Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári esküvő a templomban?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári esküvő a templomban?

Figyelt kérdés
Van arra esély, hogy templomban tartsuk meg a polgári esküvőt? Nem szeretnénk egyházit egyéb okok miatt, de a templomot nem szeretném elengedni. Tehát kijönne oda az anyakönyvvezető? Ki lehet így "bérelni" a templomot?

2021. júl. 17. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet, az anyakönyvvezető kijönne, de a pap nem fogja megengedni.

Ebben mi a logika? Gyönyörű szabadtéri helyszínek is vannak.

2021. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Ennek semmi értelme. Sőt, ez a gondolat menet már gáz is. Minek erőlteted? Nem hiszem, hogy a papok ebbe belemennek.
2021. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem ezt a felfogást. Nem szeretnétek egyházit, de a templomi esküvő rendben lenne? Nem hallottam még ilyet. Amúgy kizárt, hogy a templomot odaadnák. Az anyakonyvvezető meg biztos nem megy ki így. Oylat hallottam, hogy pl. Református szertartás volt, előtte a polgarit a templomban megtartottáj, mjad a lelkész vette át a szót. Hozzá tenném, én ezt se vállaltam volna be az anyakonyvvezető helyében. Nem véletlenül az egyik állami, a másik polgári esküvő.
2021. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
*állami, a másik egyházi
2021. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
🤣🤣🤣
2021. júl. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Megáll az eszem, milyen emberek vannak :D római katolikusként azokat sem igazán értem, akik egyházi esküvőt tartanak csak azért, mert a szépen feldíszített templom jól mutat a face-re meg instára feltolt képek miatt, közben meg magasról tojnak a vallásra, de te még rajtuk is túlteszel :D
2021. júl. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Nincs ilyen. A templom nem rendezvényterem, még ha te annak is tekinted. Nem fogják odaadni, egyszerűen azért mert liturgikus célra van, liturgikus ünnepek megtartására. Vagy esetenként hangversenyre, de az is egyházzenei.

A te polgári esküvőd egy polgárjogi aktus, se nem liturgikus esemény, se nem egyházzenei hangverseny.

2021. júl. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Vallásos emberként nem értem, hogy akiknek semmit nem jelent Isten és Jézus Krisztus, miért erőltetik a templomi esküvőt.


Megvan erre a polgári szertartás, már ejtőernyőzés közben is megesketnek egyeseket, ha ilyen kívánságod van. Őszintén remélem, hogy nem találsz olyan templomot, ahol ezt megcsinálják. Még sok pénzért sem.

2021. júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
A mi polgári esküvőnk egy kolostor romban volt, egy hatalmas kereszt előtt. Így kicsit polgári is volt, és kicsit egyházi is.
2021. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Tessék akkor nem elfogadni az ateisták adóját a templomok fenntartására, ha "nem rendezvényterem".
2021. okt. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!