Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a leendő férj és feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a leendő férj és feleség vezetékneve megegyezik, akkor házasság előtt kell igazolni, hogy nem rokonok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem igen.
2010. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nam, miért kellene? A legtöbb azonos nevü ember nem rokon, még a ritka neveknél is a legtöbb esetben csak a név egyezik, más közük nincs egymáshot. De egyébként azt elég nehéz lenne bitonyitani, hogy NEM rokonok...

Eleve csak a testvér vagy az elsö unokatestvérség akadály jogilag, de azt meg úgy is tudná a család.

2010. jún. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell. Az én Szabó Anita barátnőm hozzáment Szabó Tamáshoz. :)
2010. jún. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
A házasságkötési szándék megtételekor be kell mutatni a születési anyakönyvi kivonatot,abból egyértelműen kiderül,ha rokonok vagy már házasok.
2010. jún. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem kell. Gondolj egyszerűen a Nagy vezetéknévre, nagyon sokakat hívnak így. Akár előfordulhat egy ilyen páros is Nagy Viktor+Nagy Viktória. Nem kell hogy rokonok legyenek, és el is hiszik.
2010. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó név lehet: Szabóné Szabó Anita:) Bocs!

Egyébként más névvel is lehetnek rokonok.Pl anyám elvált, más férfihoz ment, más vezetéknévvel, de szült egy fiút, aki az én féltestvérem, és elvenné az én lányomat. Ez csak fikció:)Régen házasodtam, de nincs valami nyilatkozat, hogy a házasságunknak nincs törvényes akadálya?

2010. jún. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
nem. nekünk is azonos a vezetéknevünk és nem kellett... =)
2010. jún. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A mi vezetéknevünk viszonylag ritka, legalábbis nem olyan gyakori mint, pl. a Szabó.
2010. jún. 24. 16:12
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Régen házasodtam, de nincs valami nyilatkozat, hogy a házasságunknak nincs törvényes akadálya?"

Az anyakönyvvezető mindig közli az esketés előtt, hogy megvizsgálta azt, hogy házasságkötésnek semmi akadálya nincs.

2010. jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%
A kérdező a tesójával akar házasodni és arra kíváncsi, hogy le fognak e bukni. Ezért kertel itt össze-vissza.
2010. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!