Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mást is frusztrációval tölt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mást is frusztrációval tölt el, ha esküvőre és lánybúcsúra hívjàk, rengeteget kell költenie?

Figyelt kérdés

Nagyon össze kell húznunk a nadrágszíjat és jelenleg azért nem tudunk lakásra eleget félre tennu, mert 1 éven belül 3 fontos esküvőre és lánybúcsúra is hivatalosak vagyunk. A csapból is az folyik, hogy ketten legalább 100 ezret kell adnunk legjobb barátnak, rokonnak. Testvérnek bele sem merek gondolni, hogy mennyit. Ezen felül ottalvós lánybúcsúk, ahol fizesd a szállást, ajándékokat, programokat. Ha bármelyikre nem mész el, örök sèrtődés.

Ha ezt tisztességesen szeretnèm csinàlni, 400.000 forintunkba kerül.

Le kell nyelni a békát vagy névtelenül esetleg kevesebbet adni…?


ápr. 23. 00:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi de ez a 100ezret KELL adni baromság. Annyit adsz amennyi belefér. Ha nem fér , nem mentek el.

Tavaly ment férjhez a fiatalabb sógornőm, nem fért bele nekünk több, így ugyanannyit adtunk mint bárki másnak, 20 ezret. Idén van már 2 esküvői meghívásunk a férjemmel, de nem fogunk menni, mert kell a pénz másra. Ez van. Nem mindenkinek van szórni való pénze.

Aki ezen megsértődik, hisztizik, az nem osztozni akart veletek a boldogságában, csak pénzzel akart lehúzni, és értük nem kár.

ápr. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

Kamuzd be,hogy covidos vagy.

Tavaly nálam bevált.

Egyik haverom hívott meg az esküvőjére, rohadtul nem volt hozzá hangulatom és nem a pénz miatt.

Be kamuztam,hogy covidos vagyok és hogy nem akarom megfertőzni őket a nászútjuk előtt.

ápr. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy infláció meg minden, de nehogy már elvárás legyen a 100 ezer, aztarohadt...

Mondjuk en ezeket a lánybúcsúkat simán kihagynám bár én egyébként is frászt kapok az ilyenektől

ápr. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én eljutottam odáig, hogy instant szorongani kezdek, ha egy barát/családtag bejelenti, hogy esküvő lesz.

Nekünk örök sértődés lett abból, hogy nem akartam elmenni a sógornőm lánybúcsújára. Ottalvós 3 napos Balatont terveztek, de mivel nincs sok barátnője, a teljes költség kb 4 emberre hárult volna, amiből egy a menyasszony anyja volt, aki persze mindent is akart a kislányának. Amikor már fejenként kb 100-nél jártunk (ez csak a lánybúcsú!!), akkor mondtam, hogy ez nekem nagyon sok. Ennek az lett a vége, hogy szó nélkül kivágtak a csoportból, majd anyuka felhívott, hogy ha ennyire nem pártolom ezt a házasságot (WTF?!), akkor nem kell nekünk beszélni soha többé, majd rámrakta. Én meg csak pislogtam. Örülhettem volna, hogy legalább a pénzem megmarad, de aztán közölték, hogy visszavonják a meghívásom az esküvőre is. Nem bántam volna azt se, de a férjem volt a tanú, a testvére volt a vőlegény. Képzelhetitek, milyen helyzetbe került ezáltal a férjem és az egész család.

ápr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Igen, ráadásul én gyerekmentes vagyok. Úgy csinálnak mintha emiatt Lölő lennék. Még több pénzt várnak el, mint egy átlag embertől.

Volt aki még azt is mondta hogy én leszek a gyereke keresztszülője, mert van pénzem költekezni.

(Mi a faxxxból? Egy minimálbéres fizetésből?)

Nálam ilyenkor jön az hogy nem megyek el, nem leszek keresztszülő, és megsértődnek, megszakad a kapcsolat.

Na de ha egyszerűen nincs pénzem, és nem értik meg, akkor mit lehet tenni? Hitelt nem fogok felvenni ilyen baromságok miatt.

ápr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére eddig csak 2 esküvőre kellett felnőttként elmennem, a sajátomon kívül persze. De soha nem adtunk irdatlan összeget 20-30ezer szerintem egy reális összeg egy barát/ismerős esküvőjén. Testvérnél nyilván más lenne kicsit a helyzet, de az is csak akkor, ha alapvetően nem probléma maga a kiadás.


#4 Szerintem ott anyuka még a nászéjszakán is részt akart venni... :D Életemben nem hallottam olyanról, hogy a szülők mennek lány vagy legénybúcsúra...

ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha csóró vagyok, akkor igen. Lehet le is rázom, hogy sajnos nem megyek el, már van program arra a hétre, elutazunk, vagy valami.
ápr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Majd rájöttök szépen lassan hogy egy óriási kamu, műanyag és kirakatvilágban élünk. Ma minden egy piac, biznisz. Az esküvő is az, a gyerek is az, a szépség, egészség, a ruhák, az utazások... minden. Ezek nélkül is lehet, sőt igazából ezek kizárásával lehet csak boldogan élni. Lehúzáááás, lehúzááááás, lehúzááááás...
ápr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nálunk szerencsére nem szokás ez. Vagy csak rólam pereg le...

Leánybúcsún eddig kétszer voltam, nagyon közeli barátnőkén. Máséra el se mennék... Ezek mind csak itthon volt, házibuli jellegűen. Semmit nem kellett költenem, azon kívül, hogy vittem valami sütit meg piát.

Esküvőre százezret tényleg csak max. tesónak adnék, ez nagyon nagy összeg (pedig nem vagyok csóró). Amúgy 30 ezer körül adnék (+/- 10, attól függően, hogy mennyire közeli rokon, barát a párt). Mifelénk még szokás, hogy menyasszonytáncba adják a pénzt a vendégek, letakart kosárba, abszolút név nélkül. Így szerintem ki lehet kerülni azt, hogy "bezzeg Magduskáék dupla annyit adtak, mint ti!"

ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Valóban annyit fogok adni, amennyit megengedhetek magamnak. El is felejtem a /fő tarifát…. Így is mindkettőre szállást, benzint, lánybúcsút, ajándékot kell fizetni, ezt egyelőre ki sem számolom - de majd ennek fényében kevesebb lesz az ajándék ára.

Aki elvárja a vidéki, 15.000 ft / fő / éj szàllást, útiköltséggel, kajàval, ajándékkal, egyenruhával, dekorral (ha szerencsém van, ez 35.000), valamint a szállást az esküvőjére (30.000) az már eleve túllépte azt, amit adni akarnék alapból. :( És tudom, hogy akkor nem kéne elmenni…. De ezek olyan mély kapcsolatok… :(

ápr. 23. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!