Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet templomi esküvönk, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet templomi esküvönk, ha egyikünk sincs megkeresztelve?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem
2010. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Mindkettőtöknek meg kell keresztelkedni.
2010. júl. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
keresztelkedni,első áldozni, bérmálkozni
2010. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Eddigi válaszok alapján paptól függ.Ugyanis nekünk elég lett volna ha csak az egyikőnk van megkeresztelve.És nem kellett semmi más,elég volt a keresztség.
2010. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, ez nem ingyen megy. Még valami egyházadót is be kell fizetni visszamenőleg. Szal inkább legyen templom előtt...Az is az Isten háza...
2010. júl. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

NEM!!!

Először meg kell keresztelkedni...majd, ha katolikus leszel elsőáldozás, bérmálkozás...de ezekhez részt kell venned a felnőtt katekumenátus rendszerben.

Ha református leszel akkor a keresztelés után a konfirmálkodás jön.


Ha meg se vagy keresztelve te se és a párod se akkor miért szeretnél templomi esküvőt???

2010. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mert vallásos vagyok. A vallást felnött fejjel vettem fel, nem keresztelkedtem meg, mert Istenben hiszek, nem az egyházban.
2010. júl. 29. 00:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor fogadj szertartásvezetőt, és kreáljatok egy olyan szertartást, ami a te hitednek megfelelő. Isten nem a templomban lakik (pláne, ha nem az egyházban hiszel), meg fogja hallani egy kertben is az eskütöket!
2010. júl. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A református pap összead benneteket.
2010. júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A valláshoz a keresztség, a szentségek és a szentmise is hozzátartozik... az első ilyen szentség a keresztség, mellyel az egyháznak is tagja leszel...Szerintem a szentségek egy vallásos ember számára elengedhetetlenek...
2010. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!