Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet-e egy elvált embernek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e egy elvált embernek katolikus szertartású egyházi esküvője? Vagy már csak protestáns egyházi lehet?

Figyelt kérdés
A párom katolikus vallású, de 5 éve elvált.
2008. jan. 16. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Aki elvalt az katolikus templomi eskuvoje nem lehet,csak akkor ha megozvegyult ,akkor igen!Ha az elso hazassaga katolikus templomba volt akkor nem lehet ,de ha csak polgari eskuvon eskudtek ,akkor lehet!Tehat jol osszezutyultam ,remellem ertheto:)

Tehat egyszer eskudhet katolikus tempomba,polgarin 100 is:)

SOK-SOK BOLDOGSAGOT NEKTEK!!!!!!

2008. jan. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólónak teljesmértékben igaza van!!! Sok boldogságot!!!!!!! Ja és az első válasz érthető volt, nem volt annyira összekutyulva:-))))))))))
2008. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ma már ezek a dogmák nem "örökérvényűek". Amennyiben ő a "csicsa" miatt ragaszkodik katolikus templomi esküvőhöz, JÓ ESÉLLYEL fog hozzá "partnert találni."


Itt a kérdező azt mondja, hogy elvált emberként házasodhat-e újra templomban. Tehát valahol a kérdésben benne van az, hogy nem gyakorló keresztény, hogy ez az "eshetőség" megfordult a fejében. Ebből kifolyólag semmi akadálya, hogy "vásárolt hittel" legyen az új házassága isteni kötelékkel is megáldva.

2008. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus esküvője csak egyszer lehet az embernek, polgári annyi, amennyit csak akar.
2008. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Úgy tudom lehet, ha az egyházmegyéhez tartozó püspöknél kéri az előző házasság felbontását. Sok sikert hozzá!!!
2008. jan. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Házasságot a katolikus egyház csak akkor bont fel, ha nem sikerült "elhálni". Magyarán, ha valamelyikük bizonyítottan képtelen a szexre.
2008. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak: igen, ez igaz, amit írsz, de nem CSAK akkor érvénytelenítik a házasságot, ha nem hálták el. Van még más indok is, pl. ha az egyik fél nem volt beszámítható a házasság megkötésekor, meg mit tudom én, van még egy pár.
2010. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!