Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményed arról, amikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed arról, amikor egy nő úgy veszi fel a férje nevét, hogy férj vezetékneve+feleség keresztneve? Nem olyan, mintha testvérek lennének?

Figyelt kérdés
Nektek hogy tetszik?
2011. ápr. 8. 15:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
szerintem nem,bár én ha házasodnék akkor úgy venném fel a nevét,h az ő családneve,kötőjel és az én leánykori nevem
2011. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%

Nekem tetszik, én is így fogom felvenni. Utálom a -né változatokat, kötőjellel pedig nem lenne jó a párom és az én vezetéknevem, mert mindkettőben csak 2db E a magánhangzó.

Modern, rövid és imádom a párom vezetéknevét, így alig várom, hogy végre nekem is az legyen a nevem, a mostani helyett.

2011. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
Még ezt tartom a "legszebbnek". Bár nem vagyok a névfelvétel híve. Miért kéne egy nőnek felvenni-e a férje nevét? Vagy mindketten, vagy egyik se.
2011. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nem tetszik. Én nem vettem fel a férjem nevét, megmaradt a saját nevem, se több, se kevesebb, mint amivel születtem :)


Amúgy a kollégám 50 évesen elvett egy 23 éves lányt, a lány felvette a kolléga vezetéknevét, szóval Nagy Enikő lett (Kovács Enikő helyett). Mikor mennek nyaralni, mindenhol azt hiszik, hogy apa és lánya. Hát így lehet, hogy mégúgyse vettem volna fel a férjem nevét.

2011. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

nekem nem tetszik


nekem az x-né yz ami tetszik

igy felveszem a párom neév is és a sajátom sem tűnik el


de akinek ugy tetszik ahogy a kérdésben szerepel,tegye,engem nem zavar

2011. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

nekem sokkal jobban tetszik ez a változat (de a kötőjeles is) mint hogy X-né Y. Z. legyek ( pláne X.Q.-né, mert az olyan személytelen).

akik ismerik őket (tehát, akik számítanak) úgyis tudják, hogy férj-feleség, de egy bemutatkozásnál is kiderül szerintem.

2011. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%
Nem csoda. Inkabb apa-lanya, mint ferj es feleseg.
2011. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nekem sem tetszik, de nekem a többi sem. :)


Maradtam a lánykori nevemen, ami jól jön a munkámban is.

2011. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
4. vagyok. Mikor férjhez mentem és nem vettem fel a férjem nevét (a férjemnek ezzel semmi gondja nem volt) akkor apám meghatódottságában elsírta magát. Nagyon ritka a vezetéknevünk, és azt mondta, nagyon jól esett neki, hogy "nem tűntettem el a süllyesztőben" a családnevünket. :) Én két legyet ütöttem egy csapásra, mert a saját vágyam is teljesült, és az apámnak is nagy örömet szereztem vele akaratlanul :) A férjem pedig azt mondta, neki tök mindegy, hogy fognak hívni, a lényeg, hogy vele éljek.
2011. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
Úgy vettem észre, hogy a nők akkor váltanak erre a formára, ha válásra kerül a sor és nem akarják visszavenni lánykori nevüket, mert a legtöbben így ismerik őket és így a gyerekekhez is közelebb áll a neve
2011. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!