Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért kell az esküvői meghívó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell az esküvői meghívó szövegét magázva írni?

Figyelt kérdés

Mindenkit ismerek akit meghívok. Milyen furcsa már, hogy a barátaimat, meg a nagymamámat magázva hívom meg? A legtöbb standard szöveg azonban így van írva.

Tudom nem kötelező a magázás, meg hogy udvarias forma, de nekem érthetetlen.


2011. febr. 16. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Mi úgy írtuk, hogy szerettel meghívunk benneteket, szerintem sem kell magázni a barátaidat meg a nagymamádat.
2011. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez nem csak egy udvarias forma,hanem hivatalos is.

De a ti esküvőtök úgy írjátok ahogy tetszik

2011. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért,mert ez a sablon szövegek minden eshetőségre készen állnak.Vagyis ezt a szöveget adhatod annak is,akivel haveri a viszonyod,biztos nem sértődik meg,ha udvarias megszólítást kap a meghívón,míg egy olyan rokonnak,akivel nem vagy közvetlen viszonyban,mégsem írhatod,hogy "Szasz,jössz?" Inkább legyen valami magázódóan udvarias,mint olyan embert tegezz le,aki ezen megsértődne.

Persze lehet kérni egyedi szövegezést is,ezt most csak a sablonokra írtam.

2011. febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Így elegánsabb és ünnepélyesebb. Mint ahogy a legtöbb esküvő is elegánsabb és ünnepélyesebb, mint egy hétköznapi alkalom, ezért ilyenek a meghívók is. Persze írhatjátok úgy, ahogy nektek tetszik, csak általában ilyen szokott lenni.
2011. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi se nem tegező, se nem magázó formát választottunk. Itt és itt, ekkor és ekkor az oltár elé állunk stb.

Ha mindenkit tegezel, nem kell magázó formában írni. Nekünk voltak tegezős és magázós vendégek is, és nem akartunk 2 féle meghívót csináltatni, pluszköltséggel.

2011. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy illendő, udvarias, hivatalos, sokkal ünnepélyesebb és elegánsabb, még akkor is ha amúgy tegezed őket. Nekem sokkal jobban tetszik egy magázós meghívó, mint valami bohóckodós tegezős.
2011. febr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mién egy viszonylag kicsi esküvő lesz, 50-60 fős, mindenki a közeli rokonunk vagy barátunk. Eszünkbe se jutott, hogy magázódva legyen a szöveg a meghívóban.
2011. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

mi ezt írtuk:


Kuti László és Sztankovics Bernadett


Szeretnénk értesíteni benneteket, kik e meghívót kezetekbe veszitek, hogy a nagyvilágban bolyongó két magányos szív végre egymásra lelt. Az út, mely idáig vezetett, rögös volt ugyan, de kitartásunk gyümölcseként megházasodunk boldogan. E számunkra oly fontos esemény boldog pillanatait szeretnénk megosztani veletek, így szeretettel várunk 2011. Április xy-én, yx: yx-kor Az Egri Korona Borház épületébe tartandó szertartásra és a vacsorával egybekötött mulatságra.

2011. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!