Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szeretném felvenni az elhunyt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném felvenni az elhunyt férjem vezetéknevét az én lánykori vezeték nevem helyett. Most az asszony nevemet használom, (.. -né) mivel így indult a házasságkötéskor, de szeretném megváltoztatni. Van rá jogi lehetőség?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 06:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Az elhunyt férjed neve X, és te Xné vagy? Mit szeretnél változtatni?
2011. ápr. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Az elhunyt férje neve X az ő neve pedig Y Karolina, és fel akarja úgy venni, hogy X Karolina!

Nekem volt egy osztálytársam régen, aki változtatott 2x is nevet, először a keresztnevét, majd később az egész családja felvett egy új vezetéknevet!Nem tudom mennyi az az összeg, amennyiért átírják, de van ilyen!Nem is kell mondanod kinek a nevét akarod felvenni, csak egyszerűen megváltoztatod pénzért megcsinálják!!!

2011. ápr. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnek: Pl. most Kovács Jánosnénak hívják, de Kovács Mária szeretne lenni!


Kérdező: mivel a férjed elhunyt, ezért ugyanúgy zajlik, mint egy sima névváltoztatás. (Házzasságkötéskor, és váláskor van egyszerűsített eljárás)


[link]

2011. ápr. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Bocsi az offért, utána fogok nézni a dolognak, mert én bár házas vagyok, de engem az érdekelne, hogy a leánykori nevemet megváltoztathatom-e? (az apám helyett az anyukámét szeretném felvenni)

Utánaolvasok...

2011. ápr. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Az utolsónak: a lánykori nevedet nem tudod megváltoztatni, mert a családnév változtatást komolyan meg kell indokolni, pl. félreérthetö, csúfolható, esetleg ha olyan munkaköröd van, ahol zavaró, hogy több ilyen nevü van (pl. az ügyvédi irodában több Kovács, Kiss, Molnár stb nevü), és a választott név is magyar hangzású kell, hogy legyen.


A kérdezönek: az ilyen névváltoztatás, amit te szeretnél, minden gond nélkül lehetséges, csak természetesen pénzbe kerül, és egy csomó iratodat is ki kell cseréltetni, ami szintén nem ingyen van.

2011. ápr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előttinek:


Minden gond nélkül meg tudod változtatni a neved, nyomós indok nem kell hozzá, elég indok annyi, hogy édesanyád nevét szeretnéd viselni édesapádé helyett. Rövid, de ésszerű indoklást kérnek, ez biztosan megállja a helyét.


A választott névnek vagy hallás szerinti helyesírásúnak kell lennie (azaz csak Kovács lehet, Kováts nem), illetve ha felmenőid közül igazolni tudod, hogy van olyan név, akkor fölvehetsz hagyományos írásmódú nevet is. Azaz ha édesanyád mondjuk Széchy, akármennyire nem kiejtés szerint írja, fölveheted, hiszen anyukád neve.


Tehát két dolog kell: rövid indoklás és vérvonal igazolása.


Az illeték 10 ezer forint, és ha jól emlékszem, 60 nap az átfutási ideje.

2011. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az elhunyt férjem vezetéknevét szeretném a lánykori keresztnevemmel párosítani. Hol kell ezt intézni? Azt tudom, hogy minden iratot ki kell cserélni, elég macerás az ügy, de mégis csak megtenném.

Köszönöm a válaszokat

2011. ápr. 8. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!