Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek mekkora volt kb. az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mekkora volt kb. az esküvői költsége?

Figyelt kérdés

Szeretném körülbelül kiszámítani,mekkora költségre számíthatok a jövő év(2011) nyarán tervezett esküvőmre!

Nem szeretnék nagyon puccos lakodalmat,de kb. 50 főt szeretnénk meghívni,finom ételt,és italokat szolgálni nekik!A zenekar max. 2 fős lenne,ha lehet,vegyes(férfi-nő együtt),illetve egy jó fotós,ami fontos lenne!Esküvői ruhának egy szépet,de nem a legdrágábbat szeretnék!!Nagyon megköszönném,ha a saját költségeiteket leírnátok,illetve tippeket adnátok zene vagy ruhaválasztásban,vagy minden más egyébben,ami szebbé teszi ezt a napot,viszont egy bizonyos költséghatáron belül tudunk maradni! :) :) :)


2010. nov. 28. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is, ha helyet foglaltok, akkor vagy úgy intézzétek, hogy Ti vihessétek az italt, vagy az adott árban korlátlan legyen a fogyasztás, mert azzal át tudnak verni. De mondjuk ez esetben máris kezdhetitek a szervezést, mert sok hely ilyenkor egy évvel előre le van rendelve.. amúgy fejenként 10e ft körül mozog a legtöbb ilyen étterem.
2010. nov. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nekünk tavaly 90 fővel 1, 7 millióba került. ebből a legtöbb az étterem volt vendégváró falatokkal, vacsorával, hajnali töltött káposztával és italokkal...930 ezer.

a ruhámat 100 ezerért kölcsönöztük...vadonat új volt, még senkin nem volt előttem ..

a zenekar 3 tagú volt 120 ezer...

a fotós 80 ezer...

a videós 60 ezer...

teremdíszítés, székszoknyák stb 150 ezer...

sütemények, röviditalok 80 ezer...

vőlegény öltöny 40 ezer...

virágcsokrok (menyasszonyi, dobócsokor, koszorúslányok csokrai, szülőköszöntéskor a csokrok, autódísz) 60 ezer...

templomi, és polgári esketés díj 35 ezer...

meg még az apróságok...cipők, műköröm, fodrász, ékszerek, gyűrűtartó párna blablabla =)

2010. nov. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2009 február, 70 fő: 1,2 millió


A ruha és a menyecskeruha kölcsönzött: 60 ezer+25 ezer. Cipő 22 ezer (Menő Manó cipőbolt, Budapest, Eva Moon márka). Zene: dj (40 ezer). Meghívó: sk. Dekoráció: nem volt, csak csokor a főasztalon. Menyasszonyi csokor: fehér liliom, fehér rózsa (12 ezer). Vacsora: 4500 Ft/fő Ital: 4 l pálinka, 4 l likőr, 12 l minőségi üveges bor, 60 adag kávé, a többi üdítő volt. Fotós (műtermi, kinti és szertartásról:) 90 ezer. Videó csak a szertartásról: 15 ezer. Egyéb fotó és videó családon belül megoldva. 8 db torta, a többi sütit a rokonok hozták. (Egy csomó még így is megmaradt.) A polgári szertartást ingyenesre kértük, nem kértünk semmiféle felhajtást (se virág, se pezsgő, se beszéd, se vers stb), az nem került egy fillérbe sem.

2010. nov. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2010. nov. 28. 22:02
 5/13 anonim ***** válasza:
nekem is volt esküvő, vacsora menyasszonytánc, minden, de utólag nagyon megbántam, mert az egész nem rólunk, hanem a vendégekről szólt. eredetileg nem is karatam nagy felhajtást, de a csládok beleszóltak, így alsó hangon 1,5 millióba került. (menyasszonytáncból meg kb. 200000 jött be.:) lényeg, hogy jobban jártunk volna, ha esküvő után mindenki szépen megy amerre lát, mi meg ebből a pénzből elmegyünk egy rende snászútra, ami igazán emlékezetes és rólunk szól.
2010. nov. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

még annyival egészíteném ki, hogy eléggé megtervezős típus vagyok, de az a nap .... hát aznap semmi nem úgy sikerült, ahogy elterveztem - ugye, életem legszebb napja kellett volna, hogy legyen.

az esküvői autónk lerobbant, alig tudtunk vele visszajönni fotózásról, persze, hogy szakadt az eső is. a kozmetikus a próbasminknél nem rakott fel sminkrögzítőt, a fősminknél igen, na a párás időben ne tudd meg, hogy éreztem magam.:((

a frizurám beleakadt a csillárba az esküvői ceremónián - tönkrement, a fátylamat kirángatták a hajamból a nagy puszilkodásban-ölelgetésben-gratulációban. a ruhám tiszta csokitorta volt, ja arról nem is beszélve, hogy abroncsos ruhában a tánc elég érdekes, főleg a félrészeg rokonnal, aki pörget-forgat, mint az állat, a ruhád abroncsa meg két órával lemaradva követ téged.... huhh

a családtagokra hiába volt feladat rábízva, pl. összeterlni az embereket csoportképhez, videóra venni, a gyertyafénykeringőt, amire több hónapot készültünk, ültetni a vendégeket érkezéskor, stb. hát ezekből se volt semmi.... szóval hajnal 5-kor , mi zártunk, az utólsók voltunk, akik elhagytuk a terepet. gyalog mmentünk haza a férjemmel hulla fáradtan, én menyecske ruhában, mezítláb, mert az egésznapos egészestés tűsarkú topánban ugrálástól kész lett a lábam, a férjem szmokingzakójával a hátamon, hát jó röhejesek lehettünk. Szóval olyan hogy nászéjszaka??? hát olyan nekünk nem volt....

2010. nov. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.


Esküvői autóra nem költöttünk. Mivel téli esküvő volt, nem olvadt le rólam a festék. Ragaszkpodtam a vőfélyhez (nem a nagyhangú fajtához), hogy legyen, aki józan marad és összetereli a vendégsereget a fotózáshoz, a vacsoránál leülteti őket stb. A nászéjszaka nekünk is csúszott egy napot, annyira hullák voltunk a buli után. :-)


Fontosnak tartottuk, hogy egyensúly legyen: a lagzit a vendégeknek rendezzük, hogy jól éezzék magukat, de azért a lagzi mégiscsak rólunk szól. Teljesen bennünket tükrözött. Először is: nem volt lagzis zene. :-) A polgárira csak a szülőket hívtuk meg, nem is azon a napon volt. A gyülekező a templomban volt, onnan mindenki egyénileg ment át a vacsora helyszínére (kaptak térképet hozzá), így nem volt menet, menyasszonyi autó és rávaló díszre se kellett költeni. Akiket nem hívtunk vacsorára, azokat meleg teával és sütivel kínáltuk meg a parókián. A támcparketten a hangszórók befelé voltak fordítva, így aki táncolni akart, annak üvöltött a fülébe a zene, aki meg beszélgetni akart az asztalok mellett, az is megtehette. A cipőm nem tűsarkú volt, bírtam benne a táncot egész éjszaka. A menyasszonytánc ingyenes volt, nem pénzes, mégis "kifizetődött" a lagzi, olyan sokat hoztak boríték formájú ajándékot.


Ha liliomot akarsz tenni a csokrodba, mindenképpen vágd ki belőle a porzóját! Megfogja a fehér ruhát. Sok boldogságot!

2010. nov. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2oo7. 72 vendéggel

Kaja+pia 5oo.ooo

ruhák: 15o.ooo

zenekar: 6o.ooo (intim bt, neten megtalálod, óránként 1o.ooo az ára)

fotós: 6o.ooo

2010. nov. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2008ban volt az esküvőnk. amiből nem engedtünk: összes barátunk, rokonunk jöhetett (150 fő!), sok, finom étel és torta, szép helyszín.

kihoztuk 750.000 Ft-ból!


amin spóroltunk:

-torta díszítésén (1 fehér torta volt,a többi normál kinézetű, de finomabbnál finomabb.),

-a helyszín egy iskola díszterme volt,

-nem volt élő zene, számítógépről ment az előre összeállított zene,

-ruhámat varrattam, nem volt puccos, sokak szerint épp attól volt szép, hogy nemesen volt egyszerű

-öltöny, cipő mezei boltból volt, nem kifejezetten esküvőiből (pl. én egy fehér szandált vettem)

-meghívókat én készítettem

-dekoráció, műsor, takarítás a barátok feleadata volt

-étel partyszervízes volt, hidegtálak és rántott finomságok

-autó: a nagybátyámét díszítettem fel, azzal vonultunk

-profi fotós, videós van a családban, azért nem fizettünk

2010. nov. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekünk 25 fős volt most ősszel, 300 ezerből jött ki.

Ebből kettőnk ruhája 70 ezer, fotós 45 ezer, étterem 130 ezer, de röviditalt mi vittünk meg sütiket is.

2010. nov. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!