Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha még nem vagyok 18 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha még nem vagyok 18 éves lehet templomi eskűvő, egy református templomban?

Figyelt kérdés
vagy nem tudom miylenben..mind1...csak lehet valamilyenben 18 év alatt???
2008. dec. 15. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Igazából olyan, hogy református esküvő, nincs. Ugyansi a reformástus szertartáskor a már korábban az anyakönyvezetőnél megkötött házasságot áldják meg. Tehát, ha van engedélyed a szüleidtől vagy mittudomén kitől, hogy 18 év alatt megházasodhatsz, akkor az anyakönyvezetőnél összeadnak titeket és mehettek a református templomba és lesz templomi eskövőd.

De ha csak úgy simán polgári nélkül akarsz csak templomi eskövőt, az nem lesz érvényes, mert Magyaroszágon a templomi eskövő nem érvényes csak az, amelyiket az anyakönyvezetőnél csinálják.

De úgy tudom, hogy 16 éves kortól lehet házasodni, ehhez szülői engedély kell.

2008. dec. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Am te hány éves vagy?
2008. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Kiegészíteném: nem szülői, hanem gyámhatósági engedély kell, ahhoz pedig az, hogy megvizsgálják a körülményeidet, és persze az, hogy a szüleid beleegyezzenek. Ilyenkor vizsgálják azt is, hogy miből fogtok megélni. Kellő indoklás nélkül nem engedik ilyen korán, csak nyomós okkal. Mondjuk én nem is tudom minek ezt elsietni. Az az esküvő ugyan olyan szép lesz 2-3 év múlva is . Nekem van olyan osztálytársam, aki most 20 éves és válik, mert 17 évesen összeházasodott a pasijával, gyerekük lett, aztán tessék, már válnak is. Másik ismerősöm 16 évesen ment férjhez, 5 év után elváltak, ismerősöm lánya azóta 19 éves és 15 éve nemlátta az apját. Szerintem nem az esküvőn múlik, hogy egy pár összetartozik-e vagy sem, de egy válás mindig sok mocsokkal és macerával jár.
2008. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Adnék én neked olyan esküvőt...

Inkább tanulnál, hogy meg tudj élni ha nagy leszel!

2008. dec. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

bocs de senki nem mondta és kérte h. bele pofázz a kérdésembe. és honnan tudod te hogy én tanulok-e vagy sem??? igenis tanulok, és már most is vittem valamire az életemet! és fogom is, még jobban!!

szóval így nekem ne magyarázzál, hogy semmit nem tudsz rólam, tanulok, eltartom magam, és nem az apucim pénzéből!



köszönöm, de még egy ilyen tahó válaszolót nem kérek!!!

2008. dec. 23. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, a reformátusok az állami esküvő megléte esetén esketnek templomban.


Tehát ha az állami megvan, nincs akadálya a templomi esküvőnek.

2010. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!