Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy zajlik egy katolikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zajlik egy katolikus esküvőn az eskü az oltár előtt? Mit kell megfogadnom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megkeresztelve, a párom igen. Ő szeretne egyházi esküvőt, én az ő kedvéért kibírom, de magam részéről képmutatásnak tartanám kijelenteni, hogy templomba fogok járni, kereszténynek nevelem a gyerekeket, stb. Etikus-e a pap előtt ezt mondani, ha tudom, nem így lesz?
2009. márc. 30. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem is kell ilyet mondani. A hagyományos eskü szövegét nem is mondhatod, hiszen nem esküdhetsz Istenre és Nagyboldogasszonyra, ha nem hiszel benne. Nálatok csak a sima Igen-Igen lesz.
2009. márc. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, semmi olyasmire nem kell esküdnöd, amit nem tudsz betartani. Az öcséméknek volt egyházi esküvőjük, amit a felesége akart, de ő is inkább csak a szertartás és a hely szépsége, mint vallásos elkötelezettség miatt. A pap tisztában volt a körülményekkel, és nagyon szép esküt mondatott velük. Benne volt a kitartás jóban-rosszban, meg hogy szeretetre nevelik majd a gyerekeiket, de egyetlen szó sem esett sem vallásról, sem templombajárásról. Maga a szertartás is nagyon szép volt, semmiféle demagóg szöveget nem mondott a pap.
2009. márc. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy megkeresztelve, akkor szerintem katolikus pap nem fog összeadni. Még sok esetben azokat sem adja össze, akik meg vannak keresztelve, de nem voltak elsőáldozók vagy bérmálkozók. Természesen jól gondolod, hogy nem etikus pap előtt mondani, amit mondtál. Jól teszed, hogy nem akarsz hazudni, de akkor ne legyen katolikus esküvőd, mert annak épp az eskü a lényege. Az is képmutatás, ha valaki csak azért esküszik templomban, mert "romantikus".
2009. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én meg vagyok keresztelve, férjem nincs. Ilyenkor felmentést kell kérni az illetékes püspöktől valláskülönbség akadálya alól (ezt a pap intézi). Aki nincs megkeresztelve az nem ugyanazt a szöveget mondja, mint a megkeresztelt fél. Az eskünél, a gyűrűk felhúzásánál sem. Az ígéret a gyerekek katolikus nevelésére pedig azért kell, mert enélkül nem adják meg ezt a felmentést.
2009. márc. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és a fentebb leírt eset katolikus esküvőre vonatkozik, te nem írtad, hogy a párod milyen vallású.
2009. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
párom katolikus, de a vallását nem gyakorolja aktívan, szóval relevánsok a válaszaitok. köszönöm!
2009. márc. 31. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!