Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a terhes, 38. hétben járó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a terhes, 38. hétben járó menyasszonynak beindul a szülés pont az esküvői ceremónia közben, akkor el kell halasztani az esküvőt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a húgom holnap fog megházasodni (én leszek a tanúja és öten leszünk az esküvőn), hogy felvehessék a baba születése után a csokot (2. gyermek lesz). A nőgyógyász szerint a baba már olyan helyzetben van már, hogy most már napok kérdése és megérkezik. Hogy miért most házasodnak meg az gondolom kiderül az első mondatban. Szóval, ha ne adj Isten pont akkor indul be a szülés vagy előtte pár perccel, akkor el kell halasztani az esküvőt?

2020. dec. 4. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Ez a kismamától függ. Ha stramm, és bírja a fájdalmat, akkor az aláírás megtörténik, a duma része átugorható. Egy első szülés során a vajúdás elég hosszú szokott lenni, átlag 12 óra. (De ez az átlag, ebben benne van az is, aki 48 órát vajúdik, és az is, aki kettőt nyög és kint a baba feje. :/ )

De nem hiszem, hogy pont ott és akkor fog megindulni, semmivel se nagyobb az esélye, mint bevásárlás vagy séta közben. Nem akkora stressz egy két tanús polgári szertartás.

2020. dec. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

A szülés nem egy hirtelen beinduló folyamat. Ha aznap szül, simán lesznek már előtte fájások, magzatvíz elfolyás, stb.

Mondjuk a második gyerek már hamarabb kint lesz, de szerintem így is lesznek azért előtte jelek és nem öt perccel előtte fog kiderülni, hogy éppen akkor fog megszülni.

2020. dec. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

A konkret ceremonia max 15p, azt 5perces fajasokkal is ki lehet birni (3x szultem).


De ahogy elottem irtak, az nem ugy lesz h odaall az anyakonyvvezeto ele es hopp egy baba.


Ha nem tesznek egybehangzo nyilatkozatot, nem irjak ala, nem tanuzzak, akkor igen, logikusan nem ervenyes a hazassag, maskor kell megismetelni.

2020. dec. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

A házasság voltaképpen egy szerződés. Aminél az a lényeg, hogy a szerződő felek és a tanúk aláírják. Vagyis ha a menyasszony még alá tudja írni, akkor a többieknek van idejük, míg a mentő megérkezik, és akkor érvényes a házasság.

Ha a menyasszony nem tudja aláírni, akkor értelemszerűen nem érvényes.

2020. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Mivel második baba gondolom észre fogja venni a jeleket, amiket az előzőnél tapasztalt. A legtöbb szülés egyébként éjszaka/este indul meg, úgyhogy nem valószínű hogy pont a ceremónián történik meg, de ha igen, akkor is először kis fájások lesznek.
2020. dec. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán le tudják még papírozni, hacsak nem zöld zubogó magzatvíz távozik, mert akkor azonnal kórház.


Nekem is mondta a másodiknál az orvos, hogy úgy állok hogy akár burkot is repeszthetne és szülhetnék, de várjuk meg inkább, hogy magától induljon, lehet, hogy már este találkozunk. Találkoztunk, 3 héttel később, mikor megindította a szülést...

2020. dec. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet beszélni az anyakönyvvezetővel, hogy csak a kötelező elemeket tartsa meg. Ezek együttvéve (igen kimondása, aláírás) legfeljebb 3 percet tesznek ki. Általában egy hosszabb szertartás ceremóniával, beszéddel, gyűrűvel, gratulációval sem tesz ki többet fél óránál.


A szülés szinte soha nem úgy zajlik, hogy ömlik a magzatvíz és 5 perc múlva kint van a baba. Általában ritka fájásokkal vagy magzatvíz szivárgással indul, és órákig tart. Tehát ha az esküvő közben indul be, az nem fogja megakadályozni az aláírást. Inkább akkor merül fel a halasztás, ha az esküvő előtt néhány órával indul be, és már rendszeres fájások vannak, de még elviselhetőek, ezért nem muszáj azonnal a kórházba rohanni.

2020. dec. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az esküvő 9 órakor meg lett tartva, minden rendben volt, köszönöm a normális válaszokat.


[link]

Bárki is írta ezt a gyönyörű provokált kritikát privátban, nagyon szépen köszönöm, hogy így látod a helyzetet. Kérdésre válaszolva, nem vagyok az, de látom az idegeid eléggé ki vannak, ha ilyen kérdéseket teszel fel egy számodra idegen embernek és ha ilyen stílussal tudsz válaszolni. (nem vagyok megsértődve)

Viseld a következményeit, mert "ez a net, nem a valóság".

2020. dec. 5. 12:19
 9/9 anonim ***** válasza:
mivel második baba igy ha beindul szülés addig ceremoniát lezavarnak aláirnak fájásokkal és irány a korház
2021. júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!