Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőt szeretnénk a vőlegénye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőt szeretnénk a vőlegényemmel és körülbelül mennyibe kerülne? Kicsi, de hangulatosra gondoltunk. Hogyan kezdjünk a spóroláshoz? Ez sajnos nekünk kell összespórolni. Tippek, ötletek jól jönnének.

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden hónapban tegyetek el egy előre meghatározott összeget (mondjuk 20.000). Tehát ez esetben minden hónapban 20.000-t el KELL tenni és nem szabad hozzányúlni. Ha kiszámoljátok mire mennyit terveztek (interneten sok ár megtalálható, plusz érdemes ajánlatokat kérni) és így látni fogjátok mikorra jön össze a pénz, illetve miből kell lefaragni. Egy helyszínbe vagy ruhába se szeress bele amíg nem tudod az árát, ez még egy jó tanács, mert fájni fog a szíved, ha csillagászati az ára és nem telik rá.
2011. júl. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mi is elkezdtünk rá spórolni, jövőre lesz, bár szülői segítséggel tudjuk csak megvalósítani. ha nem, hát lesz egy szép vacsora, polgári - templomi, oszt jól van:) szerintem a polgári megvan, akkor már boldog leszek:) de amit félretesztek, ahhoz nem szabad hozzányúlni. egy tipp. mi 2 éve, igaz, nem ezért, de elkezdtük gyűjteni a fém 200-asokat. igaz, hozzá is kellett nyúlni, sajnos volt munkahely elvesztés is, de ha sosem nyúltunk volna hozzá, most olyan 190-200 e körül lenne kb. igaz nem sok, de ha csak 30-40 is összejön, az is egy kis pénz:)
2011. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen mi most kezdtünk el gyüjteni és nem tudnak segíteni a szülők....Viszont körülbelül se tudom mennyibe kerül az ilyesmi :( a 20ezer/hó menni fog de az nagyon kevés egy év alatt :( Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2011. júl. 13. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:
szia. második vagyok. ha menni fog a 20, próbáljatok meg egy kicsit többet:) nekünk sincs sok, jelenleg kb. 150. de még jövőre adóvisszatérítés, gyűjtünk hozzá, így lesz kb. 400. + a szülők tudnak egy kicsit segíteni:) de ehhez mérten szervezkedünk. én azt tudnám javasolni, hogy előbb nézzetek utána, mi mennyibe kerül, és utána azt nézzétek meg, mennyi pénz lesz rá:) szerintem próbáljatok egy kicsit többet eltenni, ha megy, vegyél egy szép ruhát, gyűrűket, és hívjátok meg vacsira a közeli családtagokat. szerintem ez így is gyönyörű lesz, nálunk is így lesz, ha nem tudnak majd segíteni a szülők:)
2011. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket :) Ügyesek vagytok,hogy ennyit tudtatok már spórolni :) remélem nekünk is menni fog,de a sok kiadás minden hónapban :S Fő az elhatározás :) Tényleg biztosan szép az esküvő mindenhogyan.Nekünk kb 80-100 fő lenne.A gyűrű már megvan,azon elég sokat spóroltunk,kis egyszerű és a név gravírozva :) Ti hogyan oldjátok meg a vendégeket?Ugyanis nálunk mindenki máshonnan jönne :S
2011. júl. 14. 21:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát mi úgy csináltuk, hogy egy szállóban lévő teremben tartottuk a lagzit, így a szállás is meg volt oldva. Ha a vendégekkel közlitek, hogy nincs pénzetek elszállásolni őket, akkor fizethetik ők a szállásukat, mi fizettük a vendégekét. Általában, ha a helyszínüket igénybe veszitek akkor a szobákat olcsóbban adják ki. Legalábbis nálunk így volt.
2011. júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia! Jövő héten lesz az esküvőnk. Összesen 18-an leszünk, lesz polgári és templomi szertartás is. Aztán egy étteremben megvacsizunk (csak leves és kétszemélyes tálak), majd a szüleimnél lesz torta, süti, eszem-iszom saját készítésű hidegtálakkal. És akkor a költségek:

a ruhán nem spóroltunk így a vőlegény ruhája mindennel együtt kb. 60.000, az enyém 100.000. Fényképész 40.000, virág (csak nekem csokor, meg a vőlegénynek a kitűző, autódísz és egyebek nem lesznek) 15.000.

Az egyéb költségekkel együtt (a papnak is kell fizetni, étterem, plusz otthoni kaja stb.) a teljes költségvetés kb. 400.000 Ft.

És csak 18-an leszünk...

2011. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdemes lehet az is ha körbekérdeztek van-e virágos ismerős, fotós, zenész stb. Nekünk a fotós férjem régi nagy barátja és ingyen vállalta a munkát és jó képeink vannak. A virágos is ismerős olcsóbban kaptuk a csokrokat, zenészt is ismertem megegyeztünk egy nagyon baráti árban. A tortát a sógornőm és a párja állta. Szóval lehet okoskodni az ismerősökből gazdálkodni. Ez is segít a költségek csökkentésében.
2011. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!