Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valakitől pénzkérés, valakitől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valakitől pénzkérés, valakitől nászajándéklistáról ajándék? Eszerint többféle meghívó?

Figyelt kérdés
Jövő szeptemberben lesz az esküvőnk.Háztartásunk teljes, ezért valami vicces szöveggel pénzt kérünk majd nászajándékba. Nagybácsimnak mostanában anyagi gondjai vannak, és tudom, zavarná, ha nem tudna sok pénzt adni (régen jól ment neki a szekér, nagyon gáláns volt).Nagymama, néhány barátunk dettó.A lényeg, azt találtam ki, hogy nekik összeállítunk valami áruházban nászajándéklistát pár ezer forintos dolgokból, a "pénzesebbektől" meg pénzt kérünk. Vőlegényem szerint ez megalázó, ha netán kiderül, hogy "kettéosztottuk" a násznépet. Nekünk 10.000 Ft annyira nem nagy összeg, de tudom, másnak igen, ha meg keveset adnak, szégyellik, ezért nagy a dilemma. Vidékiek vagyunk, itt mindenki nagyon büszke. Vélemények?
2011. aug. 28. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaza van a völegényednek. ìrjátok rá hogy hol van nászajándék lista és aki akar az adjon pénzt.

ha már most megmondjátok mindenkinek hogy jövö szeptemberben esküvö lesz, tuti össze tud kuporgatni 10000Ft hogy adjon.


egyébként úgy is személyesn viszitek ki a meghívokat akkor is lehet mondani nem kell a meghívora ráírni.

2011. aug. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, hogy a kecske is jóllakjon, és a káposzta is megmaradjon, úgy kéne, hogy akiktől inkánn nászajándékot kérnétek, annak szóljatok, hogy van nászajándék-lista. Ne foglaljátok írásba, mert szerintem is ciki, ha kiderül, hanem szóban mondjátok el, a meghívó átadásakor. Én mindig meg szoktam kérdezni a házasudulandóktól, h mit kérnek, de ha nem kérdeznék meg tőletek, akkor is nyigidtan mondhatjátok, hogy nászajándék-lista van. És én nem írnám bele a meghívóba, hogy pénzt kérek, gondolom mindenkive személyesen is beszéltek az esküvő előtt, nyugodtan mondjátok meg, h nagy ajándékkal ne készüljön az illető, mert mindenetek megvan, viszont szeretnétek venni egy autót/elmenni egy nagyobb utazásra/stb, és ha gondolja, akkor ahhoz járuljon hozzá. Ebben a formában nem tartom gáznak, de kétféle meghívót, meg a pénzkérő szöveget én biztos nem vállalnám be.
2011. aug. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én ezt nem csinálnám meg, megmondom őszintén. Én egyenesen cikinek tartom a vicces szöveges pénzkérő lapokat, általában tök erőltetettek, és egyes embereket simán meg lehet vele sérteni (főleg az idősebbeket). Kettéorsztani a násznépet meg még inkább.

Én azt csinálnám ebben az esetben (azt nézve mondjuk, hogy mégis milyen nászajándékra gondoltatok), hogy vagy: mki hozzon ajándékot és válogasson a listáról, vagy pedig...

semmi szöveg a meghívón, mkivel egyeztettek személyesen (aki rákérdez, annak elmondani, hogy pénzt kértek... vagy meg lehet próbálni szépen rávezetni, hogy mittudomén... építkeztek stb., kellene a pénz)... aki meg nem annyira tehetős, attól meg vásárlási utalványt adott boltba (lehet már 1000-2000 Ft-ost is kapni)... így ha borítékban adják, fel nem fog tűnni senkinek, hogy a borítékban nem pénz van, mert mindkettő lapos...

2011. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!