Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Eskuvo Magyarorszagon?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eskuvo Magyarorszagon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Roviden az lenne a kerdesem hogy Magyarorszagon hogy zajlik egy eskuvo? Mit illik vinni ajandekba? vagy penzt szokas adni?


meghivast kaptam rokonom eskuvojere es en nem Magyarorszagon elek, nem is voltam meg Magyar eskuvon igy otletem sincs mit adjunk…


koszi elore is 😊



2022. aug. 25. 02:14
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Érdemes megkérdezni a rokonoktól pl hogy lesz-e menyasszonytánc, mert akkor pénzt illik vinni, és azt bedobni az üstbe, aztán megtáncoltatni a menyasszonyt. És vagy ajándékot kell vinni, akkor is segíthet talán olyan rokon, aki nem a házasodni készülő pár. Amúgy pedig ne vegyél fel feketét, pirosat és abroncsos ruhát (ha nő vagy). Férfiként a fekete öltöny nem baj, de ne fekete inget és nyakkendőt vegyél. Ha ajánlatom egyél sokat, mert általában nagyon jó a kaja, ha házasodni akarsz kapd el a csokrot/harisnyakötőt.😉 Jó szórakozást!
2022. aug. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Nekem most házasodik minden volt osztálytársam, a meghívóban benne van, hogy pénzt kérnek. A menyasszonytáncra meg sorsjegyet (szerencsét). Én alapjáraton azt vallom, az etikett diktálja, hogy annyi a nászajándék értéke, mint amennyi neked a helyed, étkezésed, fogyasztásod, ha a pár mindkét tagját ismered, akkor szorozd meg 1,5-tel. (Neten is kb. ilyeneket fogsz olvasni.) Én a menyasszonytáncra sem vagyok hajlandó sorsjegyet adni, mert egyrészt értem a valszámot, másrészt ahonnan én jövök, ott a menyasszonytánc nem külön pénzes, szóval azt szoktam csinálni, hogy egy nagyon szép üdvözlőlapba írok kedves szavakat, beleteszem a pénz nagy részét, azt a borítékba, ez a nászajándék. És a pénz maradék részét beleteszem egy másik borítékba, ez a menyasszonytánc.


Anyámék esküvőjén 30 éve még Jénai-készlet, kenyérpirító stb. ment. Mostanság a meghívóra írják rá rímelve, hogy mi helyett jönne jobban a pénz. Persze van, aki pénzt is ad, meg valami extra ajándékot, én sajnos nem vagyok kreatív ehhez, nincs párom, aki kitalálja, és egyedül nem keresek annyit, hogy az évi 3 esküvőre ilyeneket gyártsak, de nyugati fizetésből simán tennék a boríték mellé csini étkészletet, gravírozott kristályt stb.

2022. aug. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Általában pénzt szoktak kérni, pont azért, hogy elkerüljék, hogy legyen 3 kenyérpirító, hat jénai-készlet stb. A sorsjegy is jó ötlet, bár az nem jelent tuti pénzt, a rendes papírpénz a legjobb ötlet. De annyit adj, amennyit gond nélkül ki tudsz fizetni, ne verd költségbe magad.

Itt a menyasszonytánckor is pénzt szokás adni, szerintem ez tök beteg :D

Ruhát illetően - nem tudom, nő vagy-e -, de fehéret SEMMIKÉPPEN ne vegyél fel, mert az illetlenség, és azt jelzi, túl akarod szárnyalni a menyasszonyt. Kényelmes, csinos, pasztelszínű ruhák előnyben.

2022. aug. 25. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
És pirosat se vegyél fel nőként! Menyecskeruha egyik fő színe. Fehér és piros tabu. (Ezt nemrég tudtam meg, mármint nem a menyecskeruhát, hanem azt, hogy pirosat sem illik.)
2022. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

"Fehér és piros tabu."


Meg a fekete is.


Egyébként nekem külföldről jött egy haverom, és ottani valutát hozott (angol fontot). Ez egy jó ajándék, mert nem rohanok egyből a pénzváltóhoz, szóval félretettem, és hát azóta kb másfélszeresét éri, ha átszámoljuk Ft-ra.

2022. aug. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fekete akkor lehet ha kombinalod mással. Tehát nem a szín tiltolistas hanem a tiszta fekete, tiszta fehér. És véletlenül se olyan amiben összekeverni a menyasszonynal vagy a vőlegénnyel. De érdemes tájékozódni arról hogy milyen színű én lesz a pár. Ha a vőlegény talpig világosszürkében lesz akkor nyilván te se leszel talpig abban.


Nászajándék a mai világban csakis pénz, hiszen nem fognak tudni mit csinálni 3 kenyér sütő el még 5 kávéfőzővel. Ebben nem tér el a külföldről ahol ugyanúgy átmenet pénzadásba. Ez nem baj mert legalább ők döntik el hogy mit vegyenek belőle. Természetesen rakhatsz mellé kártyát amire a jokivansagaidat írod, de nem kötelező. Maradhatsz anonim.


Az összeg a kérdés igazából. Azt szokták mondani hogy annyit illik legalább ami a fogyasztásod volt. Kaja+pia, de adhatsz kicsit többet is attól függ általában hogy milyen közel áll a pár hozzád. Itt sok kérdés van erről és a fogyasztást 20-25 ezer körülire szokták becsülni bár ez helytől is függ és hogy mennyit iszol. Megiszol a kaja után 2 pohár bort vagy éppen ha whiskey vedelsz egész este akkor az sokkal drágább ezért illik egy kicsit többet dobni.

De ha a pár egy extra drága esküvőt csinál attól neked még nem kell 5x annyi pénzt adnod. Ők vállalták a drága esküvőt. Neked elég a fogyasztásod fizetni, ha jobban érzed magad tőle persze adhatsz többet.

Az is számít sokak szerint sajnos hogy te külföldről jössz ezért valószínű többet várnak el. Ha téged ez zavar akkor egyszerűen egy fehér borítékban add oda és be írd rá a neved. Többen csinálnak így tehát nem biztos hogy rajonnek hogy te melyiket adtad. Ha beleirod a neved egy szép képeslapba és a mellé rakod a penzt akkor nyilván fogják tudni.

Én 100 eurónál nem adnék többet, az így is 40 ezer forint. Ha nem vagy nagyon közeli barátság an a rokonnal akkor annyi elég. Ha közelemi tehát tényleg jóban vagytok egymassal akkor lehet több, mondjuk 200.


Annyit kell csinálnod hogy oda ész és mész az emberek után 🙂. Nem fogsz elveszni mert mindenki ünneplő én lesz. Változó hogy a párt hol adják össze. Van hogy eleve a vendéglőben van hívva az anyakonyvvezető. De van hogy külön elmennék. Utána vacsora, tánc. Éjfélkor valószínű lesz menyecsketánc de nem biztos. Ha lesz akkor a menyasszony általában pirosban van. Sokan csinálják. Ez annyi hogy a menyasszonyt fel lehet kérni táncolni körbe forogtok párat és egy kalapba lehet pénzt dobni. Általában pénzt. Ha akarsz 5 ha akarsz lehet 10 ezer is. Ja igen az fontos hogy ebben neked nem kötelező részt venned. Nem mindenki meny tancoltatni mert úgy vannak vele hogy a borítékban már odaadták a pénzt.

2022. aug. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!