Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elvegyem a Kedvesem, születend...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvegyem a Kedvesem, születendő gyereke (i) m anyját feleségül?

Figyelt kérdés
Már jóideje együtt élünk, közösen vettünk lakást, és nyáron az utód is érkezik. De közben kilóg a hátsó felünk a gatyából, jószerivel csak hiteleink vannak, én nem úgy vagyok vele, hogy ha valamit csinálunk, akkor azt csináljuk rendesen. Az, hogy beszaladunk az anyakönyvvezetőhöz, mondunk egy (kettő) igent, meg utána eszünk egy sütit valahol (mert kb. ennyi fér a keretbe a gyűrű mellé), az minden, csak nem rendes. Ezt neki is elmondtam, úgy érzem értette és elfogadta, de a lányoknál ezt sosem lehet tudni. :S Szerintetek?
2008. dec. 16. 11:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%

Ugyanebben a helyzetben vagyunk mi!

Itt a baba februàrban,nyakunkon a hitel,mi se engedhetnénk meg egy cukràszdànàl többet magunknak:((((((((((((

Én viszont ugy döntöttem,hogy meghàzasodunk,màr sak a baba érdekében is.

Nem vagyok tapasztalt,igy azt sem tudom,késöbb lenne -e hàtrànyunk abbol ha nem vagyunk hàzasok,igy inkàbb megtesszük most.

Persze késöbb ha helyre jövünk valamennyire akkor egy kicsit bövebb csalàdi körben csinàlunk templomit,vagy egy szép nàszutra gyüjtünk a nyàr végére,és azzal potoljuk be.

Ha a baràtnöd tud vàrni,akkor vàrjatok,én mindenesetre biztonsàgosabbnak tartom ha meghàzasodunk.

Max sima apasàgi nyilatkozatot teszel.

2008. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Én alig várom az esküvönket, ami kb. úgy néz majd ki, mint ahogy leírtad...:)Nincs pénzünk, de én nem bánom, csak legyen meg az esküvő.Biztos vannak lányok, akiknek fontos a cécó, de nekem nem, nekem csak ő a fontos.És elég egy függönykarika is...:)
2008. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
szia a miénk baba nélkül is ilyen volt. és mondhatom az volt a legjobb az életemben! sok "nagy esküvőn "voltam ahol pont a menyasszon és a vőlegény volt le*arva! na és nem beszélve a tizenéve nem látott rokonokról. Vedd csak el!!!! igy is! meglátod nagyon boldog lesz:-))))) szoval szerintem igen!!
2008. dec. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
47%
Mi 10 éve élünk együtt.Júliusba szülöm első gyerekünket.Szeretnék egyszer esküvőt,de amíg nincs rá pénzünk,addig feleslegesnek tartom,ma már nem szégyen élettársi viszonyban élni.Apasági nyilatkozatot kell majd ugyan tenni,hogy a gyerek a párom nevét viselhesse,de ez részletkérdés.Szóval,igen,minden nő esküvőt akar egyszer,de násznéppel,fehér ruhával,lovashintóval,eszem-iszommal.Nem egy 4 személyes polgárira vágyunk.Amúgy meg nincs annál szebb,mikor a 4-5 éves kislányom viszi majd a fátylamat,voltam már ilyen esküvőn,és nagyon megható volt.
2008. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem hasonló a véleményem, mint az előttem szólóknak. A legszebb amit tehetnél, hogy most karácsonyra veszel egy gyűrűt a kedvesednek, letérdelsz elé, megkéred a kezét, és elmondod neki, hogy nem számít a pénz, a dínom-dánom, csak Őt szeretnéd egy életre. Ilyen "váratlan" eseménynél szebb ajándékot nem is kaphatna tőled. És hogy azt mondja, hogy megérti miért nem szeretnél esküvőt, az csak füllentés. Mert nem érti, csak annyira imád téged, hogy neki is az a jó, amit te szeretnél. De egy nő mindig arra vágyik, hogy feleség legyen, ha gyermeket szeretne a párjától. Mert így érzi biztonságban magát,és a gyermekét is. Próbálj női fejjel gondolkodni, és megérted....Ha én újra kezdhetném, inkább sütit ennék kettesben a Szerelmemmel, mint elviselni életem egyik legszebb napján a sok embert, akiket körbe kellett ugrálni. Egész éjjel alig láttam a párom, mert mindegyikünk a vendégeket szórakoztatta, plusz a vacsorát koordinálta.....Az lagzi nem rólatok szól, hanem a vendégekről. Szerintem csináld inkább "rendetlenül", de örökre egy csodálatos élmény legyen...
2008. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi pontosan 7 éve vagyunk együtt.Augusztusban házasodtunk össze 2 tanu jelenlétében.Nem bánjuk,hogy nem volt dinom-dánom.Így is ruhával meg az ebéddel benne volt 100ezer ft-ba.És tök jól éreztük magunkat 4-en is,megebédeltünk,beszélgettünk,nagyon kellemes emlék marad.:-)

Nekünk sokkal fontosabb volt a lakáshitel,hogy megkapjuk,mint kölcsönt felvenni a lagzira,mert másképp nem tudtuk volna megoldani.A szüleink is örültek a döntésünknek.


Maszatka

2008. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Mi pont ebben a helyzetben voltunk. 6 hónapos terhes voltam, amikor összeházasodtunk. Aki azt írta, hogy a párod azért mondta, hogy neki is jó, mert szeret, teljesen igaza van.

Mikor megszületett a kisfiunk, annyira jó érzés volt tudni, hogy FÉRJem van. Büszke voltam, hogy a gyermekem úgy születik meg, hogy az édesapja nem csak nyilatkozik arról, hogy Övé a lurkó, hanem fel tudtam mutatni a házassági anyakönyvi kivonatot. Lehet, hogy ez butaságnak tűnik férfiszemmel nézve, de egy nőnek ez fontos. Nem mondom, hogy nem vettem volna fel szívesebben habos babos ruhát és nem csaptunk volna hét határra szóló lakodalmat, de az érzés, hogy a kedvesem a nevét adta nekem és a gyermekünknek, ezzel vállalva ország-világ előtt, hogy hozzá tartozunk és a családja vagyunk, mindenért kárpótolt. ( és persze a templomban majd lehet a gyermeketek a kis koszorúslány vagy fiú, ha jobbra fordul a sorsotok...)

Hát csak szemléltetni akartam a dolgot, hogyan gondolom én, mint "kisfeleség" (szeretem ezt a szót).

Ja! Annyira szebb az is, ha valahol megkérdezik, hogy családi állapota: férjezett! Nem élettársam, sem barátom, hanem férjem van. Érzed a különbséget?

Sok szerencsét, boldogságot és gyönyörű, egészséges gyermeket kívánok nektek!

2008. dec. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nő vagyok és mégsem vágyom annyira nagy násznépre, lovaskocsira meg pláne, eszembe se jutna, ha egy előző válaszoló nem írja, h szerinte erre vágyik minden nő.

Talán egy kicsit elszakadhatnál ettől a "hogy ha valamit csinálunk, akkor azt csináljuk rendesen" dologtól, mert mi a "rendes"? Ha újabb hitelekbe veri magát az ember, hogy a 10 éve nem látott rokon húzza a száját a lagziban, hogy ő nem is így szereti a töltöttkáposztát?:p Manapság nem arról szólnak a lagzik, hogy megünneplik a házasulandókat, csak berúgnak meg bezabálnak ingyen, max. az örömszülők és a testvérek örülnek igazán. Tőled függ csak, hogy mit könyvelsz el rendesként, ha pedig annyit enged meg a büdzsé, hogy legyen egy süti, akkor legyen egy süti, vagy beszéljétek meg a szüleitekkel, hogy besegítenek főzésben és vacsorázzatok meg otthon közösen, legyen szó akár egy egytálételről, sütiről.

A barátnőd nagyon fog örülni, ha megkéred a kezét!

2008. dec. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen mindegy,úgyis "összeköt"benneteket a hitel,ha közösen vagytok benne sokmindenben,az már olyan mintha házasok lennétek.Mi pl.5évi együttélés után azért házasudtunk össze hogy nagyobb hitelt vehessünk fel.
2008. dec. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%
Vegyél karácsonyra egy pár karikagyűrűt, s Szenteste kérd meg a kezét. Már ez sokat jelentene szerintem a párodnak, s majd ha megvan a baba, s kicsit egyenesbe jöttök, (addig még gyüjtögetni is tudtok egy kis esküvőre, s utánna egy szük családi vacsira) összeházasodtok. Nagy örömet szereznél ezzel neki, hisz minden lány arra vágyik, arról álmodozik hogy megkérik egyszer a kezét, s mind ez ha teljesen váratlanul érné, egy örök emlék maradna számára. Pláne meg hogy jön a baba, másképp néz ki, ha van az ember kezén egy karikagyűrű.
2008. dec. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!