgyhogy ne idegeskedj ezen
2020. márc. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
0%

Nekünk április 4 az időpont, 36 fős

Az esküvő nem rendezvénynek,hanem családi összejövetelnek minősül.

Mi sem akarjuk lemondani,figyelünk a higiéniára amennyire csak lehet.

A jegyző sem látja egyenlőre akadályát.

Természetesen ha a nagyok olyan intézkedést vezetnek be,akkor sefújjuk

2020. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem normál ember felfogja, hogy ez a felelős döntés. Egy picit várnék maximum, hogy a pár is más belátásra térjen.

Mi most döntöttünk úgy, hogy nincs értelme tovább várni (április végi esküvő), ez csak rosszabb lesz, de a családunk már 1 hete érdeklődik aktívan, hogy mi lesz. Úgy láttuk jónak, ha nem reménykedünk tovább, elengedjük, márcsak az idősebb rokonaink érdekében is.

Mi elég lazán álltunk az esküvőhöz, nem görcsöltünk annyira rá, mint amennyire általában szokás, de azt kell hogy mondjam elhalasztani még így is borzasztó érzés, pedig tudom, hogy ez a helyes döntés, nem csak a kényszer miatt cselekszünk így. Idén 4 esküvőre lettünk volna hivatalosak, abból három júniusig lett volna + a miénk. A júniusi páros még reménykedik, mindenki más lemondta, vagy elhalasztotta. A legjobb barátnőm zokogva hívott fel, hogy összetört a kép és két héttel később én is nehéz szívvel hívtam, hogy mi is elengedtük... Nem érzem, hogy össze kéne törnöm emiatt, de egy éve készülünk rá, tervezünk, szervezünk, nehéz elfogadni, hogy ilyen helyzet miatt nem jön össze.

Nekem nagyon jól esett az érdeklődés mindenkitől és egyben éreztem is minden telefonnál az aggódást a hangokból, de sosem mondta ki senki egyértelműen, hogy márpedig ha lesz, ők nem fognak eljönni és ezért hálás vagyok. Így is nehéz volt mindenkivel közölni, hát még akkor, ha így indulunk neki... :)

Szóval pozitívan nézünk a jövőbe, de az biztos, hogy nehéz volt végleg belátni, hogy el kell engedni.

2020. márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!