Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Barátnőm testvére és unoka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Janika1177 kérdése:

Barátnőm testvére és unoka tesója fognak meg esküdni 2 hét különbséggel. Szerintetek mekkora összeget illik ilyenkor ajándékozni?

Figyelt kérdés
Lesz biztosítva szállás mind két lagzin. Kb. 70-80 főre számít mind két pár

2021. márc. 21. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Igen, tudom, hogy közhelyes, de szerintem igaz.

Amennyit megengedhetsz magadnak és szívesen adsz.

2021. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

En azért nem megyek el egyik "barátnőm" esküvőjére sem, mert tudom, hogy 50 felett számolnak/ meghívott pár.

Nekem meg annak a penznek van jobb helye..

2021. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem közeli rokon, így max. annyit, amennyi a fogyasztásom.

Mondjuk olyan messze nem mennék el, hogy szállást kelljen igénybe vennem (ebben a kovidos helyzetben meg nem is igen van bérelhető szállás).

2021. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

A kérdésedre nehéz választ adni , mert te is, mint itt a "gyakorin" a többség, nem tudjátok megfogalmazni a saját kérdéseteket úgy , hogy arra értelmes választ lehessen adni , úgy, hogy ne keljen visszakérdezni !

Basszus ! Budapesten a HILTON vagy az Astoria Hotelba lesz az esküvő?

Esetleg Kis Jakabfalván lesz a kultúrotthonba?

Na és aztán, miután megesküdtek lesz lakodalmas mulatság is ?

Te a kérdező, mint meghívott vendég leszel jelen vagy mint tanú esetleg vőfény, vagy ... ?

Aztán azt is írod, hogy szállás is lesz biztosítva... ? Ez mit akar jelenteni ? Azt , hogy a rokonoknál alszotok vagy hotelba ? Az , hogy biztosítva lesz a szállás az még nem azt jelenti, hogy ki is lesz az fizetve helyetted, vagy igen ?

Ezt veheted akár kötözködésnek is amit most fogok írni : Azt írod , hogy a barátnőd testvére és annak unoka tesója fognak megesküdni ! Na látod ezt pl. akár úgy is lehet értelmezni, hogy a két unoka tesó egymással fog megesküdni-házasodni!

Látod ha te is legalább annyi energiát fektettél volna a saját kérdésedre mint amennyi ideje én írok neked , akkor már rég kaphattál volna értelmesebb választ is.


Végezetül, ne maradjon a kérdésed részemről megválaszolatlan, a válaszom :

Akkora összeget "illik" ajándékozni, hogy ne legyél a meghívód kárára, az esküvőn / lakodalomba.

2021. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Pontosan. Minimum annyit illik amennyit ők fordították a te vendéglátásodra. Ha nem tudaz többet akkor nem kell pláne ha nem is vagy rokon. Tehát ezt a "Kb. 70-80 főre számít mind két pár" dolgot nem értem. Ez sok pénz. Ezt gyakorlatilag kimondták vagy csak pletyka?

Egy átlag vendéglős lagzira minimum 30 ezer, szállással 40. Ennél többet felesleges ha nem is vagy hozzátartozó. Ha az vagy, pl testvér akkor több is lehet.

A pár részéről pedig nem szabad elvárni összeget. A vendéglátás lényege a mulatság kell higy legyen nem a pénz. Ha a pénz miatt hívnak meg az szomorú.

2021. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, akármennyire is szereted a barátnődet, de te nem számítasz azért közeli hozzátartozónak, így nem gondolom, hogy elvárás lenne ugyanannyit adni, mint mondjuk barátnőd és családja.

De hogy pontosan mennyit adsz, az függ attól is, hogy egyáltalán dolgozol-e és mennyit keresel. Annyit illik, amennyibe a vendéglátásod tellett, de persze nehéz megmondani, hogy szállással együtt ez mennyi, mert sokszor csoportos kedvezményt kapnak, meg hát az sem mindegy, hogy a Gellért-szállóban lesz-e vagy egy vidéki panzióban.

Én 20 ezer körül adnék, szerintem nem elvárás ennél több, mert nem vagy rokon, de mondom, ezen kívül sok mindentől függ még.

2021. márc. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!